Policajt a bývalý potápač Honza Zach a jeho mladý kolega Eda Vopěnka prichádzajú na Jadran, aby v letnej sezóne pomáhali českým turistom a chorvátskej pobrežnej polícii. Kým Honza rieši dramatický prípad stratenej rodiny na gumovom člne a zoznamuje sa so svojím chorvátskym kolegom, svojráznym a hrdým Zoranom, Eduarda očarí miestna kráska Sandra, dcéra slovenského majiteľa prístavu. Honza však neprišiel len pracovať, jeho cieľom je zistiť, prečo zomrela jeho priateľka Alice, ktorá tu slúžila minulý rok. Jeho spojencom by mohla byť lekárka Vesna, s ktorou si okamžite padnú do oka. (TV JOJ)

tata22

No, zatím to snad ani  nazvat kriminálkou nejde. Budeme doufat, že se to nějak vylepší. Zatím to byla asi zábava hlavně pro štáb, který si zjevně užíval krás Chorvatska. A Sandra tedy chybí moc. Přeci jen vnesla do předchozího Slapského předchůdce šarm, ženskou krásu, laskavost, lásku a příjemné pokoukání. Ale třeba dojde v Chorvatsku i na to... Držím palce ale bojím, bojím... ()

sator

Nápisy Jadrolinija odkazují na největší chorvatskou trajektovou společností. Zajišťuje spoje jak ostrovní, tak i mezinárodní. Vlastní 43 trajektů a z toho šest trajektů mezinárodních. Nejčastější mezinárodní spoj je Ancona – Split. Trajekty této společnosti můžeme vidět po celém pobřeží Chorvatska, založena byla v roce 1947. ()

mira007

Pod hladinou (2023 ) reloaded level Croatia ... smekám před produkčními možnostmi, kdy se natáčí náš seriál v zahraničí - moře, sluníčko, jachty, krimi - to bych v českém seriálu nečekal ... no a teď to horší, nevadí mi, že tady je Chorvatsko jako Československo přestěhované k moři, ale horší je prostě, že dialogy, akce, chování postav je něco těžko uvěřitelného, autentického až je to hloupé a trapné. ()

Kropajda1

Pilot je tak trochu o ničem, pokud jde o kriminální zápletku. Snad se to trochu vylepší a nebudou hledat jen ztracené děti. Vlastně jediný zábavný moment byl v okamžiku, kde se Eda (mladší kolega Honzy) tak trochu proti své vůli vloupal na cizí jachtu kvůli holce. Snad bude zajímavá alespoň zápletka, kdy Honza bude pátrat po příčinách smrti ex přítelkyně Alice, která na pobřeží pracovala před ním. Za nádherné exteriéry dávám průměrné hodnocení. Trochu to zahřeje. ()

old_school odpad!

Zřejmě se jedná o epizodu vytvořenou absolventy inkluzivního studia scenáristiky. Na hodně ujetém letním festivalu nezávislého filmu by to mohlo mít úspěch. Na seriál Chlapi a chlapci to však nemá ani náhodou. Taková plechová kavalerie po Chorvatsku. Dej si sedm piv a jednou zelenou na chorvatské pláži a večer sjedeš všechny díly dřív než vysypeš oblázky z plavek a bot do vody. Lančmít pak bude líp chutnat. Hodnocení ODPAD je urážkou odpadu. ()

• V závěru seriálu Pod hladinou (od r. 2023) odjíždí poručík Zach (Matěj Hádek) z ČR do Chorvatska, protože jeho přítelkyně Alice (Sandra Nováková), vyšetřovatelka krajského policejního ředitelství, si našla jiného přítele a Zach jim nechce dělat křena. Opouští tedy Česko a oba milence a odchází „na misi“ do Chorvatska. Jenže hned v prvním díle se dozvídáme, že v Chorvatsku všichni Alici znali a všem je strašně líto, že tam loni zahynula. (pjotri)
  • Český policajt se představuje jako nadporučík, přitom když vyfasoval pokoj, měl na sobě uniformu poručíka (dvě hvězdy). (pjotri)
  • Policisté najdou prázdný člun a vytáhnou jej na miniaturní „záchranářský“, tedy policejní člun. Ve všech následujících záběrech není po oranžovém člunu ani památky. (pjotri)