Vzpoura mutantů

• Veľká Británia The Mutations (viac)
všetky plagáty

Dr. Noller experimentuje na univerzite s kombináciou DNA. Najskôr skombinuje DNA rastlín a zvierat, ale neskôr začne mať vyššie ciele. Pre svoje šialené plány používa študentov. Skríži človeka s rastlinou a podarí sa mu vytvoriť vraždiace monštrum... (Hennesy)

Campbell

Jo tohle bylo zajímavý. Ale neříkejte mi že i v minulé době ty monstra nikomu nepřipadali k smíchu. TY monstra jsou fakt nepovedený a i úvodní titulky jsou děsný, jako kdybych měl LSD.Jinak příběh je standartní a je i standartně blbí. Pleasence se moc nepředvede a nemusím ho zrovna s vousama. Film se vyplatí vidět asi jenom kvůli scénám s mutanty aby jste se zasmály. ()

darkrobyk

Jakási kombinace ekohororů s filmem Zrůdy (1932) a Adélou, která ještě nevečeřela (ale ta v té době ještě neexistovala - 1977). Velmi dobrá hudba, pokud nesklouzne do psychadelie, co trhá uši. Šílený vědec se pokouší o splynutí rostlinných a zvířecích buněk, ale při práci připomíná spíše doktora Moreaua - ten rovněž plodil zrůdy. Až pohádková laboratoř plná barev a gumových rostlinných mutantů spolu s neděsivými maskami (muž - mucholapka) působí sice až komicky, leč vše to má zvláštní patinu filmů počátku 70.let, která se mi líbí. Nejpůsobivější je ovšem začátek, kdy sledujeme dokumentární filmy se zrychleným růstem rozličných květin - jakási připomínka starých přírodovědných školních filmů. Dnešní divák z toho rozhodně na větvi nebude, své kouzlo však film má. ()

Martin741

Film som pozeral len preto, ze som funda Donalda Pleasenc-a, ktory rad a casto hral podivinov a aj zaporakov. Tu sa ale moc netrafil, film - ako pise tron - je akokeby spojenim dvoch scenarov, ktore spolu tvoria mis -mas. plesence sa tiez moc nepredviedol, napriklad dodnes nechapem premenu ludi na masozrave rastliny, pre mna jednoznacne WTF zalezitost. Vzhladom na to, ze v 70. rokoch sa tocili najlepsie horory, je film matny a strasne nevyrazny : 30 % ()

pornogrind

Pro fanoušky a milovníky hororů dnes již legendární herec Donald Pleasence v 70kovým filmu kterej na mě působil tak, že se scénáristi Robert D. Weinbach a Edward Mann hodně inspirovali filmy Freaks(1932) a The Island of Dr. Moreau. Přihodili pár svých nápadů, Jack Cardiff to zrežíroval a vznikl The Mutations. Mně osobně se tahle kombinace líbila. Že to není až tak moc originální mi nevadí. Zároveň jsem i zavzpomínal i na výše zmiňovaný filmy(ikdyž The Island of Dr. Moreau byl zfilmován vícekrát). Slabší 4hvězdy ()

Ruut

Byl jednou jeden šílený vědec co chtěl zkřížit rostliny s živočichy a utvořit tak novou rasu rostlinného nadčlověka. K pomoci si přizval znetvořeného zloducha vlastnícího jakési poutové obludárium. Tomu slíbil že z něj díky pokusům udělá opět hezkého muže. A tak spolu vesele unášejí vesměs mladé krásné dívky a páchají na jejích tělech zvrácené pokusy. Zní to zajímavěji než jaké to je. Za zhruba 35 roků od vzniku tento film hodně zestárl a navíc se bere strašně vážně. Největší zajímavostí jsou asi roztodivné masky rostlinných lidí a přehlídka postaviček z obludária. V něm jsou kromě namaskovaných herců i skutečně znetvoření lidé. ()