Kid

Čo je viac ako peniaze a majetok? Láska a starostlivosť o milované osoby! The Kid je nadčasová groteska o ľudskosti a čistom cite, a o tom, ako prišiel chudobný tulák Charlie k opustenému dieťaťu. Ukazuje, že aj s obyčajnými palacinkami môžete vykúzliť hostinu storočia, pokiaľ stolujete s tým správnym človekom. A neprekazia vám ju úradníci, uličníci ani nadprirozené bytosti. (ASFK)

corpsy

Charlie Chaplin natočil jeden z najdojímavejších filmov nemej éry. Unikátna symbióza plačlivej drámy a divokej komédie. Nikto to vtedy nedokázal lepšie ako on a nikto to nevie ani teraz. ()

F.man

Těžko budu obhajovat jen "tři" hvězdy. Prostě - i přes respekt a lásku k Chaplinovi mi Kid nesedí tak jak jiným. Tečka. ()

PauloZ

Skvělá podívaná. Když si člověk uvědomí, jak suprově to v tehdejší době šlo beze slov, tak je to až neuvěřitelné. Nedokážu si v dnešní době moc dobře představit němí film, pouze z hudebním doporovodem. Dnes by to lidi snad ani nechtěli. Výborná byla scéna s konvicí místo dětské lahvičky a bitky byli velice úsměvné :-). Charles Chaplin byl výborný herec a komediant. ()

Cimr

Roztomilý film, podobně jako všechny němé. Tenhle má něco navíc - dojemný a zároveň vtipný děj. U mě je ale problém, že Charlieho vtípky mě nedonutí smát se nahlas a Charlieho dojemné scény mě nedonutí uronit slzu. Vím, jak to má na mě působit, ale nepůsobí. Přesto uznávám, že jde o kvalitní a zábavnou podívanou.. ()

Rosana

Překrásný, milý a úžasný film, který mě zasvětil do žánru celovečerních grotesek. Takový film obsahuje všechno, co by podle mého obsahovat měl - humor, příběh, drama, napětí, ponaučení, .... Chaplinovo vrcholové dílo, které už nikdy potom nepřekonal. ()

Dero

Když Chaplin drží malého Kida pod pažemi a směje se na něj, člověk pocítí, že některé věci ani čas nezmění. Stejně jako Chaplin exceluje ve své roli Tuláka, Coogan předvádí prototyp Rošťáka. Tak trochu jsem liitoval nebohého policistu, který i přes enormní snahu sloužil jen k obveselení. :o) ()

Lamiczka

Sám si vymyslím příběh, scénář, zrežíruji film a ještě si v něm zahraji hlavní roli - ano, to vše mistrně zvládá Charlie Chaplin. Melodramatický snímek o vztahu dospělého člověka a dítěte, o tom, že je důležité mít jeden druhého rád. Klasika éry němého filmu, Charlie ve své, pro něj tak typické postavě tuláka a malý kuliočka jsou zárukou super podívané. Má to své velké kouzlo, i po tolika letech. ()

GodComplex

Ve vetsine filmu jsou infanti snazici se o hrani silne na zabiti, ale tohle dite bylo regulerne na oscara. To dite prehralo i Charlieho Chaplina! Prijemny cas 50min (v pripade SE, jeste v dobach, kdy SE rozumne osekavali namisto toho aby pridavali zbytecne sceny). 6/10 ()

MikO_NR_1909

Charlie sa zo svojich jednoduchých grotesiek vypracoval na váženého remeselníka. Jeho KID je multirozmerné dielo. Stavia na vtipnosti, dramatizácií vyhrotených situácií, výborných nápadov a životných skúseností. Ďalším kladom je výber prostredia, ktoré pripomína zdemolované tiché mesto, kde dobrý skutok má dvojnásobnú hodnotu. ()

Laxik

Pustil jsem si grotesku, dostalo se mi rodinného filmu. Možná proto jsem první půlku prozíval a nevypnul jsem to jen kvůli tomu malému klukovi, jehož cukrkandlového, až možná panenkovského, potenciálu Chaplin využil na maximum. Jenže pak jsem se dojal. Nehodnotím staré filmy podle dobového kontextu (maximálně dokážu přimhouřit oko a přidat hvězdičku), ale jak zvládnou obstát před moderním divákem jako komplexní dílo. A věřte tomu nebo ne, i film z raných dvacátých let tyhle podmínky dokáže splnit. Co se týče dojetí, nejsilnější z emocí v Kidovi zastoupených, to umí i díky něžnému hudebnímu doprovodu navodit tak krásně bezelstně, že mu v tom nemůže konkurovat ani většina moderních snímků. ()

buldock

Velmi zajímavý a dobově krásný film , který ač je němý má rozhodně co nabídnout a bylo mi velkým zážitkem pozorovat jak herci veškeré emoce vyjádřují pouze mimikou , společně s krásnou hudbou , která vše dokresluje. Klasika , která rozhodně stojí za shlédnutí a nabízí nejen porci komických , ale i emotivně vypjatých situací. Na nejvyšší hodnocení to i přes svou nespornou kvalitu pro mě ovšem není , něco mi zde přece jen chybí. Film: 85% ()

Freemind

Jeden ze základních kamenů filmové komedie. Každý, kdo se o filmy alespoň trochu vážněji zajímá to prostě MUSÍ vidět. Bez debat. ()

Pierre

❤V pravěké době dokázal Charlie Chaplin stvořit takovýto nádherný, citlivý, vtipný, dojemný a hravý film o čistém přátelství a lásce mezi dospělým mužem a dítětem. Musím smeknout před tou nádherou a dát pět.  Slova vůbec nechyba a nějak jsem si to děsně užil. Chaplin jako by ani nemusel nic dělat, aby vykouzlil úsměv na tváři a malý Jackie Coogan je úžasný. P.S. Viděl jsem kratší verzi s krásnou obrazovou kvalitou. Určitě časem zkusím i tu delší. ()

K.I.N.G.

Předem jsem tušil, že to bude skvělý film, a to mám v této kategorii mnohem radši Bustera Keatona. Jestli to bylo až tak dojímavé, těžko říct, rozhodně jsem nebrečel, pouze se místy usmál. Nejdúležitější je stejně všestranná kvalita a zážitek a tohle toho mělo na svou dobu až moc 90% ()

gojackill

Komický Charlie a ještě komičtější chlepec mě příjemně bavili, uteklo to rychle a párkrát jsem se skutečně pousmál. Nejlepší scéna byla vstávání Charlieho z postele, kdy si tak obřadně oblékl tu děrovau deku. EDIT: Představuji si jaký to mohlo mít (mimo jiné) význam a jak to bylo diváky vnímáno. Jsem si jistý, že Chaplin jistou poppkornovou část publika často rozchechtal až k slzám. Je tu však jeeště humanistický rozměr a také má snímek tu moc vyvolat v člověku ušlechtilé pohnutky a pocity. Úctyhodný film. ()

swed

Kid pobaví i dojme. Chaplin je bezchybný a na jeho herecké kreace je radost pohledět. Filmu sice po polovině začnou docházet nápady (a to ani nemluvím o samotném závěru), ale vzhledem k délce je to příjemně strávená hodinka času. Už se těším na ostatní Chaplinovy filmy. 8/10 ()