Hornblower - Povinnosť

(TV film)
  • Česko Hornblower III - Povinnost (viac)

Už sa zdá, že sa bude musieť zmieriť s tým, že sa niečo definitívne mení. Po jeho boku totiž stojí žena. Ale zdá sa, že Napoleonove plány mu prišli celko vhod na to, aby ju opäť na nejaký čas opustil. Kapitán Bracegirdle zmizol pri francúzskom pobreží a je otrebné podniknúť kroky na prevenciu pred odvekým rivalom. Napoleonov plán je neúposný a nikdy si nemôžete byť celkom istý, čo vlastne tento vojenský génius chystá. Hornblower je mu však viac ako zdatný protivník... (oficiálny text distribútora)

Finskej

Vzhledem k tomu, že jde o jeden díl z celkem osmidílné série, ohodnotím vše naráz: velice solidní série ze starého námořnického prostředí, herecké výkony dobré (Ioan Gruffudd vážně hraje a tímhle si získal z nesympatií mé sympatie), skutečné lodi (minimálně někde určitě) mě uchvacují a prosté, uvěřitelné a nepřekombinované zápletky jednotlivých dílů jsou tak akorát. Zkrátka poctivá filmařina, příčetné scénáře, pěkné epizodky z doby britsko-francouzských střetů za revoluce. ()

elizabeth_ba

Ale, sulimo, vždyť to tam patřilo a nejen podle knižní předlohy... :-)) Což neznamená, že bych nežárlila já ;-), vlastně stále žárlím. A při tomhle posledním díle, mně nezbývá než si postesknout a vyjádřit lítost, že se nenatočily i další díly podle knih. Tak musím jen věřit, že že k tomu ješte jednou dojde... ()

Shakers

Škoda, že už je koniec, ja by som si dal ešte jeden diel navyše, alebo ešte pár scén navyše, pretože tak dobrý TV film s tak dobre napísanou hlavnou postavu, luxusnou výpravou a dobovou atmosférou si podla mňa zaslúži lepší záver. Síce nie že by bol zlý, ale v závere nepôsobil moc dramaticky. Každopádne aj tento záverečný ôsmy diel nedopadol zle, no snežné finále aj keď osviežilo, mohlo byť o chlp viac akčnejšie. 85% - 4* ()

pepa3rd

Po boku Hornblowera stojí žena, řekněme trochu nepochopitelná volba po sličné francouzce (Estelle Skornik) z čtvrtého dílu, ale jinak se nám zde dostane opět solidní dávky dobrodružství ve službách loďstva jeho veličenstva. Jako celek je tahle televizní série opravdu vynikající a je zvláštní, že kdybych ji hodnotil jako jedno dílko, dal bych asi pět hvězd, ačkoliv samostatně každému dílu dávám jen vynikající čtyři. Škoda, že tohle je asi definitivní konec. ()

Streeper

Závěr je poměrně průměrný. Opakuje se tam mnoho z předchozího dílu, ale je tam více kecání o emocích a málo akce, což dílu spíše škodí, než aby to bylo ku prospěchu. Velké plus je sníh, který vidíme poprvé za celou sérii, a který přidává na napínavé atmosféře. Ale jinak to byla spíše nuda a za mě dost špatně uzavřený konec. Chápu, že asi počítali ještě s další sérií, ale i tak to nemuseli ukončit tak nedbale. ()

• Natáčelo se ve Velké Británii v lokalitě South Devon. (Terva)