Kid

Čo je viac ako peniaze a majetok? Láska a starostlivosť o milované osoby! The Kid je nadčasová groteska o ľudskosti a čistom cite, a o tom, ako prišiel chudobný tulák Charlie k opustenému dieťaťu. Ukazuje, že aj s obyčajnými palacinkami môžete vykúzliť hostinu storočia, pokiaľ stolujete s tým správnym človekom. A neprekazia vám ju úradníci, uličníci ani nadprirozené bytosti. (ASFK)

grerar

Výborná hudba, výborné skeče, výborný Chaplin. No a taková obyčejná romantická selančička... Ale tak chápu - Kdyby měl možnosti jako dnes Stiller, je to něco na způsob jeho ztřeštěností... Přesto mi tam něco k dokonalosti vyjádřené 5* něco chybí. Možná někdy příště, dnes 4*. ()

kailik

Nemam slov. Je krasny, kdyz film dokaze dojmout i bez nejakych dialogu a jen za doprovodu hudby. Chaplin je dokonalej komik, kdo dokaze rozesmat jen tim, ze se prochazi po ulici ? Film pro pobaveni, ale i pro opravdove dojeti. Ten klucina navlecen do velkeho obleceni byl fakt paradni, malem sem uronil slzu kdyz se na tu chvili od sebe odloucili. ()

hiroshima

Brilantní kousek z pokladnice samotného Charlesa Chaplina, který nám ukazuje krásné propojení dvou lidských osudů. Tuláka a opuštěného dítka "Jackieho Coogana" (dle mého jeden z nejlepších dětských hereckých výkonů) Kid rozesměje i rozesmutní. Snímek, který ve vás něco zanechá... 100% ()

inachisio

Myslím si, že tento film patří k úplně nejlepším z Chaplinovy filmografie. Kromě smíchu vyvolává také jiné emoce. Příběh i zpracování jsou fantastické. ()

Brtniik

Ti dva jsou prostě boží i při té bídě... a možná právě kvůli ní. ***** Pro zajímavost jsem si přečetl hodnocení s hodnocením <1, ano i takové jsou a nestačím se divit otupělosti divactva. Holt nevybuchují-li havarované vrtulníky a nehoupají-li se mega silikonové vnady krz celé plátno je to nuuudáá... Ach jo, ještě, že se toho Charlie nedožil. ()

myc-hal

Přijde mi fascinující koukat na 90 let starý film, vidět jak to vše funguje a také to jak Chaplin ohmatává možnosti a správné postupy nového (tedy 20 let starého) média. Občas se snažím představit, jaké to muselo být být u zrodu filmu, vidět jej poprvé třeba ve třiceti a nevyrůstat na něm a postupně si uvědomovat všechny možnosti. (DP, 1.3.2011) ()

canucks333

Krásna klasika, ktorá svojou jednoduchosťou, nápaditosťou a čarom poteší hádam každého milovník filmov, ktorý sa nepozerá na rok výroby... Chaplin bol génius 100% ()

Eluin

Jo, je to fajn, Chaplin tímto snímkem do jisté míry šel proti zavedeným pravidlům své doby (a udělal tak jen dobře), nicméně z dnešního pohledu nemohu filmu dát více než 3 hvězdy. Uznávám však, že ve dvacátých letech musel působit takřka jako zjevení (například scéna z "nebe"). ()

pravo

Až po pozretí tohto filmu som pochopil, prečo je Charles Chaplin tak uznávaný herec. Napriek komickosti jeho postavy dokázal vo mne vyvolať ako smiech tak aj súcit ako aj dojatie. Napriek tomu, že film bol v tej dobe ešte „v plienkach“ a nedokázal hovoriť, tak Kid k nám prehovára doteraz a i napriek svojej nemosti dokáže osloviť naše srdcia a donútiť nás zamyslieť sa nad vtedajšou ťaživou ekonomickou situáciou. ()

JimiH

Na němý film to má neskutečný švih a výbornou práci s komediální i dramatickou stránkou. Charlie je zde bezkonkurenční, ale i jeho adoptivní dítě mu zde zdatně sekunduje. ()