Ostrov doktora Moreaua

• Česko Ostrov doktora Moreaua (viac)

Mladík Andrew Braddock jako jediný přežije ztroskotání lodi a dostane se na podivný ostrov. Není až tak překvapen podivínským dr. Moreauem, jako spíš podivnými tvory, ze kterých se vyklubou výsledky doktorova experimentu a snahy přetvářet zvířata na lidi. Při jedné dramatické situaci Braddock zastřelí zraněného mutanta na jeho vlastní žádost, čímž se ale proviní proti zákonu, který pro ostrov stanovil sám Moreau a ten má tedy jedinečnou příležitost zatáhnout do svého šíleného plánu samotného Andrewa.
Adaptace Wellsovy knihy nabídla především zajímavou práci maskérů a adaptace pod Taylorovým režijním vedením obdržela pět nominací Americké Academy of Science Fiction, Fantasy and Horror Films. (Robbi)

LeoH

Třetí hvězdička čistě ze sentimentality – první sólová návštěva dnes už neexistujícího zlínského kina Družba, první zápaďácký horor, klukovské erotické okouzlení z pouhého gesta, kterým si Barbara Carrera rozpustí vlasy. Jinak by tohle strašně vážně se beroucí béčko s minimem atmosféry, redukující humanismus Wellsovy předlohy na trochu zmatené „anti-GMO“ poselství, dneska už vůbec nestálo za zmínku. ()

Ziggy Zagg

Od druhé poloviny filmu jsem si přál co nejrychlejší konec. Stale opakující se scéna bloudícího a vylekaného M.Yorka, kterého vždy překvapí Dr. Moreau, mě začala dost nudit. Do toho se objevila komunita jako vystřižená z planety opic se svýma zákonama a to už jsem zjišťoval stopáž filmu. Ovšem jsem rád, že jsem vydržel. V poslední scéně se M.York vylíže ze své zvířecí podoby, a spolu se svou milou stopnou parník do Anglie. ()

slunicko2

Stále působivé... 1) První hodinu je napětí přímo hmatatelné, pak se film mění v dobrodružství, útěk a zvířata v úsměvné karikatury sebe samých. Are we not men? 2) Spoiler. Škoda, že tvůrci vyškrtli z filmu tvář Marie (dívka na člunu při útěku s mladým inženýrem), jak se mění zpět na zvíře. Pointa to byla moc hezká a vtipná. Zřejmě tlak na happy end? 3) Americké Panenské ostrovy by asi stály za návštěvu, zvláště pak St. Croix, který je menší než půlka Prahy (218 km2). 4) Závěrem malou výstrahu našim politikům: His is the hand that makes. His is the hand that hurts. His is the hand that heals. His is the House of Pain. His is the House of Pain. His is the House of Pain. He who breaks the law shall be punished back to the House of Pain. ()

Heavyman

Vidět to jako dítě, měsíc bych z toho nespal...protože zvířecí kostými, mne vždycky děsily, ale zároveň bavily. Ono vlastně není na několik výjimek, ani poznat, o jaké zviřátko se mělo jednat. Starej Burt je v celku dobrej, ale nezáchrání celý film. Bohužel ani skvělý námět nezmůže nic proti zfušovanému zpracování, které neomlouvá ani doba vzniku. ()

Dárius

Můj názor na film se dnešní mládeži asi moc líbit nebude-byl jsem na něm tenkrát na hranicích přístupnosti a můžu říct že během filmu jsem se několikrát tak lekl že jsem se té noci bál usnout.Na tehdejší dobu velice pěkně udělaný-do toho ještě umění Michaela Yorka,krásná Barbara Carrera-no supr.A velice se těším až se na něho dnes-25.3.09 znovu podívám.Hodnotit to tenkrát tak by to mělo hvězd ******.Rozhodně pro mě lepší než ta napodobenina z r.1996. ()

• Natáčelo se na Panenských ostrovech. (Cheeker)
  • Příjmení herců titulní záporné role doktora Moreaua (Burt Lancaster) a hlavního hrdiny Andrewa Braddocka (Michael York) jsou shodou okolností stejná, jako dvou britských znepřátelených rodů, jejichž soupeření vyústilo v tzv. Válku růží. (Sidarius)