Eliška a Damián

Česko, 2023, 12 h 28 min (Minutáž: 58–66 min)

Emma Smetana, Robert Urban, Hana Drozdová, Anežka Rusevová, Anna Dvořáková, Jan Komínek, Petr Buchta, Milan Šteindler, Michaela Kuklová, Dana Syslová (viac)

Hlavní postava Eliška žije v současnosti, ale Damián pochází z roku 1758. Díky elixíru začne Damián cestovat časem a potkává Elišku, která mu není lhostejná. A jak už to v pohádkách bývá, jejich cesta k lásce nebude jednoduchá. Oba se budou muset vzepřít svému osudu. Damián se totiž má zasnoubit s pruskou princeznou Frederikou a Eliška se zase musí starat o marmeládovnu, kterou zdědila. (TV Prima)

Recenzie používateľa Lilith03 k tomuto seriálu (6)

Epizoda 1 (2023) (E01)

Jakože cringe jak prase, kvalitou hereckých výkonů mi to připomíná Bezdružice, co byli na Barrandově před x lety. Ale je tady lepší kamera a kvalita obrazu než tam, tam ten kameraman musel natáčet na aligátora a ještě úplně ožralej, neříkám, že zde je to wow, ale lepší :⁠-⁠D. No ten příběh a celkové pojetí.., je vám trapně se na to dívat, opravdu česká patlanice a ano, Emma Smetana to fakt kazí, je hrozná. Dost mě zde ovšem baví pavián (Damián) a hlavně Honza Komínek s Aničkou Dvořákovou, ti jsou fajn a hrají dobře. Ta trhlá babička je taky fajn. Hodnocení zde naprosto chápu, ale musím uznat, že mě to v celku bavilo. Hodně se mi líbí ta písnička a znělka a jako plus považuji to, že bude jen 12 dílů. Kdyby to natáhli, tak to bude už úplný propadák. Jakože i tak je to propadák, špatnej propadák, ale je to chytlavé a minimálně mě to nutí se podívat na druhý díl. Jestli to dodívám celé netuším, ale mohu s čistým svědomím říci, že jsem viděla o v poslední době daleko horší věci a tohle je alespoň chytlavé a po deseti trapných vtipech je jeden dobrý. ()

Epizoda 2 (2023) (E02)

Druhý díl velmi mile překvapil a já tedy pokračuji dál. Překvapuje mě, že mě to až tak baví, protože mám ráda kvalitní seriály, ale tohle mě prostě tak baví! První díl nebyl až tak zábavný, vtipy byli pro starší kategorii, ale tenhle mi přišel opravdu vtipný, stále jsem se smála, bavila a stále si více oblibuji určité postavy. Pavián je skvělá postava, baví mě, ale baví mě i jeho budoucí žena a alchymista. Kdo je ovšem úplně nejlepší je babička, nemohli by to tvůrci změnit a místo Eliška a Damián to udělat jako Babička a Pavián? Název by byl jistě originálnější a silnější propojení má Damián s babičkou :⁠-⁠D. Vlastně babička je taky jen jedna z mála postav, které jsou z přítomnosti dobré, protože Emma je opravdu příšerná herečka, ty její dvě kámošky neustále čumí do kamery, celkem mě to znervózňuje a vlastně jediný ještě normální tam je Martin Písařík a to už je vše. Z minulosti mám ještě ráda Annu Dvořákovou, překvapila mě. Zato ta Jandová, no to je hrozné. ()

Epizoda 3 (2023) (E03)

Další fajn díl Elišky a paviána. Moc nevím co psát, názor na postavy i příběh jsem psala už v recenzích na předešlé díly, ono se to stále vyvíjí dobrým směrem. Stále mě to kupodivu baví a jsem za to moc ráda, protože podobné české seriály mě poslední dobou nenadchly, přitom tenhle ikdyž je blbost, tak je zábavný. ()

Epizoda 4 (2023) (E04)

Už mě mají, není cesty zpět... Ikdyž jsem měla ze začátku výhrady, Emma mi neseděla a vadilo mi pár věcí, tak ty mouchy jsou ze strany tvůrců už vychytané a i k Emmě jsem si našla cestu :⁠-⁠). Vím, že tohle není pro každého, ale já u toho skvěle zrelaxuju a na každou epizodu se víc a víc těším prostě. Vysavač pobavil a celkově se u toho pořád směju, což mě překvapuje, protože ze začátku ty vtipy vtipné nebyli a teď je to nakonec fakt sranda. ()

Epizoda 5 (2023) (E05)

Já vím, že je hrozně moderní jít s davem a kopat někam, kam kopat jde lehce, ale už mě unavují ti hlupáci, kteří tak kritizují tenhle seriál a i tak ho sledují dál a dál. Tohle není nic převratného, je to klasický béčkový český seriál, který ovšem narozdíl od jiných vyniká v tom, že obsahuje skvělé herce (Komínek, Urban, Dvořáková...), má moc fajn zápletku a scénář, který sice na začátku připomínal trapné vtipy pro cílovku 40+, ale nyní dokáže vytáhnout fajn vtipy a zlepšil se. Aspoň já se u tohoto dílu opět zasmála a to ne jednou. Je sice kontroverzní a jeho spojení s Kazmou mu uškodilo, ale pokud jste žena, která je po náročném dni unavená a chce u něčeho vypnout, tak tohle prostě milujete. Já u toho tedy vždy zrelaxuju a i můj partner, který semnou viděl už několik útržků se semnou shodnul, že je to fajn. No škoda, že mají někteří primitivní jedinci za potřebí neustále sledovat něco, co je nebaví a zbytečně to kritizovat, akorát tím ukazujete, že vaše IQ není ani trojciferné... ()

Epizoda 6 (2023) (E06)

Super díl, líbila se mi akce s dvojníkem a líbí se mi jak se utužuje vztah Eleonory s budoucí manželkou Damiána, ale i s Matoušem. Ona tomu seriálu dává celkově takovou šťávu, přitom mi nikdy jako člověk sympatická nebyla, ale jako herečka je skvělá. Asi ty geny, nezapřou se :⁠-⁠D. Je mi dost líto Honzy, hlavně dle ukázky na další díl, vlastně se obávám i co bude s Damiánem dle ukázky, tak uvidíme :⁠-⁠). ()