V roce 2010 ztroskotá pracovník OSN Edward Douglas na vzdáleném exotickém ostrově, kde pracuje nositel Nobelovy ceny za genetiku na svém šíleném experimentu. Geniální doktor Moreau, posedlý svou prací a zaslepený nedozírnými možnostmi vědy, se snaží vytvořit dokonalý živočišný druh křížením lidských a zvířecích genů. Když se mu to podaří, ze vzdáleného místa pozoruje chování a konání vzniklých mutantů. (oficiálny text distribútora)

Campbell

Nadávejte mi, mluvte na mě sprostě, křičte na mě.... Ale já tenhle film celkem můžu. Sice je pravda že tu je neuvěřitelně odporných postav, včetně monster, ale mě tenhle film poměrně bavil. Není to sice nic co bych si zapamatoval ale působil na mě slušně. Herci jsou sice strašní ať jde o Thewlise nebo příšerného Branda až po Perlmana v roli divnýho rohatýho kreténa s chytrýma kecama, ale film slušně uteče a rozhodně mě bavil více než původní film, navíc hudba je geniální, Changa sice neznám a jak koukám tak dělá hudbu převážně k béčkům ale tady se mu povedla bravůrně. ()

Slartibarkfast

Nevím čím to, ale pro mne to zas takový propadák nebyl. Herecké obsazení se pravda příliš nevyvedlo a hlavní hrdina mi byl spíše nesympatický. Taky dějová linie byla řekněme nevyladěná a špatně, až diametrálně rozvržená. Nezajímavé a nudné pasáže byly natahovány a ty svižnější neměly prostor. Gradace filmu byla vyloženě sfouknuta jako svíčka. Na druhou stranu masky byly velice zdařilé a Brando potěšil. Celkově je film řekněme průměrným béčkem, na které se dá koukat, i když mohl dopadnout daleko lépe. 45% ()

CaptainNor

Nevím jaký podíl měl na této „podivnosti“ druhý režisér R.S., ale John Frankenheimer už mnohokrát dokázal, že má všech pět pohromadě. Já si to o sobě myslím také (někdy) a přesto mě tenhle film fascinuje, jako had v teráriu!! Marlon Brando si v pozdějším hereckém věku úplně bahnil v převlékacích rolích a jako Dr.Moreau byl vskutku odporný. Tento remake mi prostě zraje a přestože bych s ním při prvním shlédnutí mrštil bez rozmýšlení do odpadu, dnes si myslím, že to není ani béčko, ale pestrá a výpravná umělecká výpověď a vize klasické předlohy. Anebo je tu ještě jedna možnost: Že jsem blbej buď já nebo režisér!!! :-) ()

Vitason

Tam za vodou v rákosí se nachází malý ukrytý ostrůvek, všech šílených vědátorů ráj. Pobíhají tu veselé opičky, které žijí ve vegetariánské komunitě s podivnými zákony, jejichž porušení znamená léčbu menším elektrošokem. No, není to ideální místo pro dovolenou? Ostrov Dr. Moreau by možná nebyl až tak špatným filmem, kdyby nebyl tak zběsile sestříhaný. Jsou zde brutální zkratky (dva muži při potyčce spadnou do vody, záběr na žraloka, který právě ucítil krev a šmytec, hotovo) a celkově je snímek neuvěřitelně zkracovaný. Těžko říct, jestli původním záměrem Frankenheimera bylo vtěsnat film do stopáže pilotního dílu nějakého seriálu, nebo jestli do post-produkce filmu tolik zasahovali producenti. Zřejmě vyhraje varianta číslo dvě, vzhledem k tomu, že původní režisér byl odvolán po pár dnech natáčení, ale takto to prostě nemůže fungovat, aby hrdinové při útěku proběhli džunglí po jediném střihu a objevili se daleko na pláži. Pochválit musím masky a slušného Thewlise a Kilmera, ale tyto dva pány bych si dokázal představit i kdyby si své role prohodili. Role božského Marlona je opravdu podivná, ostatně jako zbytek filmu. P.S. Zásadní otázka: Když na ostrově všichni jedí jen zeleninu, tak proč je Marlon Brando vyžraný jako vepř před porážkou, hm? ()

eLeR

Toto bola taká nesmierna somarina, ale nesmierna. Dopozerala som to len kvôli môjmu obľúbencovi. A podľa dokumentu to vyzerá, že aj okolnosti natáčania boli viac než zaujímavé. ()

SeBig

Lákal mě hlavně námět a obsazení. Chvílema mě to bavilo a chvílema jsem se potápěl v nudě. Když bych nudu a dobrý scény dal na váhu tak nuda by byla rozhodně přetěžovala. Masky byly fajn a Dacascose jsem poznal heč. Jinak kravina. Brando se do své role vůbec nehodil. ()

Visáč

Keď sa bude raz písať kronika 90s bizáru, tento paskvil si zaslúži dôkladnu analýzu hneď v úvodnej kapitole. Na obálku by som dal XXXXL Branda vo full mejkape a dovnútra mega-poster Vala Kilmera. ()

heyda

Prostředí i atmosféra je ucházející, ale to ostatní je prostě otřesný. Delší komentář si tento film ani nezaslouží. ()

jojinecko

Vidieť takýto úlet (inak povedané shit) a v ňom „Kmotra“ je tak absurdné ako keby Steven Seagal hral Rómea v Londýnskom divadle alebo Julia Roberts hrala brutálneho vyšinutého psychopata, ktorý nemilosrdne vraždí svoje obete motorovou pílou.Chápem to ako maximálnu recesiu, preto tá jedna hviezdička.Inak je to hrôza a des!!! ()

HellFire

The Island of Dr. Moreau je jedním z těch vzácných filmů, který fascinuje spíše hodně problematickou produkcí, než výsledkem. Já si to ale užíval plnými doušky :). Film, který by dneska nevznikl. ()

SOLOM.

John Frankenheimer vytvořil velice nepovedené dílo, které odsoudili téměř všichni kritici.  Co se týká krajiny, ta byla nádherná, v tom by problém nebyl. Moře, pobřeží i džungle byly krásným zpestřením filmu. Speciální efekty jsou na úrovni začátečníků, ale přesto byly v některých momentech překvapivě dobré a občas mě i zamrazilo na zádech. Masky nestvůr si vzal na starosti samotný Stan Winston, ale bylo to vlastně jako kdyby je vyhodil z okna, když je propůjčil tomuto filmu. Asi největším pozitivem bylo sledování proměny Hyeny, který byl na začátku ustrašený a poslušný, po chvíli se však změnil v despotického až fanatického vůdce divokých kříženců. Což ho vlastně dohnalo do záhuby. Celkem zajímavá byla i postava Montgomeryho, který byl vlastně takovým pucflkem, ožralou a určitě i zpestřením filmu. Podle mě je tento film průměrným snímkem, který je sice o něčem jiném než jen o vyvražďování mladistvých, zombie nebo masových vrazích, ale na původní dílo prostě nemá. Taky herecké obsazení by se dalo označit ,,hvězdné‘‘ a přitom jsou za své výkony dodnes kritizováni. 40% ()

902 10

podprumerna a primerene uchylna adaptace literarni klasiky, kterou z uplneho dna vytahuje pouze vpravde impozantni nastup marlona branda na scenu a zabavna kreace vala kilmera. zaslouzeny propadak. ()

BoPo odpad!

V časoch ZŠ môj najväčší omyl, ktorého som sa kedy dopustil vo videopožičovni. Marlon Brando pre mňa nebol nikto. Maximálne som si ho extrémnou náhodou mohol vybaviť ako otca Supermana. Val Kilmer bol Batman, takže tam zrejme vznikol ten hlavný popud vraziť VHS-ku do prehrávača. Nudné, divné, škaredé. ()