Dobrodružný román Ostrov pokladů od Roberta Louise Stevensona patří ve svém žánru k nejoblíběnejším. Dramatický nosný děj, dostatek napětí, hrdinové a padouši, romantika mořeplavby a exotických krajů, to jsou důvody, proč se ke knize stále vracejí čtenáři i filmaři. Ke slovu přichází tajemná stará mapa, černá známka jako znamení smrti, jednonohý John Silver, dlouhá cesta oceánem, vzpoura na lodi, boj o ukrytý poklad... Začíná se odvíjet příběh dospívajícího Jima Hawkinse, který se účastní výpravy za pokladem slavného pirátského kapitána Flinta. Jistě potěší diváky bez rozdílu věku. (oficiálny text distribútora)

MoziMedve

Po zjištění, že jde o TV film za relativně nízký rozpočet měním hodnocení a dávám full body. Obsazení, výkony, hudba všechno se mi líbilo. Původní knížku jsem nečetl, takže nevím jak moc je adaptace věrná originálu, ale co je ztvárněný ve filmu funguje. Za zmínku stojí taky vynikající hudba. Na TV Film je to mnohem víc než slušný. ()

PeteBuck

Teda na televízny film je tu more hviezd. Charlton Heston, Oliver Reed, Christopher Lee, a keď mnohí si tu zahrali iba šteky a samozrejme "začínajúci" Christian Bale, ktorého nezomleli začiatky a osudy detských hviezd, aby sa neskôr veľmi slušne vypracoval. Čo povedať na toto? Celkom verne sa to drží knižnej predlohy, dokonca aj sa tu nájdu aj také detaily ako zatnutá šabľa Billyho Bonesa do štítu Hostinca u admirála Benbowa (znalci vedia, o čom hovorím), odklonov zopár bolo, ale tak berme to ako podpis režiséra. Čo na to povedať? Vydarené, zaujímavé, pútavé, pri konci tomu trochu dochádza dych, ale veľmi pekná adaptácia slávneho románu pána Stevensona. Knihu som čítal asi stokrát, takže zbytočné hodnotiť rozdiely, ale ako ťažkého fanúšika ma toto spracovanie potešilo a pobavilo. Bolo to super. ()

Pavelkedar

Díval jsem se se primárně kvůli Baleovi. Spolu s Hestonem táhli celý film, kde bylo ale mnoho markantních technických a faktických až "dětských" chyb, které si produkce absolutně nepohlídala. Pohledem dětského diváka  a čtenáře to ale bylo faj. ()

Mordechai

Zdá se mi být lepší než film z roku 1972. Herci se zde více tváří jako piráti hlavně slepec a Willy Bonese hrající báječný Oliver Reed. Občas někteří trošku přehrávali,ale jinak výborná zábava na dvě hodiny. No je zde malá chybka Hookins zde neví co má z truhly vytáhnout,ale přesně vezme černou obálku:-) ()

Tauloo

Dobrodružstvím nasáklý příběh, který se nejvěrněji drží klasického románu od Stevensona. Pro mě jindy voskový paňác Heston, jako dlouhý John Silver, se zhostil své role na jedničku a jen skvěle doplňuje další charismatické postavy. Christian Bale je sice trochu prkenný, ale ve chcíli kdy vypluji s piráty na výpravu na to zcela zapomínám. Výprava filmu je skvělá. Bukanýři jsou přesně takový, jak si je člověk představuje. Z úst plných zkažených a zažloutlých zubů, jim páchne rum, oblečení mají nasáklé potem a zašlou špínou. Vlasy mají mastné a vousy neupravené. Ostrov není žádný opuštěný ráj s bílým pískem, ale místo plné bažin a moskytů. Bitky nejsou plné přesných výstřelů a umírání po zásahu, ale reálném neurvalém boji a vleklých zraněních. To vše dělá film uvěřitelnější. Ale na prvním místě je dobrodružství a toho je výpravění plné, podkreslované skladbami The Chieftains, které tu sedí jako prcka na hrnec. ()

Rangifer

Knižní předlohu jsem nikdy nečetl. Což je škoda. Tohle zpracování slavného románu jsem v dětství viděl jen asi dvakrát. Zrovna jsem se na něj nedávno díval v televizi a musím říct, že když jsem se na to díval, tak jsem měl fakt pocit, jakoby filmaři vzali své vybavení a pomocí stroje času se přenesly do těch krásných dob, kdy piráti byli otravní na moři, a ne v naší vládě. Herecké obsazení bylo skvělé, a byl jsem překvapen, že ten představitel Jima Hawkinse, bude jednou v budoucnu na filmovém plátně bránit Gotham před padouchy v masce netopýra. A ze slepého Pewa v podání Christophera Lee mám zvláštní dodneška nepříjemný pocit lítosti a hrůzy. Co bych filmu vytkl, český dabing není zrovna nejlepší. ()