Damian začíná být podezřelý v obou časových rovinách. V 18. století si začíná jeho snoubenka Frederika myslet, že to, jak se jí pořád vyhýbá, je projev výsměchu. V dnešní době zase Damiana považuje podezíravá Lucie za tajného agenta nějaké konkurenční firmy Marmelišek, který má za úkol ukrást jeden z jejich nových receptů. A do toho jsou přenosy, které Damián tráví v budoucnosti stále častější. Chudák Matouš, jehož tinktura za vše může, by rád bádal nad tím, proč tomu tak je, ale má jiné problémy. Již dlouho pro dvůr knížete Adama nevykonal nic přínosného a místní správce by rád Matouše vyšachoval z jeho pozice. Zkouší to různými podloudnými způsoby. Od obvinění z kacířství, přes nastražení zakázaných knih v jeho pracovně… Bude to ale stačit? A kam až je správce ochotný v tomto boji zajít? Možná, že by Matouš mohl v očích knížete stoupnout, kdyby využil vymožeností z budoucnosti. Ale nezmění tím tok celých událostí? A to vše stále pozoruje podivný muž, který jen čeká, až se v domě Elišky něco pokazí a on, v přestrojení za opraváře, tam začne šmejdit. Co ale hledá? A proč? (TV Prima)

Staller odpad!

Já viděl "bohužel" jen upoutávky(asi 125x), protože před tím jednoduše nešlo zdrhnout a bože můj jak já se u toho styděl. Ale podezřívám je, že je to jen vychytralý marketingový kalkul. Že opravdu šli na úplné dno žumpy, aby teď vše ostatní vypadalo jako vcelku v pohodě seroše, kterým teď rapidně stoupne sledovanost a k jejichž shlédnutí se nyní bude hrdě hlásit nejeden intoš. ()

Lilith03

Další fajn díl Elišky a paviána. Moc nevím co psát, názor na postavy i příběh jsem psala už v recenzích na předešlé díly, ono se to stále vyvíjí dobrým směrem. Stále mě to kupodivu baví a jsem za to moc ráda, protože podobné české seriály mě poslední dobou nenadchly, přitom tenhle ikdyž je blbost, tak je zábavný. ()

MartinJ odpad!

Ne to není vůbec nápadné, když se u něčeho s hodnocením 7 % objeví pět hvězdiček od pár dní starého profilu a ještě recenze "skvělý, oddychový seriál". Ne, fakt to není "skvělý, oddychový seriál", je to naprostý brak a je jenom otázkou času, kdy zmizí ze svého vysílacího času. Nutno ale podotknout, že jsem viděl jen zhruba deset minut třetího dílu, ale i to mi stačilo na to, abych věděl, že to byla velká chyba. To ostatně už vědí asi i tvůrci i samotná Emma Smetana. Byť ta ve své povýšenosti dost možná chybu nikdy neuzná. ()

Bunken

Miluji tento seriál... proč, jsem psal u 1. dílu. Tady bych navázal, že je roztomilé, jak ženy v minulosti vypadají přirozeně bez barevného líčení. Tento naturální vzhled u žen je z dnešního pohledu neobvyklý. Dodává to scénám pocit, že se odehrávají v jiné době. Baví mě jistá velmi vážná urputnost s jakou hlavní postava šlechtice ke všemu přistupuje. Možná to někoho mate, že by se měl jeho postoj brát vážně. Ale je to součástí humoru seriálu. Je to vlastně situační komedie, kde je postava zábavná tím, jak se bere vážně. Recenze bude pokračovat v dalších dílech… ()

SZYslak

Scénář Lenka Hornová. Reputaci a skóre by možná vylepšilo angažování Markéty Mayerové a Slávka Boury - podle vzoru lidské stonožky. Just sayin’... Edit: Paní Dana Fyflová na nové vubi, Bobišek... Babka naše (84) říkala, že dávají dva díly za sebou, aby to rychleji skončilo. Emmu Smetanaovou bych XXX :-* Ani náš James Bond to nespasil. Chí Chí Chí 😁🤦‍♂️P.S. Super kulisy, to je Dubrovník, ne? ()