Horatiovi hrozí, že odvisne na povraze. Obľúbený námorník sa zúčastní vzbury, ktorá oberie slávneho kapitána Sawyera o velenie. Horblower a jeho kolegovia dôstojníci sa rozhodnú prevziať velenie aj napriek riziku vojenského súdu na Jamajke. V tejto dráme sa strieda množstvo konfliktov: napätie na lodi, boj s miestnymi španielmi, prelievanie krvi pri dobývaní pevnosti. Napätie až do poslednej chvíle... (oficiálny text distribútora)

Kanibal

Opravdu jsou čtyři hvězdičky méně než pět pro první sérii, ale stále je Hornblower veilce působivým "vícedílným televizním filmem". ()

Finskej

Vzhledem k tomu, že jde o jeden díl z celkem osmidílné série, ohodnotím vše naráz: velice solidní série ze starého námořnického prostředí, herecké výkony dobré (Ioan Gruffudd vážně hraje a tímhle si získal z nesympatií mé sympatie), skutečné lodi (minimálně někde určitě) mě uchvacují a prosté, uvěřitelné a nepřekombinované zápletky jednotlivých dílů jsou tak akorát. Zkrátka poctivá filmařina, příčetné scénáře, pěkné epizodky z doby britsko-francouzských střetů za revoluce. ()

Drom

Po odstavení pomateného a paranoidního kapitána na důstojníky a vojáky stále čeká útok na španělskou pevnost. Po té, co byla vinou špatné taktiky zneschopněného velitele prozrazena přítomnost britů, nastal čas na léčku, jejíž nejdůležitější část nepřipadne k realizaci nikomu jinému, než Hornblowerovi. Hlavní část útoku odvede pozornost a Horatio spolu se skupinkou námořníků podnikne diverzní útok přímo do srdce pevnosti. Rýsující se tragédie útoku přechází v triumf a zostuzení španělů je dovršeno střelbou z jejich vlastních děl na prchající lodě. Španělský plukovník se vzdává, ale okolnosti nejsou takové, jaké se zdají být. Tento a předchozí díl jsou natočeny retrospektivně, prokládané jednáním soudu o vině důstojníků ze vzpoury proti kapitánu Sawyerovi. Levnost efektů je zde hodně vidět a také si všimněte, jak všichni neustále střílejí, však nikdo nenabíjí. Po příběhové stránce stále stejně poutavé, ale zpracování mohlo být preciznější. Ve čtvrtém pokračování jsem zmiňoval důraz na detaily, v tomto díle to tvůrcům trochu utíká. ()

1mArc0

Recenzia na vyžiadanie. Počul som, že v Anglicku sú režiséri okrádaní vo veľkom počte a zaobchádzanie je kapitola samá o sebe. Ben Rostul scenár zaujímavá narácia príbehu, na druhej strane pre tento bolo nesmierne namáhavé napísať scenár. Už len z toho dôvodu, aby to do seba logicky zapadalo (knižnú predlohu som nečítal) ako býva zvyšok, že tá knižná má podrobnejší charakter. Chris O'Dell-kamera, využíva jeden svetelný bod, a vo všetkých záberoch dopadá svetlo kolmo, stavil na jednoduchosť záberov.Tie pohyby kamery mi pripomínajú prácu kameramana Georgija Rerberga vo filme Zrkadlo (1975). Druhý film, a už mi dokazuje, že pracuje a premýšľa, ako dobrý kameraman. Keith Palmer-strih, výborne zostrihané, hlavne gestá a detaily vo hercoch si všimnete kvalitný strih. Doznievanie vzbury začína,a ešte niečo viac s pridanou hodnotou. Už od prvej časti, si pri kastingu dávali pozor na to, kto je naozaj rodený Angličan, a kto nie (prízvuk). Je pravda, že táto časť ma bavila o chĺp viac, ako tá predošlá. Keby neprevládala komercia, tak Anglicko by nám naservírovali mnoho kvalitných hercov, namiesto pekných tváričiek. V niektorých záberov, neboli reálne lokácie, z nevysvetliteľného dôvodu potreba dať 4*, poctivých a dobrých. Množstvo scén mi zostalo v hlave. "All rise!" /85 %/ ()

kubas369

Dvoudíl Vzpoura a Odplata je podle mého to nejlepší z Hornblowerovi serie. Drama na moří, které nemá chybu. I když tato druhá část je o něco horší než první. ()

helrohir

Jedna z najlepších častí Hornblowera vôbec. Tento diel úzko nadviazal na predchádzjúcu "Vzburu" a na konci sme sa dočkali nečakaného rozuzlenia. Scény zo súdnej siene sa striedajú s tými exteriérovými, z ktorých vynikne najmä veľkolepé dobýjanie pevnosti. V závere dôjde aj na silné emócie, ktoré na mňa zafungovali tak ako mali (narozdiel od Hornblowerovho srdcervúceho plaču nad mŕtvou Francúzkou z epizódy "Žabožrúti a homáre"). ()

UnholyEvil

Souhlasím s názorem, že tato dvojice filmů (Mutiny+Retribution) je opravdu to nejlepší, co bylo z Hornblowera natočeno. !SPOILER! Nic lepšího ze mě bohužel nedostanete, jelikož přes slzy, které roním pro Archieho, vidím velice špatně na klávesnici, a i tento poměrně krátký komentář píši s vypětím všech sil... ()

jack_scott

Nejlepší částí série je tento dvojdíl, na palubě nejlepší lodi a v nejlepším prostředí :-) Má to nejméně hluchých míst, a je to nejvíc zábavné. *** a 80%. ()

swinevenca

Pořád dobrá kvalita, ale narozdíl od trpělivosti, která v předchozím díle růže přináší, tady Horatia a spol. "zdobí" jedna riskantní akce za druhou, při kterých maj větší než únosnou míru štěstí, a to mě to trochu kazí. Stejně jako technicky nepovedený souboje. ()

Merenre

Série o Hornblowerovi je vydařená jen co je pravda a i ty slabší díly jsou pořád dost dobré. Myslím si, že Forester se ani nemusí moc obracet v hrobě, ačkoli knížky jsou samozřejmě lepší - ale kdy se nakonec stalo, že by film byl lepší než kniha. Pro Gruffudda to byla jistě životní role, protože na nic jiného se s tím svým věčně jelimanským ksichtem nehodí, leda že by snad Briti chtěli udělat remake Limonádového Joa. ()

CumlayDePric

Život a skutky Horáce Rohosmrka, čestňáka a panice, a jeho zářivá cesta do funkce ředitele imperiálního námořnictva díl pět bé - Jak zachránit čest kapitána Smažky, ačkoliv to bylo psychotické hovado. Za pět minut kapitán, kdo umí, ten umí. Skvělá rozcvička před poledním matchem v kriketu. ()

ado7

Hornblower je proste makač. Je to MacGyver a Rambo v jednom :o)) Všetko vie, všetko videl a všade bol (niekde dokonca 2x). Ale..... mne sa to pacilo :o)) ()

Jasmín

Druhá série, resp. dva další, na sebe navazující díly, jsou po slabším čtvrtém dílu zase na výborné úrovni. Jde o život na moři, krásné exteriéry, trochu toho válčení, vzpouru a velký soudní proces se "vzbouřenci". Od všeho něco - dobrou chuť. ()

onevoice

Tam kde skončila časť vzbura pokračuje rovnako dobre aj nasledujúca. Je to plné napätia a bojov. Kennedy sa ukáže ako skutočný priateľ. Po Hornblowerovi moja druhá najobľúbenejšia postava tejto série. ()