Eliška a Damián

Česko, 2023, 12 h 28 min (Minutáž: 58–66 min)

Emma Smetana, Robert Urban, Hana Drozdová, Anežka Rusevová, Anna Dvořáková, Jan Komínek, Petr Buchta, Milan Šteindler, Michaela Kuklová, Dana Syslová (viac)

Hlavní postava Eliška žije v současnosti, ale Damián pochází z roku 1758. Díky elixíru začne Damián cestovat časem a potkává Elišku, která mu není lhostejná. A jak už to v pohádkách bývá, jejich cesta k lásce nebude jednoduchá. Oba se budou muset vzepřít svému osudu. Damián se totiž má zasnoubit s pruskou princeznou Frederikou a Eliška se zase musí starat o marmeládovnu, kterou zdědila. (TV Prima)

Recenzie používateľa Alfréda k tomuto seriálu (4)

Epizoda 1 (2023) (E01) odpad!

Moc se omlouvám Jaromíru Soukupovi, že jsem tak ošklivě mluvila o seriálu Sousedé televize Barrandov. Dno bylo někde jinde. ()

Epizoda 4 (2023) (E04) odpad!

Tak jsem viděla všechny čtyři díly, snad mne to podle Kamila Fily opravňuje dát tomu odpad. Čtvrtý díl je dosud ten nejhorší - maskované postavy ve špatně padnoucích parukách mění hlas a nikdo je díky tomu nepozná, děda Rakytník vypadá jako bezďák v bekovce, kterou našel ležet někde u popelnic, a Emma se tváří a mluví pořád stejně, ať už vstává, pracuje, padá k zemi nebo do ní praští blesk. Kdyby hrála v pornu, bude se tvářit stejně i tam - a všem u toho bude trousit své sarkastické, rádoby vtipné komentáře. ()

Epizoda 6 (2023) (E06) odpad!

Emmino ego musí létat někam až do nebes, když konečně hraje princeznu, co jen vysává všechny své okolní pomahače. Princ cestuje časem několik staletí, aby svým věrným oznámil tu strašnou novinu, že jednou za hodně, hodně dlouhou dobu v roce 2023 bude žít nějaká Eliška, která chytí rýmu a bude jí tuze zle. Do toho pokračuje přehlídka paruk a hlouposti všech, kdo nepoznají své letité sousedy jen proto, že si na hlavu nasadí vlasy a čepici. Vlastně každý, kdo vlastní paruku, si v tomto světě může změnit identitu a začít nový život na druhém konci ulice, aniž by ho kdokoli kdy poznal. 0/10. ()

Epizoda 9 (2023) (E09) odpad!

Muž dostane ultimátní dar cestování časem. Obává se, že tento dar již brzy vyprchá. Na jeho využití má poslední dny, hodiny - kdo ví. Má možná jako jediný na světě příležitost zabránit rozpadu monarchie, epidemii moru, zastavit války, objevit elektřinu, dát své době moderní technologie, dobýt vesmír. A on raději stráví poslední vzácné chvíle v budoucnosti piknikem s Emmou Slaninou někde na travnaté ploše v Praze. ()