Nikto ťa nezachráni

• Česko Nikdo tě nezachrání (viac)

Nikdo tě nezachrání je film o talentované mladé ženě Brynn, jež se vzdálila své komunitě. Osamělá žena plná naděje nachází útěchu v domě, kde vyrůstala, avšak vyruší ji podivné zvuky pocházející od vetřelců z jiné planety. Následuje akční utkání Brynn s mimozemskými bytostmi, které ohrožují její budoucnost a zároveň ji nutí čelit vlastní minulosti. (Disney+)

KoRner

Sama doma a mentálne zaostalá. Pripomína to záverečnú scénu zo Znamení, avsak natiahnutú na celý film. Nemá hrdinka je absolútne nemožná, preto sa jej len veľmi ťažko povzbudzuje a koniec, keď obmäkčí beštie z vesmíru svojím srdcervúcim príbehom je jeden z najstupídnejších záverov, aké si viem predstaviť. ()

iXtr3m3

Odvážny nemý experiment s UFO tématikou, to som teda nečakal. Jasné, že NOPE sa nekoná, ale na druhú stranu tomu dávam rovnaký počet hviezd za originalitu, výborné technické spracovanie, ktoré bolo fakt na vysokej úrovni, bezútešnú atmosféru po väčšinu filmu. Len ten záver, ten záver nebol šťastne zvolený podobne ako v NOPE. Keď si však zrátam plusy a mínusy, tak NOPE bol oproti tomuto vysokorozpočtový snímok (napriek tomu, že nebol samozrejme) a nedokázal toho vytvoriť aj s dialógmi omnoho viac. Toto malo za celý film toľko slov ako nemá groteska, takže to malo omnoho ťažšie a napriek tomu to napredovalo, odsýpalo, vyjadrovalo veci nie pomocou "audia" ale "videa". Je to síce film na jedno pozretie, pretože druhý raz už nebude mať takú údernosť ani moment prekvapenia, ale to je v podstate pri hororoch vždy. ()

Adramelech

Je absurdní, že by sem ufoni přišli jenom kvůli tomu, aby strašili nějakou konkrétní ženskou. Pokud by se sem opravdu nějak dopravili či prolomili, bylo by jejich působení spíše globální než lokální. Na toto téma byla natočena spousta pěkných filmů. Nicméně i tento se dal vidět. Hlavní hrdinka je sympatická, roztomile vyplašená a pěkně píše anglicky. Přikládám záznam tematicky korespondujícího snu. - - - Sen o konci světa (v noci z 13. na 14. ledna 2013) - - -     Na internetu proběhla zpráva, že se kabalisté pokusí odříkáním příslušných formulí vyvolat konec světa a příchod Mesiáše. Nikdo neví, kde jejich pokus proběhne. Spekuluje se o Jeruzalému nebo Praze, ale i o řadě dalších měst. Termín je však znám přesně. Krátce před uvedenou hodinou se jdu podívat ven, neboť předpokládám, že dojde-li skutečně ke konci světa, musí to být patrné všude, tedy i v Praze.      Nejsem sám, koho to napadlo. Lidí je tu dost a brzy začne být patrné, že nečekali zbytečně, protože obloha najednou změní barvu, i když nelze říci, že by se nějak zvlášť setmělo. Na obloze se začnou objevovat podivná světla a pak přes ni přeletí UFO. Létajících talířů rychle přibývá. Se zájmem pozoruji tento úkaz, který jsem nikdy předtím neviděl, a nyní plně chápu, proč se dřívější svědkové přeletů UFO bránili proti námitkám, že se stali obětí optického klamu. UFO je prostě UFO a žádný optický klam. Zejména náhlé změny směru jeho letu jsou velmi nápadné a nelze je žádným způsobem imitovat.      Jeden z létajících talířů se rozhodl respektovat nebo aspoň napodobit pozemské dopravní předpisy a ukázněně se pohybuje ve výši několika metrů nad vozovkou, přičemž přesně kopíruje její dráhu. Ostatní účastníci silničního provozu to ovšem dost těžce nesou. Řidič kamionu nezvládne řízení a vjede mezi čumily do parčíku. Lidé se stačí rozprchnout, ale auto narazí do stromu a začne hořet. Zdá se, že přituhuje. (...)      Vidím mladou dlouhovlasou slečnu s nápadně velkým křížkem na krku. Holka pláče a vypadá jako hromádka neštěstí. Zeptám se jí, jestli je křesťanka, a ona přikývne. Říkám jí, že pak má přece důvod k radosti, protože Ježíš tady bude každou chvíli. Slečna odpoví, že Ježíš nepřijde, protože ho nedávno udeřila do tváře, a hned vysvětluje, jak k tomu došlo. Prostě najednou zafoukal vítr a jí vletěly vlasy do obličeje. Ona je prudkým pohybem ruky odhodila a přitom nechtíc uhodila Ježíše do tváře. Nevšimla si totiž, že právě stojí vedle ní, protože byl neviditelný. Poté se Ježíš zviditelnil a prohlásil, že tohle už je příliš. Vytrpěl toho už dost a nemá zapotřebí, aby ho ještě navíc mlátila nějaká ženská. Vzdává se svého poslání Spasitele a ponechává lidstvo jeho osudu. To řekl a zase zmizel. Že by nakonec přece jenom zvítězil Satan? – bleskne mi hlavou. - - -      Bezprostředně po probuzení se mi vybavil reklamní slogan, jímž se Crowley snažil podpořit prodejnost Knihy Zákona: „Ježíš může přijít každou chvíli. Určitě by se mu nelíbilo, že jsi nečetl knihu o jeho vyměknutí.“ ()

Mafiapau

Přiletěj emzáci, 75% filmu nahání ženskýho John McRetroClaina co má anti-sociální fóbii, a komunita kolem ní ji nesnáší. Zajímalo by mě jak chodí nakupovat. Každopádně pak jí konečně dostanou, vcucnou jí do talíře, a dají jí prstíčkem flashback, což má za následek konec filmu.. vrátí jí zase tam odkud jí čapli a pak máme střih na konec filmu, kde se najednou její sociální fóbie promění na charakter sociální motýlek a film končí happy endem.. asi? Nevím. Za celej film se tam řekne jen "oh", a to jen v titulcích, jinak se celý film line ÚPLNĚ bez jakéhokoliv řečeného slova. dávám jednu hvězdu za jeden záběr, a to sice na oblohu kde jsou na různých místech létající talíře unášející lidi. Což by mohlo být využito jako ilustrační záběr do nějakého EAS scenaria o mimozemské invazi. Mohlo se tam přeci jen trochu mluvit, příklad je policejní stanice. Ne, výHULU to nežeru. ()

Corpsegrinder

Ze začátku hodně slušný sci-fi který vypráví Znamení odzadu a začíná rovnou invazí, naštěstí ne na úkor napětí a celá první hodina je přehlídka fajn nápadů a smyslu pro detail. Miminka maj kvalitní CGI a film se je tak rozhodně nebojí ukázat. Hlavní hrdinka sympatická, hlavně asi proto že nemluví takže její charakter nemohl zkurvit debilní scénář. Co však zkurveno bylo je poslední třetina a hlavně závěr kde si scénárista zřejmě zapomněl vzít prášky a sám tak trochu opustil planetu Zemi s naprosto mimozemským epilogem kterej podráží nohy do tý doby celkem uvěřitelný podívaný a taky hlavní postavě, takže nakonec bohužel převládá zklamání. Za zmíňku však ještě stojí hodně dobrá hudba která kombinuje starou spielbergovskou sci-fi orchestru s moderní elektronikou. ()

chaometic odpad!

chtěl jsem hodnotit dvě hvězdičky, pak jednu nakonec jsem dal ODPAD. Ten film nemá žádný logický děj, je tam přehnaně moc akce, a konec rozhodně nestál za to co jsem celý  film protrpěl. Pár scén s ufonama bylo dobrý, ale je to béčkový film, kde se nemluví. Znám lepší béčkový filmy na mimozemštany a navíc tento režisér parodoval hodně jiných filmů a nepovedlo se mu nic z toho domyslet. ()

TERRORDROME

Po celý čas to poskakovalo medzi niečím zaujímavým a úplnou chobotinou. Spočiatku som si hovoril že prijímam pravidlá hry kde sa tvorcovia nesnažia o nejaký realizmus, ale skôr o prácu so základnými ľudskými strachmi. Preto sú emzáci takmer všemocný, ale najradšej sa producírujú nahý po okolí a teatrálne pohybujú nábytkom aby hrdinka mala dosť príležitostí reagovať a klásť odpor. Chvíľu to funguje, ale po čase sa z toho stáva takmer animovaná groteska, zvlášť pri súboji s krátkonohým ítím v kuchyni a následne s dlhonohým kolohnátom ktorý sám seba zamotá. Mimozemšťania tu dokážu doslova čokoľvek lusknutím prstu, iba tá nemá ženská im uniká kombináciou jej z pekla šťastia a náhlej nevysvetliteľnej neschopnosti ich samých. Plus trauma z detstva ktorá vysvetľuje prečo je celý film nemý a vyšňupaná záverečná pointa ktorú muselo dať dohromady pár sfetovaných hláv zo spolku priateľov UFO a Pomády. Celkovo tak nejak nenadchlo. ()

Warhorr

Když vezmeš trochu z Dne nezávislosti, Znamení a Temného nebe a myslíš si, že to bude cool, ale nakonec se z toho vyrojí prachsprostá slátanina o náhaněčce a třech dialozích. Ano, třech ( ''promiň Maude, odpusť mi, tak jo '' ). Víc toho hlavní představitelka z huby nevypustí a ostatní také ne. Odfláknutý mimozemský homeinvasion. Tohle se vážně nepovedlo. Co taky čekat od někoho, kdo se podílel na filmech jako Medvěd na koksu nebo Pod vodou. No s Duffieldem jsem definitivně skončil. ()

bobstock

Dlouho očekávaný ufounský snímek ve mě zanechal veskrze pozitivní nadšení v žánru, kterého je tak málo. Po krátkém seznámení s osamělou, nenáviděnou holčinou se shůry snesou a už neodejdou. V 9. minutě začíná boj o život a svobodu, která krom zvláštní formy, takřka beze slov nabízí i citlivý příběh života mladé Brynn spolu s neortodoxním koncem, který vypráví o naší lidské společnosti ledacos. Příjemně krátká jednohubka pro příznivce klasických šediváků. Čtyřem ufonům z pěti se to líbilo. 75% ()

mazadlo

Už jsem asi starej. To, že to je na DISNEY PLUS sedí - kráska a zvíře hadr. Plytká ubohá, nenápaditá a hlavně nudná "němá" groteska. Ve které hlavní hrdinka dokáže vzdorovat mimozemské civilizaci. Jak by ne. Jsou to totiž trotlové, kteří potom co s vámi hodí skrze zeď zůstanou stát a zírají do zrcadla. Holt metrosexuálové jsou i v šedé zóně. Pracuje se tu také s jediným momentem - vzpomínkou, která má na konci udělat ten WHOW efekt. Nestane se, protože ta vzpomínka je plytká stejně jako scénář celého tohoto filmu. Absolutně mi nedojala a nekonalo se převrácení mozkových závitů - ale snaha tu zjevně byla. Šestý smysl borci! No a úplný závěr...já chápu, že ten kokain v Hollywoodu asi stříká i ze stěn, ale zase bych to nepřeháněl. Za mě absolutně zbytečný film, který se ve své trapnosti ještě snaží vykrádat větší super filmy - Válka světů, Osvícení, trochu toho vetřelce a tak dále. PS: Hlavní hrdinka hrála jak poleno. Obávám se ale, že za to spíš mohl scénář než její herecké schopnosti. Úplně vidím pokyny...tak teď se pobliješ...a následně se podíváš do kamery a zasměješ se....A není to blbý? Blbý je když nebudeš poslouchat rejžu kočičko! PS2: Jo už jsem to pochopil - on ten režisér točil i Pod Vodou - to bylo trochu méně ale jinak stejně debilní. Evidentě čeká, že mu někdo dá toho vetřelce. ()

Mimomisu

Konec mě překvapil, ale líbil se mi hodně. Nečekal bych os home invasion thrilleru až takový přesah. Ale podle komentářů to teda asi opravdu není pro každého ()

Wancohoff

Ja som celkom nadseny. Chybu vidim len v slabom cgi, co zamrzelo, a v tom ze aspon prvych 20 minut strasenia to mohlo byt "strach z neznámeho" a nemuseli ich hned ukazat. Ako plus je jednoznacne zvukova stranka ktora je cez domace kino s riadnym subwoferom super!!! Taktiez ocenujem zakomponovany zaujimavy pribeh, a aj prevedenie filmu bez slov ktore to cele osviezilo. 70% ()

bozka10

Primárna linka mimozemského intenzívneho home invasion teroru veľmi slušná aj po remeselnej stránke.Ale teda moc dobre som nepobral čo mi tým všetkým chcel rejžo povedať.To nejaké vyrovnávanie sa s minulosťou alebo čo to malo byť sem zamňa vôbec nepatrilo a ten konec to vyslovene zakopal.Nebyť toho mohol z toho byť parádny horor s mimoňmi lebo ich je ozaj brutálne málo. ()

Illy

Ok, snaha se upřít nedá. Film se snaží být originální a docela se to daří. Některý momenty jsou parádní, stejně jako výkon té buchty v hlavní roli. Ale celkově se tvůrcům snímek rozpadá pod rukama,. Snahu být za každou cenu artovější, například tím že se ve filmu téměř nemluví (to je v jednom momentě až trapně na sílu), si mohli ušetřit, protože celková atmosféra a vizuál jsou parádní a je škoda že nemůžu hodnotit výš. Ale rozhodně tenhle film stojí za shlédnutí. ()

Flopik

Keby sa to držalo v rovine Žena vs invázia, dal by som viacej. Takto to s tým koncom, ktorý silou mocou chcel byť niečo viac, akurát skazilo celkový dojem. Absencia dialógov mne nevadila, Kaitlyn to uhrala skvelo. Vizuálne to tiež poteší, aj keď mimáci majú ten najbežnejší vzhľad aký sa dá. Prvotná home invasion s ufónom, sa preklopí na inváziu, kde naša hrdinka zabíja alienov v dome. Toto ma bavilo, mohlo to byť viac hororové alebo viac komediálne bral by som oboje. Namiesto toho ale dostaneme cestu k neistému koncu, a mne to prišlo ako keby režisér miestami nevedel ako to ukončiť. Väčší presah tu skôr ublížil. Ako celok je to fajn, miestami aj originálne a u mňa medzi 3 a 4*. ()

Eristt

Pozoruhodné, že má film tak nízké hodnocení. No One Will Save You má v žánru "hororů" poetickou atmosféru. Hlavní postava čelí spíše sama sobě a mimozemšťané působí jako někdo, kdo se snaží pochopit, co je "s tou holkou špatně". Skvělá je hudba a kamera film od běžných "béčkových" hororů No One Will Save You jasně odlišuje. A snad se to nebude počítat za spoiler, když pochválím i rozhodnutí režiséra natočit celý film bez monologů a dialogů (mimozemšťani si sice občas něco štěbetají, ale nikdo - předpokládám, že ani režisér - jim nerozumí). O to více vyniká skvělý herecký výkon hlavní představitelky. Jediné, z čeho nejsem moc nadšený, je závěr samotný (posledních 15 sekund). Působí lacině. A nadšený nejsem ještě z jedné věci -  jednání samotných mimozemšťanů nedává smysl. Nicméně už dva tisíce let omlouváme boha s argumentem, že jeho záměr je nad naše chápání. Stejnou argumentaci můžeme použít i zde. ()

warrenur

Dalsi z radu "hororov', kedy sa stavilo na hlasne zvuky, pazvuky a zvyrazneny dych. Ano, tak malo staci, aby to v cloveku vyvolalo odozvu. Avsak my, co pozname mnohe kusky, ktore dokazali budovat napatie a atmosferu i bez tychto "barliciek", cakame viac. Subzaner Alien-invasion celkom mozem. Ono, napriklad taky Signs s Mel-om Gibson-om bol taky, v ktorom to celkom fungovalo. Ale zrejme si odtial tvorcovia zobrali len vyzor mimozemstana. :) Kvitujem, ze konecne dali alienom schopnost telekinezy. V polovici prisiel dalsi boost v podobne prerastenych noziciek a ruciciek - pavucikoveho aliena. Ten ma pobavil. :) V zapati prisiel dalsi "upgrade" a stereotyp - klby a sekane roboticke pohyby. To ma uz rozosmialo nad tym zufalstvom. Duffiled skusa vsetky mozne zanre, ale tento ma oslovuje najmenej. Konkretne tato blbina najmenej z jeho tvorby. Brunetka Dever, hra co to da, a to ocenujem. Slabe dvojhviezdie. Neodporucam. ()

Jumbox

Škoda škoda toho konce, jinak jsem se u filmu nenudil a napětí je tam dost. Asi to chtěli hodit trošku do artu, ale mně to sem nesedlo. A jsou tam ty situace, kde si řekne sakra proč, normálně by se člověk choval jinak. Proč vidět? Pěkní mimozemšťani a dívka v nesnázích, které nikdo nepomůže. ()

ink flo

Vzhledem k akutnímu nedostatku ortodoxních alien invasion filmů se tomu dá leccos prominout. Jako třeba to, že návštěvníci jsou sice dost inteligentní na to, aby doletěli až sem, ale pak se většinu filmu chovají na úrovni thajských opic snažících se vám ukrást svačinu a své mimosmyslové aj. schopnosti, kterými by děj zkrátili cca na 5 minut, projistotu skoro nepoužívají. Pravděpodobně proto, aby nás potěšili napínavým sci-fi. Nejvýraznější jinakostí filmu je to, že tam nezazní ani jedno slovo, takže je to ještě ne(vý)mluvnější než "A Quiet Place". Generický vzhled šediváků je ozvláštněn různými délkami končetin, díky čemuž zajímavě kudlankovatí a pavoukovatí. Na konci bohužel režisér/scénárista tápal, asi na úrovni Ari Astera v "Beau Is Afraid" (tzn. fakt hodně :-), jinak dobrý, Whitley Strieber approves. Je to dělaný pro Hulu, vlastně je celkem škoda, že to není do kin. ()