Kid

Čo je viac ako peniaze a majetok? Láska a starostlivosť o milované osoby! The Kid je nadčasová groteska o ľudskosti a čistom cite, a o tom, ako prišiel chudobný tulák Charlie k opustenému dieťaťu. Ukazuje, že aj s obyčajnými palacinkami môžete vykúzliť hostinu storočia, pokiaľ stolujete s tým správnym človekom. A neprekazia vám ju úradníci, uličníci ani nadprirozené bytosti. (ASFK)

orkadimenza

Jsou filmy, ve kterých se toho namluví moc a zbytečně. A pak jsou ty, ve kterých se neřekne ani slovo, ale dokážou vás naprosto oslnit. Kid je jedním z nich. Charlie Chaplin jako hlavní herec, režisér, scénárista i skladatel? Do prdele, ten chlap byl fakt génius! P.S. Coogan byl prvotřídní, ale co potom? Zděsil jsem se jeho fotky, jak vypadal později (nic ve zlém). ()

Rozjimatel

"A picture with a smile - and perhaps, a tear."     Skvelý prvý celovečerný film Charlieho Chaplina, ktorý je zhodou okolností aj prvým celovečerným filmom, ktorý som od neho videl. Predstavil mi Chaplina, pre mňa dovtedy známeho "len" ako tvorcu krátkych grotesiek, ako plnohodnotného, geniálne všestranného filmového umelca. A niekde tam sa začala moja neutíchajúca vášeň pre jeho dielo. Tak ako vravia úvodné titulky, toto je film, pri ktorom sa divák z chuti zasmeje a aj si poplače, často krát oboje naraz (akokoľvek sa to môže zdať divné). Film rozpráva krásny, hlboko ľudský príbeh, ktorý chytí za srdce. Z toho, čo pre tuláka Charlieho začína ako jedna veľká mrzutosť (veľmi vtipne stvárnené pokusy zbaviť sa nechceného bábätka), sa vyvinie jeden nádherný, veľmi dojímavý vzťah chlapca a jeho náhradného otca. Veľmi zásadnú rolu tu pritom hraje skvelé obsadenie detského hrdinu (dokonca aj v tom bábätkovskom vydaní) - zlatučký Jackie Coogan je skutočne bez chyby. A, samozrejme, je tu i moja obľúbenkyňa Edna Purviance v role matky. Zo scén dojímavého charakteru sú najlepšie tie stretnutia matky so svojím strateným synom (to je čosi nesmierne silné, čo vháňa slzy do očí), z komických scén zase vládnu boxerské zápasy (ten vypchatý pajác je bohovský) a úžasná snová scéna (z odstupom času celkom vtipne vyznie aj to, že tu Charlieho zvádza jeho budúca manželka Lita Grey, vtedy sotva 13-ročná). Výborná je i hudba samotného Chaplina (z roku 1971) s nádychom Čajkovského (úžasná "Patetická symfónia"). Videná 53-minútová verzia (reedícia z roku 1972), reštaurovaná v roku 2015.     "Ask him if he's got any belongings." "Tell him it's none of his business." ()

M.I.K.E.

Němý film, který i přes svou omeznenost dokáže vzbudit tolik emocí. Nechápu jak tvůrci tehdejších filmů dokázali stvořit tak sympatické filmy pouze takovými prostředky. Scény s vařením, boxováním či pouhé objímání jsou kouzelné. ()

Jorge-Z

Úsměvný a zároveň dojemný film. Nejlepší je scéna, kdy Kid rozbíjí kamením okna a Chaplin je ihned zasklívá, ovšem za peníze. Jak chytré. ()

aLPaC

Dlouhou dobu jsem se bránil Chaplinovým filmům a po první zkušenosti musím říci, že nevím proč. Důvodem bylo hlavně to, že jsem ve svém životě viděl asi 10 němých filmů, z toho kromě "Křižníka Potěmkina" mě nic nebavilo. Tohle je ale ještě o třídu výš, než zmiňovaný "Potěmkin". Jak Chaplin, tak Kid jsou výteční. Nalezneme zde spoustu humoru, který k Chaplinovu Tulákovi patří, ale také sociální kritiku a smutek. Už teď vím, že dokoukám celou Chaplinovu filmografii počínaje tímto snímkem dál a pak teprve uvidím, jak vysoko "Kida" v jeho tvorbě zařadím, ale už teď myslím, že dost vysoko. ()

alenka

neverila sem, ze se budu smat, ale bylo to tak. a pohnuti z kida vykouzlilo dokonce i smutek. kdyz se ve filmu deti snazi byt roztomile ci vtipne, byva to pekna nuda, ale kida se to vubec, ale vubec netyka! ()

poet

Nedávno som mal možnosť opäť vidieť tento skvelý film a prišiel rovnako výnimočný ako prvý krát. Výrazová gestikulácia a hudba má v tomto prípde oveľa väčšiu silu ako tisíc slov. ()

Emzet

Nikdy bych neřekl, že by Charliemu sedla sentimentální poloha, jenomže ono tomu tak opravdu je. V Kidovi stvořil kouzelný snímek, který i po více než 80 letech má co říct. ()

Salmayo

Tak když už i QT se ve svejch hanebnejch panchartech zmiňoval o KIDovi,tak jsem si ho konečně sehnal a našel si hodinku, ale žádná sláva to opravdu nebyla. Výtečný byl 6letý Jackie Coogan, který zastínil i CHCH ()

B_EyE

Je úžasné jak může devadesát let starý film působit stále aktuálně a vtipně. O tom by se mnoha pozdějším filmům mohlo patrně jen zdát. ()

Atheas

Mé působení na ČSFD budu rozdělovat ode dneška před Chaplinem a po Chaplinovi. Toto je první film s Chaplinem který jsem měl tu čest shlédnout. A musím přiznat,že mě to nepředstavitelně zasáhlo,nadchlo a překvapilo.Nikdo mi přímo neřekl,jak je to úžasné a nějak jsem se k tomu po několika letech docmrndal a hle - objevil se zázrak, KID se jmenuje.Je to kouzlo,kdyz někdo dokáže ve filmu vyjádřit takovou krásu beze slov. ()

Maryinka

Nádherný snímek, ze kterého čiší nenapodobitelná atmosféra dvacátých let dvacátého století. Chaplinovi se jako prvnímu filmovému tvůrci vůbec podařilo spojit tragické i komediální prvky, a to způsobem, jenž bere dech. Jackie Coogan je jedno z nejroztomilejších dítek, jaká jsem kdy viděla, a rozhodně nejlepší dětský herec, dokonalost sama. Je těžké si "The Kid" nezamilovat... ()

petikacka

Krásný film a dojemný lidský příběh...Je to skoro 100 let co byl film natočený a pořád má vypovídající hodnotu a emoce... Za mě 100% ()

embecka

Chaplinov Kid je skutočne veľmi vydarený film. Som naozaj prekvapená z použitých efektov a ešte viac z príjemného láskavého humoru. Po pozretí vám zostane spokojný úsmev na tvári a dobre na duši. A vedeli ste, že to milé dieťatko hrá vlastne starý dobrý strýko Fester z rodiny Addamsovcov? :) ()