SeeSaw

Brnkání na krapet drsnější strunu beru, avšak co je moc, to je moc. Ano, je to režijní špica, ano soundtrack je naprosto geniální a ano, herecké výkony jsou neuvěřitelné (především pak ve finálové sekvenci). To ale nic nemění na tom, že si takto hnusný film už nikdy nechci pustit. ()

DaCimmrman

Tenhle film ve mně zanechal nesmazatelnou stopu svým celkem, Příběh, vizualizace i hudba je tu originální. Pokaždé když slyším ústřední melodii, ihned se mi vybaví celý film. Film pojednává o lidských závislotech, pro které uděláme cokoliv, máme-li potřebu ji ukojit. Jsou tu scény, které jsou svou originalitou unikátní, které se do člověka zaryjí hluboce pod kůži. Vše podtrhují skvělé herecké výkony a výborný střih, který film dělá velmi nadprůměrný. Z celého filmu mám depresivní a zároveň skvělý zážitek, co se týče filmařské práci. Je to první film, který jsem viděl od Aronofského a přesvědčil mě, abych jeho práci i nadále sledoval. Rozhodně však nedoporučuji se na něj dívat, jste-li v depresi, jen se více prohloubí, to mi věřte. ()

Shanyo

100% dávka neriedenej depresie. Je málo filmov ktoré hodnotím plným počtom * a pri tom ich už asi nikdy nebudem chcieť vidieť. ()

EvicaSovica

Nejhorší a zároveň jeden z nejlepších filmů co jsem kdy viděla. Proč nejhorší? Protože to je prostě depka jako kráva. Myslím si, že závěr uzemnil každého, kdo zvládl tuhle 102 minutovou depresi a dotáhl to až do toho nejdepresivnějšího konce. Takže nejhorší vlastně v tom nejlepším smyslu. V podstatě naprosto geinální snímek. Netřeba komentovat výkon Jareda Leta, prostě si to dal! Tento film jsem viděla 3x a už bych ho nikdy vidět nechtěla, ale je to důkaz, že ta depka mi 1x nestačila. Jak už tady zmínili někteří - nikdy mi nebylo u konce filmu takhle hrozně a v tomhle Requiem za sen už snad žádný film nepřekoná. Musím ale ještě vypíchnout výkon Ellen Burstyn, která byla naprosto famózní a její role a příběh byl pro mě v závěru ten "nejhorší" a nejdepresivnější. A hudba? Soundtrack od Clinta Mansella je taková ta geniálně depresivní třešnička na dortu. Takže ve zkratce - nejlepší depka všech dob! ()

Bmarjenka

Povinne púšťať na základnych školach, človek si pri tomto skvoste buď uvedomi aké dôsledky majú závislosti a nemyslím tým len závislosť k drogám alebo v mojom prípade ešte viac utuží odpor k návikovým látkam. Celý film je depresívny, chladný a po dopozeraní som nečinne sedel a jediné na čo som mal náladu bol spánok. K tomu pridané úžasne strihy, kamera a herecké výkony. Nemám čo dodať svoju úlohu film u mňa splnil. ()

Rathe

Requiem za sen ve mně vyvolává zvláštní pocit. Kamera a jednotlivé záběry tomu jenom dodávají tu pravou zvrácenost. ()

Koskal

Po zhlédnutí tohoto filmu jsem měl delší dobu depresi. Ukáže vám to, jak dokáží drogy, prášky a dokonce i sny zničit váš život. Nejsmutnější byl asi příběh Sarah, která se vlastně jen chtěla dostat do televize. A to bylo vše. Jen kvůli tomuto snu si zničila život. Její syn. Notorický uživatel drog si nakonec díky pervitinu zničil život. Smutné příběhy, úžasná hudba a skvělé herecké výkony si zaslouží hodnocení 5 hvězd. ()

space weaver

Naprosto skvělé drama o závislostech, kde excelují Jared Leto, Jennifer Connelly a hlavně Ellen Burstyn v roli matky závislé na prášcích na hubnutí. Jejím snem je obléct si znovu červené šaty a zúčastnit se pořadu, který pravidelně sleduje. Stav do terého se postupně dostane už ani nelze nazývat Requiem.... Perfektní film, který byste rozhodně měli vidět se zvukem řádně hlasitým, protože hudby se zde ujal mistr Clint Mansell a řízné tahy smyčců v podání Cronos Quartetu, spolu s výborným střihem dělají z Requiem za sen nezapomenutelný zážitek. ()

wingman24

Geniálně zpracovaný film. Mnoho filmů bere drogovou závislost na lehkou váhu, či k ní rovnou svádí. Po zhlédnutí tohoto filmu na vás žádné takové pocity nečekají. Z tohoto filmu čiší zoufalství na každém kroku. Skvěle je tu zobrazeno, čeho jsou lidé schopni, aby aspoň na pár minut ukojily svou závislost. Jakých hrůz jsou schopni se dopustit, aby se nějakou chvíli cítili dobře. K celkovému skvělému dojmu přispívá skvělá, byť opakující se, hudba a také bezchybný výkon Ellen Burstyn. ()

Vaelor

V prvé řadě nemám rád toto umělecky předimenzované vyjadřování pocitů hlavních "hrdinů". Nejsem na tom s empatií tak bledě, abych se do jejich kůže nedokázal vžít svojí vlastní zásluhou. Naopak to ve mně způsobilo to, že tam kde měla zapůsobit surovost snímku, tak už jsem byl Aronofskyho estetikou tak "přešlehaný", že se u mě kýžený efekt vůbec nedostavil. Gradace filmu, podbarvená skvělým Mansellem, už byla řemeslně a dějově podstatně výživnější a došlo i na emoce, ale těch 15 minut, z celého filmu, je tuze málo. Navíc, realističnost příběhu, v tu chvíli, šla do kopru. Toto je nosné téma, z kterého můžete vždycky vytřískat to, že si divák po shlédnutí bude muset prohlížet koťátka na internetu a listovat v obrázkové knížce z dětských let, aby se mu zase vrátilo trošku světla do jeho života. Ta nechuť do všeho, zkaženost, bezbrannost a zhnusení, které se mi dostavovalo při sledování Trainspotting, tady vůbec neproběhlo. ()

rmar

Film Requiem za sen zaujme především brilantní režií. Aronofsky stvořil spolu se střihačem Rabinowitzem snímek, který ve vás rozhodně zanechá poněkud depresivní poselství. Často někde slýcháme, jaké jsou drogy zlo, ale teprve po zhlédnutí Requiemu za sen člověku dojde, jak moc dokážou zničit život. Obdivuhodný výkon Ellen Burstynové pak měl být oceněn nejen nominací, ale i výhrou Oscara. Všem hlavním hercům se totiž spolu s režisérem skvěle povedlo proniknout do mysli závisláků a otevřit ji pro nás, diváky. Z tohoto filmu jsem měl zvláštní pocit a náladu ještě dva dny následující po zhlédnutí. Za nejlepší na tomto snímku považuji právě osobitý režisérský styl filmového vyprávění a techniku rychlého střihu kombinovanou s časosběry, která silně působí na divákovu psychiku (skákající ledničku v temném osvětlení jakožto symbol hladu při dietě bych se nebál označit za filmařský skvost), výbornou práci také odvedl hlavní kameraman. Dále pak zmíněné skvělé herecké výkony a vynikající ústřední hudební motiv (Lux Aeterna), který si později vypůjčily i mnohé další filmy (nejen) do svých trailerů. Jediné, co by se možná lehce dalo vytknout, je děj a z mého pohledu i trochu nesmysly a chyby v něm. Všechny klady ale s přehledem smažou tyto zápory a já se tak nebudu bát udělit tomuto filmu plný počet, neb jej považuji za jeden z nejlepších filmů všech dob. ()

modrapapaja odpad!

Tohle bylo velmi namáhavé dosledovat. I 12 let po shlédnutí cítím silnou únavu. Na tomhle filmu je snad všechno špatně. Filtry, režie, nesmyslný děj a podobně. A k tomu soundtrack, který se nesmyslně rozlezl úplně všude. Nelze jinak než odpad. ()

And09

Viděla jsem tedy i větší "depkařiny" než tento film, což zmiňuji proto, že se mu právě tento přívlastek nejvíce přisuzuje. Jediné, co jsem předem věděla o tomto filmu, bylo to, že půjde o drogy, no ono více méně skutečně o nic jiného nejde. Jenom je tam navíc přidán jeden příběh, který vypovídá o jiné závislosti, ačkoli už se to drogové závislosti téměř vyrovnává, ale ten byl alespoň v jistém ohledu zajímavější, protože o těch drogách je toho všude plno. I přesto mě více bavil ten snímek mladých lidí, jelikož tam byly zase velmi hezky vykresleny ty vztahy plné vášně i romantiky (navíc se skvělou hudbou, která tam pasovala jak vyšitá). Bohužel Sary příběh mě zas tak nebral, aspoň ne ze začátku, ty scény byly docela nudné, a tak jsem stále čekala, kdy přijde ta pořádná psychická nálož. Do poslední chvíle bych nevěřila, že je film schopen člověka odrovnat i během posledních deseti minut. Jared Leto ani Jennifer Connelly mi tam celou dobu moc nepasovali, protože jsou mi oba děsně sympatičtí. Ale to, co předvedli na samém závěru, byl opravdu dokonalý herecký výkon, až mi to přišlo opravdu dost uvěřitelné, čeho je člověk schopen kvůli drogám, a tak mi to herecké obsazení nakonec docela sedlo. ()

andy60

Chvíli mně trvalo, než jsem přistoupil na tu Aronofského hru - rychlé střihy, hrátky s kamerou, prolínání děje atd. První polovina filmu mě proto zrovna nenadchla, ale s každou další minutou to bylo lepší a lepší. Po jeho, pro mě nezajímavém PÍ, velký krok vzhůru. ()

Thoth

Dávám 3/5 hvězdiček. Film není špatný, trvá něco před 90 minut, je i docela realistický. ALE - prvních 60 minut se pomalu vleče, není to nic extra. Neustále se opakují scény, jak do sebe babka hází drogy (tabletky), aby zhubla, nebo jak si 2 mladí a životem znudění lidé píchají drogy. Celých 60 minut tam není skoro nic jiného, než toto. Zajímavých je posledních 30 minut závěru filmu - náhle se vlekoucí film stává velmi zajímavým a skoro akčním - lidé v absťáku, bez peněz, v halucinacích - babce dávají jídlo hadičkou přes nos a krk do žaludku. Hadičku ji do žaludku přes nos a krk dají v podstatě násilím, je svázaná, ostříhaná. Za ten závěr - aspoň ty 3 hvězdičky. Aby lidé viděli, jak dopadnou, když berou drogy... ()

R...

Neskutočne depresívny a chladný film o droge, na ktorú po pozretí tohto filmu nemôže mať "chuť" žiadny zdravý človek. Ešte žiadny film ma nezasiahol takto depresívne a "negatívne", všetky tie herecké výkony, fantastický strih a neskutočný soundtrack, ktorý nemôže nechať žiadneho diváka v kľude počas sledovania filmu! Pre mňa stále najlepší film s drogovou tematikou, ktorý sa vryje tak hlboko pod kožu, že nad ním rozmýšľate ešte pár hodín a možno aj dní... Aj napriek tomuto všetkému sa po rokoch rád vraciam k tomuto filmu a mám pri sledovaní také iste pocity ako keď som ho videl prvý krát. Povinne púšťať študentom na stredných školách! 95% ()

MRParis

Odstrašující film o drogách kde jse dá atmosféra krájet. Úžasné vyjádření beznadějně a deprese od nevinného začátku až po zdrcující konec. ()

Zemřel herec Mark Margolis

Zemřel herec Mark Margolis

04.08.2023

Jak by vypadal Batman od Aronofskyho?

Jak by vypadal Batman od Aronofskyho?

18.04.2020

Poté, co Batmana na pár let pohřbil Joel Schumacher a předtím, než ho znovu vzkřísil Christopher Nolan, koketovalo studio Warner Bros. s myšlenkou, že by netopýřího hrdinu mohlo na velké plátno… (viac)

100: Bitva u pokladen

100: Bitva u pokladen

03.01.2009

Asociace českých filmových klubů vás už tradičně zve na filmovou přehlídku Projekt 100. Letos startuje 15. ledna, potrvá do 31. května a diváci budou moci na velkých plátnech shlédnout několik… (viac)