V roce 1758 se má dědičný princ Damián Karel Ludvík zasnoubit s pruskou princeznou Frederikou. Damián z toho ale není příliš nadšený a raději holduje lovu, flirtování s místními vesničankami a popíjením se svým nejlepším přítelem, alchymistou Matoušem. V současnosti se zase Eliška Mlynářová chystá na propagaci nejnovější řady svých proslulých marmelád. Vzhledem k tomu, že její firma Marmelišky příliš neprosperuje, jde o naprosto zásadní událost. Buď se povede firmu opět nakopnout, nebo ji bude muset Eliška prodat, jak ji často připomíná její partner Martin. Že spolu tyhle dvě události vůbec nesouvisejí? Tak to se pletete! Stačí, aby Matouš při jednom alchymistickém pokusu omylem vytvořil tinkturu k cestování časem. A pak už se tyhle dvě období začnou proplétat víc, než si dovedete představit! (TV Prima)

alanwilder

Udělal jsem hroznou pitomost a po negativních recenzích si to pustil a... Neuvěřitelná šmíra! Je to jak od Cimrmana Hodina pravdy, na které byl nejlepší vichr z hor. Škoda, že se tu tentokrát neobjevil a celý tento paskvil neodnesl do věčného zapomnění... P. S. Ovšem ta akční scéna, kdy pan Smetana dá přes hubu nějaké ježibabě bude jednou kultovní... ()

exree

Jako klenot kinematografie to není, ale moc nechápu kde se bere ten hejt. Neřekl bych, že je to horší než sračky typu Ulice a Zoo, a místy mi to připomíná 'nadsázku' ve stylu klasických pohádek. Jo, prima to hodně přehnala s tou mediální masáží a zjevně k televizi přilákala i lidi, kteří by se k tomu za jiných okolností prostě nedostali. Děj to má, koncept je alespoň ze začátku v pohodě, resp. mě to neurazilo. Ty bizarní a nelogické situace - jako trochu na to bolí koukat, ale znovu, stejně debilní scény jsou v každém druhém českém filmu/seriálu. Prostě jsem viděl přesně to, co jsem čekal, a upřímně jestli někdo čekal víc, tak je dost naivní. A když už nic, tak tohle aspoň není klasická retardovaná romantická komedie/kriminálka, jako 99% české tvorby ()

blackrain

Vidím velký špatný (slovy Jolandy). Vysvětlil někdo mladým hercům, že prkenné chování a monotonní odříkávání textu nemá s hraním nic společného? To se panu režisérovi líbilo? Vždyť se to nedá poslouchat ani se zavřenýma očima. Všichni mluví stejně. Taky by neuškodilo, kdyby herci ve tváři ukazovaly nějaké emoce, vždyť Elišce bylo dle jejího výrazu absolutně jedno, že její firma krachuje, že přišla o zakázku, že manžel její zaměstankyně se přišel do práce pobít a že jí fláknul taky.Ta holka měla pořád naroubovaný stejný výraz.To už i ochotníci v Hornídolní se pokouší něco hrát. Použití vyprávěče celou epizodu roztříští na kousky, které se strašně špatně lepí dohormady. Proti panu Dvořákovi nemám vůbec nic, ale jeho hlas sem nepatří. Vlastně ten vyprávěč je zbytečný. Jednu hvězdu dávám za "staré pardály" ti alespoň něco hrají, ale když nemají spoluhráče, tak to jde jen velmi těžko. Nápad na seriál dobrý, sice okoukaný, ale dobrý. Zpracování špatné. Hodně jsem se těšila. Mám výpravné seriály ráda, ale tohle je zklamání. Je mi líto, ale takto už, prosím, opravdu ne. Velká ztráta času. V Primawoodu by se nad sebou měli alespoň trochu zamyslet. Divák není tupé zvíře. ()

carl.oesch odpad!

O tom, jak "kvalitní" dílo se Primě povedlo vypovídá víc než jasně hodnocení. Nemám rád lidi, co film kritizují jen na základě třeba nesympatických tvůrců, plochého nebo vyloženě vylhaného tématu a vyznění. Proto jsem tomu dal šanci a to dokonce nadvakrát, ale přesvědčil jsem se, že je to v podstatě ještě třeba mnohem horší než Kameňák (myslím mnohadílný seriál). Kdybych měl napsat, co všechno je špatně, nestačil by mi vymezený počet znaků. Tak se zastavím u nejdůležitějších. Remaky jsou dost běžnou praxí v seriálové i filmové tvorbě. Většinou sice nedosáhnou kvality originálu, ale někdy třeba odlišný přístup k předloze vygeneruje větší kvalitu, než tomu bylo předtím. Napadá mě třeba americká Smlouva s ďáblem nebo český seriál Svět pod hlavou. Jenže splácat dohromady více filmů je trapas a je to stejné jako když pejsek s kočičkou vařili dort. U většiny scén, které jsem přetrpěl v prvním dílu jsem prakticky pokaždé poznal, kde scénárista Holý opisoval. Celé téma je tedy komplet obšlehlé z Kate a Leopolda...Napjatě jsem čekal, jestli Damián na moderním WC taky začne lemtat vodu z mísy (Návštěvníci 1). Vůbec v lecčems mi tohle tento můj oblíbený film připomínalo. Třeba onen alchymista. Jenže smysl tohoto spektáklu mi zůstal zcela utajen, na rozdíl od oněch Návštěvníků, kde víme, proč se Godefroy vydal do naší současnosti.  Včetně skvěle vypointované zábavy, vycházející z poznávání novověku středověkýma očima a jejím pochopením sice, hrubým, ale rozhodně inteligentním rytířem a nepochopením jeho pitomoučkým sluhou. A kauza s marmeládou mně připomněla, jak B. McDonaldová popisuje, jak jeden její spolužák v kurzech tvůrčího psaní chrlil detektivky, kde se mafiáni neustále opakovaně snažili vykrádat jeho obchůdek s koloniálním zbožím. Tady k pochopení není nic a k zábavě už vůbec ne. Zoufalost přímo čiší ze všeho, co jsem viděl. I pitomý film nebo seriál může mít nějaký smysl a vyznění. Nebo může být zábavný, i když jiným způsobem, než si tvůrci představovali a přáli. Prima musí být naprosto zoufalá, když do něčeho takového nacpe peníze a když nás herci třetí kategorie (někteří ani to ne), kteří zde byli angažováni, celé léto otravovali v rámci upoutávek. Nejčastěji jsem zahlédl Anežku Rusevovou, která si asi potřebovala odskočit z jiné pitominy (Ulice) a hlavně jí asi už došly prachy za reklamu, kde se v Tescu řítí vzduchem mezi regály a vyzobává slevy (mimochodem, i reklama s Geňou a Suchošem na konkurenční řetězec byla zábavnější). Kostýmní scény připomínaly populárně naučný O poklad Anežky České s tím rozdílem, že tam v historických "vsuvkách" hráli skuteční herci a scénky měly smysl. Tady je to prkno, fošna, prkno, fošna a pozor změna, tamhle vzadu dvě prkna vedle sebe. Nevím co je zač Robert Urban, ale jsem si jist, že herec to není. Ale naprostým vrcholem zoufalství je Emma Smetanová, vystupující v šoubyznysu a médiích pod uměleckým jménem Smetana. Jestli Slunečná byla nekonečný seriál s pár vtipnými momenty, který táhlo pár rozhodně dobrých herců a řada herců slušných a stál hodně na Evě Salvatore Burešové, tak Prima se rozhodla podobný koncept zopakovat s jedním rozdílem, že totiž ansámbl je tady samé dno. A v proláklině dna tam trůní právě Eva Smetana, údajně taky zpěvačka a nyní i herečka. Jenže Eva Burešová je netuctově hezká a přitažlivá ženská, která zpívat umí a její herecký výkon není zázrak, ale rozhodně ne propadák a to už od seriálu Gympl s.r.o.. Emma Smetana je naopak tuctově pohledná (v pornobranži by se možná chytila), namyšlená, přes okázalou prezentaci svého "špičkového" vzdělání hloupá a neumí ani hrát a ani zpívat. To tady ani naštěstí nemusí. Její texty v angličtině mně připomněly ony šedesátky (díky CT3), kdy božský Kája nebo nové rockové skupiny zpívaly v angličtině s příšerným českým přízvukem a hlavně asi moc nerozuměli tomu, co zpívají. Jestliže si někdo vybere takovouhle persónu do hlavní role, je totální zoufalec. Čímž nechci tvrdit, že by seriálu jakkoliv pomohlo, kdyby tuhle osobu nebo onoho Damiána ztvárnili nějací skuteční a hlavně lepší nebo sympatičtější herci.  Seriály na Primě nejsou zázrak, ale svoji cílovku si najdou. Jejich detektivky jsou (většinou) o stupínek horší, než ty na Nově a něco lepší, než většina z ČT, ale tohle se prostě nepovedlo. Nicméně doufám, že si někde přečtu, jak se Smetana (doporučil bych jí, aby si dala do toho pseudonymu ještě jedno n, bude víc in) rozčílí, že diváci jsou hloupí, když nevidí, jaký skvost jim Prima připravila...jinak superkomenty RedAK, Big Bear, Kingik a vlastně řada dalších. Děkuji, na rozdíl od prvního dílu epické zábavně-romantické ságy jsem se opravdově a upřímně zasmál. () (menej) (viac)

suzanne1997 odpad!

Tak i já nevyznavač televize jsem té všudypřítomné reklamní kampani podlehla a k prvnímu dílu v sobotu večer čistě ze zvědavosti usedla. A už po první minutě jsem se nestačila divit! Tohle veledílo začalo tak nějak divně, podezřele, interiéry působí jako nahrané, postavy jako by vystupovaly ze scén, osmnácté století nevypadá jako osmnácté století, spíš jako kdybych se teď zašla projít po zámecké zahradě, všechno mi přišlo až moc umělé, moderní a ty rozhovory ... No ať se na mě nikdo nezlobí, ale že by takto mluvili v 18. století? Kdyby alespoň vzali historismy, archaismy, knižní slova, trošku si s tím pohráli a něco by vyšlo, ale aby princ z 18. století mluvil moderní češtinou okořeněnou o pár historických slov ???  Tak to mi vyloženě trhalo uši. Seriál upoutá anotací, prý: "Romantický pohádkový příběh plný nádherných exteriérů, kostýmů a skvělého hereckého obsazení." Tak to bych tedy chtěla vědět, co je to skvělého hereckého obsazení? Těch pár herců? Škoda plýtvat slovy. A pohádkový příběh? To už i ty méně povedené vánoční pohádky na ČT jsou lepším vynaložením prostředků... Jsem ráda, že jsem to vydržela až do konce, ale příště už to asi oželím. V hlavním vysílacím čase v sobotu to podle mě dlouho nevydrží. ()