Velké finále se blíží. Společný čas Damiana a Elišky se krátí, a to velice rychlým tempem. Zatímco si tedy oba dva snaží zoufale užít poslední společné chvilky, Jolana s Honzou už jsou konečně opravdu svoji a užívají si svou zamilovanost plnými doušky. Frederika v minulosti řeší svůj náhradní sňatek s Josefem Václavem, ale na chvíli zaváhá, když získá informaci, že se Damian z budoucnosti vrátí sám. A nikdy své výlety již nebude schopen opakovat. Že by přeci jen mohl být sňatek mezi nimi dvěma opět ve hře? Jenže Damian hodlá o Elišku bojovat do poslední chvíle. Dokonce má i plán… Ale otázka je, pro co se rozhodne Eliška. Pro něho? Nebo své kamarády, firmu, babičku i svého bratra? (TV Prima)

Ampi

Mám dojem, že Frederika Pruská je z nějaké katolické větve Hohenzollernů. Bavorský snoubenec, pravděpodobně katolík, dva bádenští snoubenci asi taky katolíci,  teta z Poznaně v katolickém Polsku. Je škoda, že neodviseli druhou řadu, protože některé díly už byly natočeny. Mohlo to být zajímavé. ()

Lencha

Uf, dopadlo to, jak mělo. Na okamžik jsem měla strach, že to nevyjde, ale vyšlo. Ovšem, bylo to jen tak tak. Chvílemi to byl maličko dojáček. I slza se mi objevila v oku. Jolana a Honza k sobě konečně našli cestu a dali naplno průchod svým citům. Láska Elišky a Damiána může s požehnáním Adama vzkvétat. Co víc si přát? Jsem ráda, že se Lucie dozvěděla pravdu o Damiánovi. I když to byl šok, určitě si zasloužila znát celou pravdu. Kateřina byla opět úžasná. Tomík se jakoby probudil, Naďa byla přirozená a milá, správce zůstal i nadále blbcem, Eleonora a Matouš byli skvělí parťáci, jen Frederiky je mi pořád krapet líto. Ale... I kdyby se neodvysílala další série, dle ukázek to vypadá, že bude mít i Frederika brzy nějaké to rozptýlení. A nejen ona. Upřímně? Já bych se klidně na druhou sérii podívala. ()

silv_r

Přišli jsme o zápletky dědy Rakytníka a Jolana graduje vztah s Honzou jak 13 letá holka, která týden po první puse už plánuje společné bydlení. Jinak byl poslední díl celý dost melancholicky lazený. Jasně, sice celé drama vycházelo s Matoušových teorií ničím nepodložených, ale to je pochopitelné, víc dílů v první sérii bohužel není. Omezení prostorem, nebyl čas ztrácet čas nad vysvětlováním, umělecký záměr bylo přenést pocit loučení. Damián se loučil s Eliškou a my se jako diváci loučili s Eliškou a Damiánem. Umění imituje život. Že to ale celé skončí happyendem jsem nečekal, ale přál si. 5 hvězdiček dávám za perfektní ukončení první série, všechny volné zápletkové nitky se na konci setkaly a světe div se, nejen že to dávalo jakýžtakýž smysl, ono to bylo i dramatické. Doufám ale, že je loučení s Eliškou a Damiánem jen dočasné! Druhá série musí přijít, během ukázek jsem seděl u televize s otevřenou pusou. Je jasné, že co teprve přijde, bude stát za to!! ()

suchol

No, tak jsme to nějak doklepali do konce 1.série., K pobavení byla na samém konci nabídka pokračování 2.série, která se ale zatím vysílat nebude. Škoda, když už se to celé natočilo. Ale třeba k tomu někdy dojde. Závěr byl hodně dramatický a chvílemi i koukatelný. Ale jako celek to byla těžká prohra. Snad se z toho Prima poučí... ()

Martens(z)

Mrzí mě, že už se nebudu začátkem týdne setkávat s touhle infantilní, leč milou pohádkou pro dospělé. V době, kdy se všechny seriály točí kolem vražd, peněz, drog a obyčejných životů průměrných Čechů, byla Eliška s Damiánem příjemné osvěžení. Nepotřebuji si hrát na náročného diváka a s lupou hledat chyby, byla to zkrátka příjemná oddechová záležitost, která mě místy rozesmála i dojala a tak to má být. Za normálních okolností bych dala nanejvýš tři hvězdy, ale ta vlna hořkosti je pro mě tak nepochopitelná (obzvlášť, když jiné seriálové slátaniny takový odpor ani zdaleka nevyvolávají, a že jich tu v poslední době vzniklo dost), že dávám opět za pět. Pevně věřím, že se vedení nenechá touto všeobecnou náladou ovlivnit až do té míry, že by již natočenou druhou sérii nezařadilo. I kdyby měla být dostupná jen na Prima+, ráda si ji zaplatím. ()