Český policajt a bývalý potápač Jan Zach prichádza v letnej sezóne do Chorvátska, aby pomohol pobrežnej polícii a zapojil sa do záchranných prác. S mladým kolegom Edom Vopěnkom riešia bežné problémy českých turistov na prímorskej dovolenke a pomáhajú chorvátskej polícii vyšetrovať prípady na mori, na lodiach, v prístavoch i na pevnine, kde dochádza ku krádežiam a iným zločinom. Zároveň by rád uzavrel svoju minulosť a pochoval tajomstvo, ktoré si so sebou priniesol z domova. (TV JOJ)

GeusX

Sladkovodní čvachtání na Slapech nebyl žádný skvost, ale dalo se to. U moře, to bude teprve originální zábava!? Ne, fakt není! To se nějak nepovedlo. Nuda, ubohé pokusy o humor, otravné vicejazyčné pasáže s titulky. Tak snad si aspoň filmový štáb užil dovolenou. Když do Chorvatska,  tak jedině s Účastníky zájezdu! :) ()

walkingdead

Začali jsme na Slapech, pokračujeme na Jadranu, 3. série by se mohla odehrávat v Karibiku a 4. u Mare Tranquillitatis, dál už si radši netroufám hádat. Tahle série je opět mix žánrů, mezi kterými kriminálku hledám většinu času marně. Staré ani nové postavy nejsou moc zajímavé, dějové linky totéž. Ale je to přecejen o něco lepší než nekonečné telenovely typu zoo, kde už po 500 dílech mají tvůrci problém vymyslet dosud nepoužitou zápletku, takže se dostávají do naprostých absurdit a člověka už tam nepřekvapí ani přílet mimozemšťanů. K tomu naštěstí u 6dílného seriálu nedojde. Vzhledem k tomu, že režisérem projektu je opět Vojtěch Moravec, je překvapující, že byla odstraněna (doslova) postava Alice ztvárněná jeho manželkou Sandrou Novákovou. Skoro to vypadá, že si na tuhle dovolenou na Brač chtěl vyrazit bez ní :-) ()

ostravak30

Čím to je, že v jeden rok se v Chorvatsku točí dva seriály. Jeden pro Novu, další pro Primu. V hledání originality kde a jak vyšetřovat zločiny filmaři zašli ještě dál a přesunuli se z Česka do oblíbené destinace turistů. Na vlnách Jadranu toho ale nemá moc k nabídnutí. Řada případů působí banálně, takže jediným pozitivem je fakt, že tvůrci z ničeho netvoří cokoli a poukazují i na fakt, že se v Chorvatsku s turisty řeší něco jiného než jen obligátní vraždy a loupeže. Stejně banální je i rozuzlení ohledně Alice. V seriálu tak za pohled stojí především krásy této jižní země a herečky. A to nemluvím o faktu, že závěr nepůsobí zrovna ukončeně. ()

carl.oesch odpad!

Řada recenzentů to tady napsala. Pod hladinou nebyl zázrak, ale tohle je síla v tom nejhorším slova smyslu. A to nás čeká ještě konkurenční projekt Novy, který se aspoň tváří jako komedie. Tohle je trapárna, kde kromě Hádka staršího, který vypadá jako feťák nás straší ještě odpúuzující slovenská dvojka Kramár a Šišková...mám Chorvatsko rád (tedy spíš Istrii s Dalmácií), je tam krásně a jediné, co mi tam vadí jsou Chorvati. Tady je lepší si asi pustit nějaký cestopis...končím, dál to nedám a zůstane mi tedy navždy skryto temné tajemství smrti Sandry Novákové, které bude asi stejně "šokující", jako příčiny fobie z potápění policejního potápěče Hádka na Slapech. P.S. Po zhlédnutí Hvaru na Nově se Nově hluboce omlouvám - je o několik levelů výš než tahle laciná poloamatérská sračka. Inu, na Primě je třeba držet laťku, že paní Hornová? Sračka se Smetanou, další sračka s Hádkem a spol..kam kráčíš Primo? Za TV Barrandov? ()

Arsenal83

Pol hviezdy len za super sympaťáka Cavazzu. Zvyšok je paródia na políciu, detektívny žáner i herecké výkony. Herci sú spálení od slnka ako po celodennom zváraní bez masky, čo poukazuje na jediný cieľ seriálu, ktorým bolo poskytnúť našim celebritkám perfektnú dovolenku, na ktorej ešte zarobia. Kramárova postava má jediný rozmer - ožrať sa, Šišková len afektovať, Sandeva len ludrovať, Ernest je zas ztuhlou reklamou na diery v ušných lalokoch. Celá zápletka sa orientuje na zlatý falus a tá hlavná ohľadom čekej kolegyne skončí smiešnym riešením v podobe trojkombinácie chlast - beh - šuter. A Hádkovi už dajte najesť, lebo namiesto 48 vyzerá už na 60, pokiaľ teda netají nejakú vážnu chorobu, lebo fakt vzbudzuje dojem už posledného štádia. ()

• Točilo se na chorvatském ostrově Brač poblíž Splitu. (sator)
  • Jaderské moře, nazývané také Jadran, dostalo jméno etruského původu. Etruskové jej nazvali podle své osady Hadrie, latinsky pak Adrie. Tato osada ležela v blízkosti dnešních Benátek. (sator)
  • Český policajt se představuje jako nadporučík, přitom když vyfasoval pokoj, měl na sobě uniformu poručíka (dvě hvězdy). (pjotri)