Happykubas

Myslím, že režisér to v tomto případě trochu přehnal.Cením si jeho smysl pro vykreslení situace a myšlení člověka, ale zrovna u tohoto filmu mohl spíše více vystihnout pointu.Nicméně hudba, která se skutečně hodila k samotnému filmu a herecký výkon ztřeštěné Ellen Burstynové to napravily a u mě vytáhly až na 4*.Také Jared Leto alias zdrogovaný syn Harry to také herecky bravurně zvládl. ()

Amarcord_1

75 % - Smutý film o tom, jak snadno si lze vytyčit špatný „sen“, a k jeho dosažení zvolit slepou uličku. Dekadence filmu je podbarvená naléhavou hudbou, ale když jsem v úvodních titulcích viděl, že ji z části nahrál úžasný Kronos kvartet, čekal jsem mnohem víc. Autoři hudby bohužel nevyužili potenciálu tohoto světoznámého tělesa, a zůstali u hudby jednoduché, kterou jim mohl nahrát kdokoli. Rekviem za sen je vizuálně nápaditá záležitost, která díky výborným hereckým výkonům osloví. Čekal jsem ale víc, než jen drogovou depku, která je od prvních scén filmu snadno předvídatelná. ()

Reiniš

Film, který překračuje rámec klasického filmového vyprávění, a jež je jako stvořený pro detailnější zkoumání. Snímky o drogách většinou bývají klišovité a předvídatelné. U Requiemu po celou dobu tušíte, jak to dopadne, to co se ale odehraje v posledních deseti minutách, je zřejmě to nejsilnější (nejhorší?), co jsem jako divák viděl. Kdo neviděl nepochopí, kdo ano nezapomene. Tleskám Aronofskému a jsem rád, že v Americe pořád ještě někdo točí s mozkem v hlavě a ne jen s bankovkou v kapse. ()

-bad-mad-wolf-

Vyschízovaná forma je asi v pořádku, obsahu ale tvůrci nevládnou - a když někdo nevládne obsahu, jde v téhle podobě do kopru i forma. Aronofsky si u mě vydobyl stabilní respekt pozdější tvorbou, minimálně o dvě třídy víc se mi líbila i předchozí paranoia Pí. S Requiem jsem nikdy chemii navázat nedovedl. Hrubě předvídatelný příběh je plochý zhruba stejně jako jednotlivé charaktery, z nichž mi byly u prdele plus mínus všechny (knihu jsem nečetl, takže žádné fandění na základě historie, sorry). Zběsilé obrázky o propadu z prvotní nevinnosti do hnoje jsou tím jediným, co Requiem nabízí - vsází všechny karty na to, že svou koncentrovanou, ba až bezohlednou (nevytýkám, naopak) beznaději diváka sežvejká na padrť. Já to s vyjímkou supratěžkého závěru moc nežral, byť docela chápu každého, kdož napálil pět hvězd. ()

lesumir

Kdyby se vyhodnocovala soutěž o to, kdo nejvíce pokazil lidem náladu, tak Darren určitě vyhraje a jeho Requiem si odnese všechna ocenění! Opravdu jsem to nečekal, že to takhle dopadne, protože jsme usedal se skvělou náladou a jednim porblémem, který přerostl v obrovské psycho po konci filmu. Zpracované je to mistrovsky, kamerové efekty, režie, herecké výkony a prostě celkově. Příběh je bez větší pointy, postrádal jsem širší děj a většinou dávám filmu velké hodnocení jen tehdy, když mně potěší a toho se budu držet i nadále. Sečteno a podtrženo, Requiem for a Drea mje jedno z nejkontroverznějších děl posledních let, je originálně zpracováno a měl by ho vidět každý filmový fanoušek, ale jinak... ___ A přišlo kino. Requiem na plátně je mocný, že jsem hodinu po skončení nemluvil a nebyl schopen se soustředit. Ze tří hvězdiček rovnou na plný počet. A z obyčejného filmu srdeční záležitost. Víme, ono je nejlepší poprvé film ne tolik nepochopit/neoblíbit, protože podruhé zažijete orgastické stavy! ()

darkrobyk

Počáteční střípky příběhu se jen tak ledabyle povalují a vy si říkáte ok, film plyne, postavy se za čímsi pinoží, jsem tedy zvědav, kam se věci pohnou. Sara se těší, až vystoupí v TV, jen se musí spadnout do svých červených šatů, Harry sní o tom, jak rázem zbohatne, až si koupí balík drogy, kterou následně rozprodá, aby se stal nezávislým na všem, Marion už propadá droze naplno a Tyrone je neustále nohou v kriminále, což mu nebrání ve vymýšlení nových velkolepých plánů. Sny všech nedocházejí naplnění, tudíž rekviem je na místě. Poslední třetina dostane fofr a v bravurním střihu se skvělou hudbou míří všichni zúčastnění k vlastnoručně vykopaným hrobečkům. Proměna Ellen Burstynové v trosku je fascinující, Leto byl asi sjetý po celou dobu natáčení a půvabná Connellyová by mohla dělat šlapku pro všechny - bezdomáče i pracháče. Místy hypnotické. ()

kinej

Film se vším všudy. Strhne a nepustí až do konce. Hudba s malou pomocíChronos Quartet nahání husí kůži a Ellen Burstyn je dokonale senilní. Aronofskiho střihy jsou geniální. Kopírování jeho stylu jsem viděl třeba v Telefoní budce, či Hulkovi, ale tam s ubohým efektem. Doják. Tenhle film miluju. ()

Hrabka

Hodně kruté, zajímavé a především poučné dílo, jehož konec mě celkem slušně rozsekal. Hudba je výborná a herecké výkony taktéž. O zrychlených střihových scénách ani nemluvě. Trochu mi neseděl příběh té postarší babky, ale budiž. Dle mého názoru lepší než Trainspotting. PS: Uživatel zdenny je kokot a z jeho kometáře mě je na blití!!! 95% ()

cheyene

Když už nic, tak rozhodně soundtrack. Nepřišlo mi to zas tak světové, jak tu všichni sborově pějí...V podstatě jediné, co mě zaujalo, byla zmíněná hudba a posledních několik minut, které nabraly spád. Pro mě bylo Requiem za sen velkým zklamáním a hodně dlouho jsem chtěl dát jen 2*. Asi jsem ohledně tohoto snímku naladěn na jinou vlnu než ostatní. Všimli jste si, že když Harry leží ke konci filmu na posteli s uříznutou rukou, je pod dekou hezky vidět jeho skutečná a celá ruka? :) ()

nunka

Názory a postoje k akémukoľvek druhu závislostí sa od človeka k človeku rôznia...pán Aronofsky svoj vlastný názor priamočiaro vyslovil cez subjektívne emócie panujúce u diváka, ktorý sa postavil zoči voči Rekviem for a dream...Tento geniálny film možno po vzhliadnutí brať ako primárnu prevenciu proti nežiadúcim spoločenským javom. Zároveň je svedectvom a skutočnou truhličkou pre tých, ktorí žijú vlastné dôsledky svojho "užívateľské ho správania". Film ani zďaleka nemoralizuje, neučí, nepoúča, skôr dáva na tácke, že ako si spravíš, tak máš... Téma síce dosť všedná, bežná, otrepaná, hlavnou doménou je vizuálne "až živo-živé" spracovanie psychickej a fyzickej závislosti, brilantné a uveriteľné sú rovnako aj herecké výkony. Veľmi silný zážitok...ako droga dekompenzuje až maže osobnosť a vyciciava šťavu, energiu a produkuje beznádej, zúfalstvo, prázdnotu a ničotu... ()

paascha

Poprvé šok, podruhé už ne, velice zajímavý film, který by ještě mohl na některých místech trochu přidat, ale v celku je téměř bez chyby. Drogy jsou svinstvo v jakékoli podobě, to je známé. Málo známé jsou ale následky. A tady jsou krásně vidět, včetně toho, že drogy nejsou jen jehla v žíle...! 2 22matelko: když nevíš, co dělat, zkus onanovat. Třeba tě to pobaví víc, než koukání na dobré filmy, kterým nemůžeš rozumět, že Ninodělo? ()

juta

Za tu depresi, která mě na konci chytala dávám jen čtyři hvězdičky :D Film ukazující, jak snadné je být závislým. Drogy sou špatné ááno! Výborná hudba. Kdybych zrovna neměl spánkovou deprivaci, tak bych si ho určitě užil víc :-) ()

chezush

Provede Vás osobním příběhem na jehož konci se jen opřete v křesle a budete chtít zvracet, utíkat a křičet najednou. Tenhle film Vás změní. Srdcová záležitost. ♥ ()

Fiftis

Temná dravosť Requia za sen tkvie v silnom scenári, ktorý sa už od začiatku pohráva s rôznymi bodmi ľudskej psychiky. Zvláštnou kategóriou je hudba, ktorá je čírou substanciou najhorších pocitov, ktoré v sebe človek uschováva. Za všetko hovorí ústredná melódia od Clinta Massela, ktorá vám z hlavy nezmizne celé týždne. Skvele to podporujú herecké výkony, ktoré sú jednoducho perfektné. Jennifer Connelly hrá skutočne ako o život. Veľké prekvapenie pre mňa znamenal veľmi dobrý výkon Marlona Wayansa, ktorého si mnohí pamätáte ako zhúleného negra zo Scary Movie, ale to, čo sem si nedokázal predstaviť kam až v herectve sa dá zájsť, predvádza Ellen Burstin. Čo film sťahuje na priemer je dĺžka a depresia. ()

Zemřel herec Mark Margolis

Zemřel herec Mark Margolis

04.08.2023

Jak by vypadal Batman od Aronofskyho?

Jak by vypadal Batman od Aronofskyho?

18.04.2020

Poté, co Batmana na pár let pohřbil Joel Schumacher a předtím, než ho znovu vzkřísil Christopher Nolan, koketovalo studio Warner Bros. s myšlenkou, že by netopýřího hrdinu mohlo na velké plátno… (viac)

100: Bitva u pokladen

100: Bitva u pokladen

03.01.2009

Asociace českých filmových klubů vás už tradičně zve na filmovou přehlídku Projekt 100. Letos startuje 15. ledna, potrvá do 31. května a diváci budou moci na velkých plátnech shlédnout několik… (viac)