Necelých 300 let je dlouhá doba a princ Damián se při svých náhodných toulkách do budoucnosti musí ještě o naší době mnohému přiučit. Každá technická vymoženost ho mate, současným slovům často vůbec nerozumí a už vůbec se neorientuje v lidech dnešní doby. Ještě že má prvního spojence v podobě Kateřiny. Trošku švihlé, volnomyšlenkářské babičky Elišky, která si ho u sebe v domě ubytovala jako nového nájemce. Jenže ani ona ho nedokáže ochránit před podezíravými pohledy Elišky a jejích kamarádek a kolegyň Nadi, Lucie a Jolany. Jenže chybějící Damián v minulosti dělá problémy nejen knížeti Adamovi, ale i alchymistovi Matoušovi, který se snaží vymýšlet před Frederikou a knížetem jednu výmluvu za druhou… A výmluvy mu pomalu dochází. Takže zatímco Matouš v minulosti hasí, co se dá, Damián začíná pomalu poznávat lidi v Eliščině blízkém okolí. Honzu z hospody, který se snaží zoufale nadbíhat Jolaně. Jenže ta má tak strašné zkušenosti z předchozího vztahu, že chlapy definitivně vymazala ze svého života. Nebo Martina, který zrovna dnešní den chystá pro Elišku velké překvapení u večeře. Vkrádá se však otázka. Proč se Damian vždy ocitá právě v blízkosti Elišky Mlynářové? A kdo je ta tajemná postava, která začíná v přítomnosti Damiana sledovat? (TV Prima)

Lilith03

Druhý díl velmi mile překvapil a já tedy pokračuji dál. Překvapuje mě, že mě to až tak baví, protože mám ráda kvalitní seriály, ale tohle mě prostě tak baví! První díl nebyl až tak zábavný, vtipy byli pro starší kategorii, ale tenhle mi přišel opravdu vtipný, stále jsem se smála, bavila a stále si více oblibuji určité postavy. Pavián je skvělá postava, baví mě, ale baví mě i jeho budoucí žena a alchymista. Kdo je ovšem úplně nejlepší je babička, nemohli by to tvůrci změnit a místo Eliška a Damián to udělat jako Babička a Pavián? Název by byl jistě originálnější a silnější propojení má Damián s babičkou :⁠-⁠D. Vlastně babička je taky jen jedna z mála postav, které jsou z přítomnosti dobré, protože Emma je opravdu příšerná herečka, ty její dvě kámošky neustále čumí do kamery, celkem mě to znervózňuje a vlastně jediný ještě normální tam je Martin Písařík a to už je vše. Z minulosti mám ještě ráda Annu Dvořákovou, překvapila mě. Zato ta Jandová, no to je hrozné. ()

GlaDOS

Jsem na sebe hrdý, že jsem zvládl dokoukat celý druhý díl primáckého skvostu Eliška a Pavián. Konečně se nám začíná rýsovat zápletka s až směšně představeným záporákem. Celé je to ale značně chaotické. Laciná primácká produkce se střetává s pohádkově přehrávajícím Janem Komínkem, trapně přehnaně vážnými "akčními" scénami a s úplně nehodícím se vypravěčem. Nad mnoha situacemi jsem nevěřícně kroutil očima a asi jediná povedená scéna je ta se zipem u kalhot, ze které by toho také šlo vykřesat víc. Jo a Roberta Urbana na kolečkových bruslích chci na triko. Tak zase příště marmelišáci. ()

Xeelee odpad!

Tak a teď už to začíná být fakt naprosto stupiní, nedomyšlené a ve své debilitě trapné. Vstupy vypravěče jsou ještě bizarnější než v prvním dílu. Logika celého vyprávění se rozpadá, na scénu vstupuje naprosto šíleně přehrávající superpadouch s naprosto retardovaným plánem na ovládnutí krachující firmičky, která pro ně má z nepochopitelného důvodu obrovskou cenu... V minulosti to táhne ke dnu zlotřilý přehrávající správce s IQ nafukovací kachničky, ale jinak to je ještě docela snesitelné dějově i herecky. Seriálu naštěstí s druhým dílem tak brutálně klesla sledovanost, že ho Prima musela přesunout mimo hlavní vysílací čas a zachránila tím spoustu lidí před utrpením. Gratulki. ()

silv_r odpad!

Batmane, třes se! Nový ochránce v temné kápi nosí otřesnou paruku a cestuje časem. Druhý díl strhujícího kinematografického počinu televize Prima má všechno. Zradu přítele, který nerozumí, jak funguje společné jmění manželů. Tajuplného záporáka hotboxujícího auto a libujícího si ve stejně otřesných parukách jako Damián, jehož odhalení po předchozích schovávačkách přineslo velký kulový, když jsme ho předtím neviděli. Nebo closeted alchymistu vynalézající viagru a rajskou s knedlíkem v jednom dni (knedlík ale ještě nevynalezl, tak "namáčí chléb"). Ovšem nejoblíbenější postavou je bezesporu babča. Hulí, chlastá a o volném čase dokonce surfuje po darknetu hledajíc falešný občanky. Těžká frajerka, narozdíl od Emmy. Mám totiž pocit, že její firma bankrotuje právě kvůli jejímu ksichtu na sockách marmeládovny. ()

meda2016

Komerční TV potřebuje cokoli ověsit reklamami. Vzít nápaditou romantickou komedii a natáhnout ji na dvanáct dílů je celkem pochopitelné. Fenomén seriálu je v návykovosti. Důležitý je dobrý start. Ověřený model je angažovat opravdu dobré herce, kteří přidají každé scéně pointu naznačenou nápaditým scénářem. Hlavně vtipnou až komickou - nuda netáhne. Pokud nejsme jediným kanálem na trhu, snažíme se o to víc. ... Kde jen udělala TV Prima chybu? ()