Matouš se snaží po minulých eskapádách se správcem dohodnout na příměří. Ten naoko souhlasí, ale jakmile přijde příležitost, ihned ho před Adamem zase očerní. A Matoušovi už začíná docházet trpělivost. Naštěstí mu pomůže Eleonora, mladší sestra Damiana a důvěrnice Frederiky. Do správce vpraví tinkturu, které ho zmámí natolik, že se na veřejnosti ztrapní tak, že bude ještě prosit o odpuštění. Jejich spojenectví je natolik silné, že Matouš poodhalí před sestrou Damiána mizení jejího bratra. Povede se jim ale správce jednou pro vždy vytrestat? Damián se mezitím snaží přijít na kloub záhadě, proč se neustále objevuje v blízkosti Elišky. S Kateřinou přemýšlejí, jestli mezi nimi náhodou nejsou příbuzenské kořeny. Jenže rodinný strom Elišky v určitém roce končí. Nejspíš nějaký farář přestal v té době dělat záznamy. A Damián ví, že to má lehké řešení. Ve své době si na něho došlápne a záznamy se objeví. Je tedy Eliška s Damiánem krví spřízněna či nikoliv? Holky v Marmelišce hledají ideálního představitele Dědy Rakytníka, reklamní postavy, která má přilákat matky k nové řadě marmelád. Ale najít toho správného, moudrého, zkušeného a zároveň vtipného dědu je nad jejich síly. Tak trochu omylem se do toho zamotá Tomáš, který jim chce pomoci a v přestrojení boduje… Nejen u štábu, ale u Jolany, která se k Dědovi Rakytníkovi chová lépe než k němu samotnému. Že by tohle byla Tomášova příležitost? Podaří se mu v přestrojení dostat Jolaně pod kůži? (TV Prima)

silv_r odpad!

Už jsem si začínal říkat, že jsem na Elišku a Damiána příliš tvrdej a že možná fakt jen zbytečně hejtim Emmu... Ale ne. Další díl, další bizár. Damián je skrytě šachovým velmistrem, který najde mat ve 3 tazích (mimochodem, tvůrci v jednom záběru měli figurky v efektivně nemožné pozici, nicméně uznávám, šachy jsou těžké. Proto je Damián takovej génius žejo!!!). Avšak, jak je známo, také nefunkční hodiny ukazují občas správný čas. Emma sice nepozná bratra svého snoubence v paruce ani jeho hlas, nicméně to dá přece rozum, když nosí brýle, které v sobě nemají sklo. Nejsilnější moment epizody je však jednoznačně zpajcovaný Šteindler ječící: "Potřebuji trochu rozkoše holubičko!" Plus, mám další teorii: režisér je parukofil. Jejich četnost je totiž každým dílem vyšší a vyšší, že jiné vysvětlení neexistuje. Co ale cením je fráze "plus mínus autobus", což zcela nepochybně musí být   referencí na masivní matematickou legendu YouTubu Marka Valáška, bez kterého bych matikou neprošel. Ale nejspíš jen dávám scénáři víc času a smyslu než samotný scénárista. ()

Colomba666 odpad!

🚮 Aaaaaa, překvapivě opět odpad. Ale neee, je sympatické, že se ty nuly nenaučily během 4 epizod hrát, doufám, že budou pokračovat ve stejném duchu, neboť takový bizárek jen tak neuvidíme. Už se těším na Emmina selfíčka se zkroušeným výrazem nad hodnocením jejího životního epesrádes eňoňuňo seroše. Ani všichni marmellšáci a marmelišačky světa by to nezvládli lépe... Teď ale vážně, ten, kdo tuto pi*ovinu dotuje, má buď nasráno v kokosu, a nebo se už oběsil v motelu na D1. Pokud se to fakt někomu líbí, tak musí mít IQ vypnutého mrazáku, neboť tento sračkoidní potrat se nedá vstřebat žádným otvorem. ()

Alfréda odpad!

Tak jsem viděla všechny čtyři díly, snad mne to podle Kamila Fily opravňuje dát tomu odpad. Čtvrtý díl je dosud ten nejhorší - maskované postavy ve špatně padnoucích parukách mění hlas a nikdo je díky tomu nepozná, děda Rakytník vypadá jako bezďák v bekovce, kterou našel ležet někde u popelnic, a Emma se tváří a mluví pořád stejně, ať už vstává, pracuje, padá k zemi nebo do ní praští blesk. Kdyby hrála v pornu, bude se tvářit stejně i tam - a všem u toho bude trousit své sarkastické, rádoby vtipné komentáře. ()

Fracek

A mě už to baví...  za 5. Ale Ema je vážně brutální omyl. To nebyl na tu postavu konkurz? I pod vlivem by jeden poznal, že si jen tak brblá pod fousy a emoce vyjadřuje kolebanim v pase v širokém rozkročení. No, co už fcil, ale kvůli tomu nezatratím celý seriál. Má pobavit a mě téma vyhovuje.A odpůrci tohoto žánru by asi měli hodnotit jinde, když tedy jsou intelektem výš. A neklesat na úroveň mě podobným. ()

meda2016

TV tvorba je zboží. Neexistuje neprodejné zboží, jen špatně nabízené zboží. Některé je novinkou a některé ve výprodeji, některé cenným předmětem, některé starožitností. Vše má svou cenu a najde si kupce, je potřeba mu jen vyjít vstříc. Dobří zkušení herci, herečky - a nezkušení, bez vlastního kouzla, leč zvolení pro ozdobu a plakáty. ... Večerní hlavní čas, to pro hodinovou nevýraznou nálož nebude. Spávná nabídka bude v čase odpoledního trávení u zákusku, žehlení, dětí v družině... Na to zbývá 20 minut. Hodinové díly rozumný promotér (po zkušebním promítnutí) tedy rozdělí, přestříhá, doplní. ... Dotočí scény, kdy se Elišce úvodní rvačka i zachránce Damián jen zdály - ráno se ale probudí s bolestí hlavy. Damián se jí začne zjevovat i v realitě. Později i babičce a to už bude podezřelé. ... Nicméně zajímavé nápady scénárist/ka/é měli a rozesít je lze, postav je dost. V třetině nyní 36 dílného seriálu (třetiny dílů: 12*3) zjistíme, že i to byl sen a Eliška leží na oddělení pro závažné úrazy mozku. Trneme, kdy se uzdraví. ... Přesto pokračuje Damiánovo záhadné cestování časem, abysme ve 25. dílu zjistili, že jeho přítel alchymista je instrumentář, vdavek-chtivá princezna vrchní sestra, sestra Damiána láskou vrchní sestry a Damián sličný chirurg. Na moderním superpočítači zachycoval Eliščiny myšlenky a viděl se v nich jako princ v dávné době. To ho přivedlo k vlastní myšlence cestovat jejím vědomím (vtipně to občas domotat) s cílem přivést ji opět do současné reality. ... Tím se rozroste prostředí o oblíbenou nemocnici. Dál ..... ()