Kid

Čo je viac ako peniaze a majetok? Láska a starostlivosť o milované osoby! The Kid je nadčasová groteska o ľudskosti a čistom cite, a o tom, ako prišiel chudobný tulák Charlie k opustenému dieťaťu. Ukazuje, že aj s obyčajnými palacinkami môžete vykúzliť hostinu storočia, pokiaľ stolujete s tým správnym človekom. A neprekazia vám ju úradníci, uličníci ani nadprirozené bytosti. (ASFK)

Dr.film

Kritika sociálních poměrů a skvěle načasované tragikomické situace. Chaplinovi oblíbené záležitosti, ze kterých posléze čerpal i v následujících filmech. Možná ten Tulákův sen v podobě andělského nebe, bych na tomto jinak stále dobře fungujícím díle klidně oželel. ()

anais

Pěkný film, v němž vítězí sentiment nad humorem i naopak. Jenom Chaplin dokáže takhle současně vzbuzovat soucit i bavit. A právě v tomto filmu je možná nejdojemnější. Na humor nezapomíná, ale snaží se natočit poměrně osobní výpověď, která se neztratí pod tunami gagů. Na Chaplinovi mě fascinuje dvojakost jeho příběhů, současně si však myslím, že některé jeho filmy mohli být lepší, kdyby lépe slučovaly jeho "malou tuláckou dušičku" s "onou geniální komikou". A právě Kid je krásným příkladem, kdy se film neštěpí na dvě poloviny (jako Zlaté opojení), ale plyne poklidným tempem vstříc jejich soutoku. ()

MM11

Klobouk dolů, před jednou z největších osobností, jíž bezesporu Charlie Chaplin byl. V dalším jeho slavném filmu nám trošku brnká na city, ale vůbec ne nuceně a hned upozorňuji, že přesto že je film němý, tak slova zde nejsou potřeba. Ani dlouhé vychvalování zde není potřeba, stačí si uvědomit tu veleznámost po celém světě a hned každému dojde, že se jedná o klasiku. Takovou, která i dnes má co říct. ()

jonyyy

Opravdu je toto jeden z top filmů všech dob? Párkrát se mi objevil na tváři vlažný úsměv, ale víc nic. Stále jsem čekal nějaký úžasný konec, ale ten celkovému dojmu bohužel ještě ubral. Frigo na mašině byl nesrovnatelně lepší. 50% ()

eraserhead666

Já.... Nikdy bych nečekal, že mě Chaplin dojme. Plně jsem si uvědomoval jeho sociální cítění, protože ho do svých filmů dával často, ale Kid mě pohltil, sežvýkal, omlátil o zeď a vyplivl celého umiolousaného a otřeseného. Nemám slov. Možná pro tohle byl vymyšlen film, možná pro tohle je jeho němá podoba nezapomenutelnou součástí, prapůvodce, předchůdcem dnešní vyprázdněné popcornové zábavy. Ta síla v pouhém záběru a pohybu. Ve výrazu. Edna Purviance je neskutečná žena, herečka, kočka. Chaplin je geniální filmař. Coogan je skvělý. Výborný, nadčasový, svým způsobem nepřekonatelný a dokonalý film. ()

Othello

[původní verze] Nejlepší létající pes v dějinách filmu! Jinak s Chaplinem kamarádi asi nebudeme. Ta jeho postava mi připadá šíleně creepy, k čemuž pomáhá asi i povědomí o komikově osobním životě. Nicméně dát do jeho okolí malé dítě mi nějak z přirozenosti přijde jako holý nerozum. Většina plebsu, kdyby měla k dispozici stroj času, tak ho využije, aby varovala své staré já, zabila Hitlera nebo podobný klišé. Kdo má ale skutečné srdce, tak ten by se přenesl na natáčení Kida a zabránil tomu, aby se Chaplin ocitl na stejném place s Litou Grey. ()

duklak2

Stydím se. Ano, vážně. Musím se přiznat. Za svůj dosavadní život jsem viděl jen pár snímků s Ch. Chaplinem. A nepamatuji si z nich bohužel vůbec nic, protože je to už velmi dávno, kdy jsem spatřil tohoto malého mužíka, který je velmi podobný Hitlerovi. A tak nedávno se na trhu levných DVD objevil film Kid, který obsahoval ještě tři další grotesky. Byly to: Chaplin hasičem, Chaplin se vrací z flámu a Chaplin boxerem. Snímek Kid je velmi dobrý počin světové kinematografie. Je zde velmi dobře, ba přímo dojemně znázorněno, jak by se měl správně chovat otec ke svému synovi. A to berte v úvahu, že Chaplin není pravým otcem. Nýbrž jen nalezne dítě, u něhož je přiložený papír, na kterém je napsáno: Zachraňte sirotka. Chaplin se nejprve zdráhá pečovat o cizí dítě a snaží se ho zbavit. Pak se ale rozhodne, že si ho ponechá. Velmi se mi líbila scénka, jak dítě udělalo palačinky a pak je spolu s otcem snědli. Film Kid bych doporučil všem rodičům, aby věděli, jak má správně vypadat výchova dítěte. Z celého snímku mám velmi příjemný pocit a hodnotím ho 85%. ()

Jansen

Tak milé a dokonalé, že mě to úplně převálcovalo. Navíc hudební doprovod byl skvělý a k filmu výborně sedl. [LFŠ 2010 – hudba: MYTHEMATICA] ()

ScarPoul

Film, ktorý nestratil absolútne nič zo svojej atmosféry, krásy a humoru. Charlie Chaplin pre mňa vždy bude človekom a tvorcom, ktorý dokázal skĺbiť z neskutočnou ladnosťou emócie, akciu a mieru humoru. Kid bol pre mňa neskutočný zážitok a ešte doteraz mi niektoré jeho scény rezonujú v hlave. Bitkárska scéna je nezabudnuteľná. To čo ale tento film, robí takým originálnym je spôsob ako dokáže za pomoci naozaj jednoduchého príbehu, vytvoriť uveriteľné charaktery postáv, ktoré aj keď sa len na plátne mihnú, zanechajú vo vás pocit ľudskosti a hlavne si každú jednu z tých postav uvedomujete. Kúzlo Chaplinových filmov, je v tom, že každá jedna vec má v jeho filmoch svoje miesto. Či už je to vec príbehu, alebo technickej stránky. Jedna z najlepších a najúprimnejších komédií nemej éry. ()

rawen

Příjemné pokoukání, trochu krátké a rychle ukončené, ale i tak... Když k tomu přičteme fakt, že je to všechno z roku 1921 (ale Chaplin byl koneckonců génius, že ano? :) 8/10 ()

maseer2

tahle roztomile hravá podívaná, ve které se Chaplin ujme nalezeného chlapce, je vlastně mou první zkušeností s klasickým němým filmem.. a jsem spokojen - palec nahoru :) ()

Hwaelos

Dílo, které dokládá, jak velký talent Chaplin měl. Příběh je možná zbytečně melodramatický, ale způsob, jakým se prolíná grotesní a dojímavá rovina, je fantastický i po téměř sto letech. Malý Coogan si obdiv publika vzhledem ke svému věku rozhodně zasloužil. ()

joehot

Jeden rest z minulosti smazán a já konečně viděl Kida. Jackie Coogan je vlastně roztomilost na entou, přičemž en se blíží k nekonečnu. Jeho soužití se starým tulákem Chaplinem jednoho rozesměje, dojme, pak znovu rozesměje a dojme, tu a tam dokonce i rozhořčí, no, tolik emocí se ve snímku současné doby skutečně jenom tak nevidí, takže moje hodnocení je jasné :) ()

Marek1991

Tento film treba vnímať v súvislostiach na čas v ktorom vznikol. Strih je otrasný, naivita filmu veľká a vtip prispôsobený vtedajšiemu divákovi. Občas to aj mne pripadalo smiešne, no miestami mi chýbal ten typický štýl Chaplina. Videl som síce len približne 50 minútovú verziu, ale stačila mi. Zvýraznenie problémov vtedajšieho sveta, života sirôt a iných detailov bolo zaujímavé, no žid sa nezaprel pri zobrazení sna o nebi, kde išli akože nakupovať do obchodu, to ma ozaj ironicky pobavilo. Spiaci Peter pri bráne nebeskej a prienik čertov do neba, tam už Chaplin s vtipom pritvrdzoval, no mňa osobne prekvapilo s akou profesionalitou hral ten malý chlapec v roli dieťaťa. Kid je pekný film, ale pre mňa nič špeciálne, miestami možno rozumný humor, miestami detské, miestami inšpiratívne a nápadité, ale aby som tomu mohol dať plný počet muselo by to byť trocha iné. Zaujímavý a pamätný kúsok svetovej kinematografie. ()

liquido26

Viděl jsem zkrácenou padesátiminutovou verzi s novou hudbou. Nevm, jestli byla lepší nebo horší než ta původní verze, ale každopádně jsem se skvěle bavil. ()