Necelých 300 let je dlouhá doba a princ Damián se při svých náhodných toulkách do budoucnosti musí ještě o naší době mnohému přiučit. Každá technická vymoženost ho mate, současným slovům často vůbec nerozumí a už vůbec se neorientuje v lidech dnešní doby. Ještě že má prvního spojence v podobě Kateřiny. Trošku švihlé, volnomyšlenkářské babičky Elišky, která si ho u sebe v domě ubytovala jako nového nájemce. Jenže ani ona ho nedokáže ochránit před podezíravými pohledy Elišky a jejích kamarádek a kolegyň Nadi, Lucie a Jolany. Jenže chybějící Damián v minulosti dělá problémy nejen knížeti Adamovi, ale i alchymistovi Matoušovi, který se snaží vymýšlet před Frederikou a knížetem jednu výmluvu za druhou… A výmluvy mu pomalu dochází. Takže zatímco Matouš v minulosti hasí, co se dá, Damián začíná pomalu poznávat lidi v Eliščině blízkém okolí. Honzu z hospody, který se snaží zoufale nadbíhat Jolaně. Jenže ta má tak strašné zkušenosti z předchozího vztahu, že chlapy definitivně vymazala ze svého života. Nebo Martina, který zrovna dnešní den chystá pro Elišku velké překvapení u večeře. Vkrádá se však otázka. Proč se Damian vždy ocitá právě v blízkosti Elišky Mlynářové? A kdo je ta tajemná postava, která začíná v přítomnosti Damiana sledovat? (TV Prima)

Ampi

Prima chce mít seriál rychlé za sebou, tak dává dva díly za sebou.  A protože jsem je výjimečně viděl na televizi, tak je mám problém rozlišit. Daně Syslové jdou lépe interiéry než exteriéry.  Z mladých herců a hereček je příjemným překvapením Anna Dvořáková (že by geny?) částečně i Jan Komínek nakonec i Robert Urban. Dobře hraje i Anežka Rusevová. Detail, že by asi většina šlechty na dvoře mluvila německý tvůrci přehlédli. Asi ani plánovaná svatba prince z malého Bádenska s pruskou princeznou by sedmiletou válku nezastavila.  Navíc toto Bádensko má českou stopu, když jsou tu k sehnaní české kališnické knihy z Koniášova seznamu. ()

honajz odpad!

Tak tohle už byl ale skutečně sešup dolů a ani paní Syslová už nic nezachránila. Tupé dialogy jak od sester Bártových, nevěrohodné postavy, koncept a schéma stejné jako u zoologických zahrad, slunečných farem nebo televizních zpravodajství, resp. ponorů pod hladinu, těžká a ubíjející nuda, amatérské zpracování ani ne snad na první dobrou, ale na první zkoušku kamery, většina herců netuší, co hrát, co říkat, tak se jen tváří nebo se smějí pod vousy, do jaké blbosti to mankote vlezli. Tajný agent od konkurence chce ukrást recept, se kterým se holky chlubí na youtube nebo instáči veřejně. Sledoval jsem to mírně podnapilý, a ani tak to nešlo, navíc jsem z toho rychle vystřízlivěl. Musím si znovu pustit Kate a Leopold, sice to není úplně extra třída, ale Hugh Jackman mě tam aspoň spolehlivě pobaví. ()

Xeelee odpad!

Tak a teď už to začíná být fakt naprosto stupiní, nedomyšlené a ve své debilitě trapné. Vstupy vypravěče jsou ještě bizarnější než v prvním dílu. Logika celého vyprávění se rozpadá, na scénu vstupuje naprosto šíleně přehrávající superpadouch s naprosto retardovaným plánem na ovládnutí krachující firmičky, která pro ně má z nepochopitelného důvodu obrovskou cenu... V minulosti to táhne ke dnu zlotřilý přehrávající správce s IQ nafukovací kachničky, ale jinak to je ještě docela snesitelné dějově i herecky. Seriálu naštěstí s druhým dílem tak brutálně klesla sledovanost, že ho Prima musela přesunout mimo hlavní vysílací čas a zachránila tím spoustu lidí před utrpením. Gratulki. ()

angel74

Zaznamenala jsem nepatrné zlepšení, co se týče humoru. Takže za ten vtípek s urnou si dovolím tenhle díl vytáhnout z odpadu, ale jestli brzy nepřestanou s tou trapnou detektivní zápletkou a nezmizí pro děj zcela zbytečný vypravěč, mám velké pochybnosti, jestli se budu dívat dál. (10%) ()

ChickenPate odpad!

Ani druhý díl nás nenechává na pochybách, že bude seriál to zásadní, co se letos v televizi objevilo. Scénář s největší pravděpodobností vytvořila dojnice ve svém trávícím traktu a pak ho úspěšně vysrala ke kotníkům režisérů. Paní Smetanová svými hereckými schopnostmi připomíná telegraf - prostě ze sebe sype slovo za slovem tak, jak je do ní někdo narve. Se stejnou dikcí, ve stejném tempu, stejně debilně. ()

Pulper

Tak jako průser to není (viděl jsem horší seriály i na TV Prima), ale hitparáda taky ne. Splácanina různých žánrů jak dort od pejska a kočičky a nic moc pořádně. Měli to pojmout vyloženě jako vtipnou taškařici, klidně s parodiií 18. století ála S čerty nejsou žerty, v hlavní roli někdo jiný než Smetana, netočit ty příšerné akční scény, nevysílat v hlavním čase a nedělat tomu reklamu jak na seriál desetiletí, a bylo by to fajn. Takhle ee. ()

Binne odpad!

Je to tak, pustila jsem se do dalšího dílu. V půvabných kulisách z Ošklivky Katky se odehrává příběh téměř vytržený z gangsterky devadesátých let. Zcela jistě mentálně zaostalý záporák procházející se v balóňáku po Maršeličce vymýšlí zlotřilý plán, ve kterém mu napomáhají dva gauneři, kteří se evidentně neštítí vůbec ničeho. Marmeládovna o třech zaměstnancích se tak dostává do svízelné situace, o které prozatím nemá tušení. Chemie mezi Eliškou a zbytkem herců včetně kulis a dýchatelného vzduchu kolem je stejná, jako v přechozím díle. Neexistuje stejně, jako neexistuje bůh (jinak bychom všichni pracovali v Marmelišce a chválili Emmu Smetanu!!!). Je to jakoby Emma natáčela někde uprostřed sklepa zcela sama a následně jí do záběrů pouze přidali. Zaklínač z Wishe trpí průjmem, za který by mu pravděpodobně pustili žilou a začali kopat hrob na zahradě, tady se pouze trapně přehrává - on ale ve skutečnosti mizí do budoucnosti, kde si čas od času povídá se senilní a psychickou nemocí trpící babičkou, která má tu smůlu, že její scénář patří k těm nejhorším vůbec. Teď něco trochu pozitivního. Navzdory tomu, že samou trapností se mi zkroutily prsty na nohou, z ušního mazu si mohu vyrobit svíci pro pana Damiána a při vzpomínce na Marmelišku ztrácím schopnost ovládat mimiku musím seriál pochválit. Před shlédnutím jsem trpěla depresí ze všech problémů našeho světa...globální oteplování, Agáta Hanychová, gerontofilie, válka, lék na rakovinu, existence Slovenska, co se stalo se Slávkem Bourou a proč Jaro Slávik už nenatočil žádný dobrý "film"...díky téhle vykutálené psychologické pomůcce už mě netrápí definitivně nic. Snad kromě velikosti Emminých košíčků a...co se vlastně stalo s tím Slávkem Bourou a proč tam nehraje?! A kde je těch 30 Kg heroinu?! Že on to lišák prodal produkci?! ()

MrFarmer odpad!

Strašlivě strašný brak. Tohle nepatří ani na TV Barrandov ve všední den v dopoledních hodinách, kdy se na TV dívají jen důchodci a maminky na mateřské. Zlý špatný, nepěkná věc ()

meda2016

Komerční TV potřebuje cokoli ověsit reklamami. Vzít nápaditou romantickou komedii a natáhnout ji na dvanáct dílů je celkem pochopitelné. Fenomén seriálu je v návykovosti. Důležitý je dobrý start. Ověřený model je angažovat opravdu dobré herce, kteří přidají každé scéně pointu naznačenou nápaditým scénářem. Hlavně vtipnou až komickou - nuda netáhne. Pokud nejsme jediným kanálem na trhu, snažíme se o to víc. ... Kde jen udělala TV Prima chybu? ()

silv_r odpad!

Batmane, třes se! Nový ochránce v temné kápi nosí otřesnou paruku a cestuje časem. Druhý díl strhujícího kinematografického počinu televize Prima má všechno. Zradu přítele, který nerozumí, jak funguje společné jmění manželů. Tajuplného záporáka hotboxujícího auto a libujícího si ve stejně otřesných parukách jako Damián, jehož odhalení po předchozích schovávačkách přineslo velký kulový, když jsme ho předtím neviděli. Nebo closeted alchymistu vynalézající viagru a rajskou s knedlíkem v jednom dni (knedlík ale ještě nevynalezl, tak "namáčí chléb"). Ovšem nejoblíbenější postavou je bezesporu babča. Hulí, chlastá a o volném čase dokonce surfuje po darknetu hledajíc falešný občanky. Těžká frajerka, narozdíl od Emmy. Mám totiž pocit, že její firma bankrotuje právě kvůli jejímu ksichtu na sockách marmeládovny. ()

sydney odpad!

Dala jsem seriálu šanci  na druhý díl. Ale fakt je to strašné, nebyla jsem schopná se dívat až do konce. Nuda nuda nuda, Urban působí jako šašek a HLAVNĚ - proboha kdo a proč rozhodl, že Ema Smetana je herečka!! Je opravdu příšerná. S tímhle seriálem jsem skončila a přidávám se k většině - definitivně palec dolů. ()

tchempi

Tvůrci tvrdí, že natočili pohádku, ale přitom do tohoto dílu zakomponovali vynález viagry a markýrovaný gay oral. Je to pecka, skvěle se bavím. Nejen díky ujetému scénáři, ale třeba jen tím, jak většina zúčastněných toporně a ochotnicky hraje. Už chybí jen vichr z hor. ()

Lilith03

Druhý díl velmi mile překvapil a já tedy pokračuji dál. Překvapuje mě, že mě to až tak baví, protože mám ráda kvalitní seriály, ale tohle mě prostě tak baví! První díl nebyl až tak zábavný, vtipy byli pro starší kategorii, ale tenhle mi přišel opravdu vtipný, stále jsem se smála, bavila a stále si více oblibuji určité postavy. Pavián je skvělá postava, baví mě, ale baví mě i jeho budoucí žena a alchymista. Kdo je ovšem úplně nejlepší je babička, nemohli by to tvůrci změnit a místo Eliška a Damián to udělat jako Babička a Pavián? Název by byl jistě originálnější a silnější propojení má Damián s babičkou :⁠-⁠D. Vlastně babička je taky jen jedna z mála postav, které jsou z přítomnosti dobré, protože Emma je opravdu příšerná herečka, ty její dvě kámošky neustále čumí do kamery, celkem mě to znervózňuje a vlastně jediný ještě normální tam je Martin Písařík a to už je vše. Z minulosti mám ještě ráda Annu Dvořákovou, překvapila mě. Zato ta Jandová, no to je hrozné. ()