V roce 1758 se má dědičný princ Damián Karel Ludvík zasnoubit s pruskou princeznou Frederikou. Damián z toho ale není příliš nadšený a raději holduje lovu, flirtování s místními vesničankami a popíjením se svým nejlepším přítelem, alchymistou Matoušem. V současnosti se zase Eliška Mlynářová chystá na propagaci nejnovější řady svých proslulých marmelád. Vzhledem k tomu, že její firma Marmelišky příliš neprosperuje, jde o naprosto zásadní událost. Buď se povede firmu opět nakopnout, nebo ji bude muset Eliška prodat, jak ji často připomíná její partner Martin. Že spolu tyhle dvě události vůbec nesouvisejí? Tak to se pletete! Stačí, aby Matouš při jednom alchymistickém pokusu omylem vytvořil tinkturu k cestování časem. A pak už se tyhle dvě období začnou proplétat víc, než si dovedete představit! (TV Prima)

alanwilder

Udělal jsem hroznou pitomost a po negativních recenzích si to pustil a... Neuvěřitelná šmíra! Je to jak od Cimrmana Hodina pravdy, na které byl nejlepší vichr z hor. Škoda, že se tu tentokrát neobjevil a celý tento paskvil neodnesl do věčného zapomnění... P. S. Ovšem ta akční scéna, kdy pan Smetana dá přes hubu nějaké ježibabě bude jednou kultovní... ()

RedAK odpad!

Gratuluju, skvělá práce, bylo mi tak trapně, že jsem to musel pauzovat a odcházet z místnosti. Degeška a Tymián je derivát televizního pekla, Emma Smetana je Jaromír Soukup českýho neherectví, Kazma je oproti ní retardovanej Tom Cruise pro duševně invalidní. Upřímně nevím, co je horší, jestli mistrovskej casting těch nejzkrachovalejších prudce netalentovaných trosek a nul, který by nezahrály obstojně ani pexeso obrázkama nahoru, scénář vyzvracenej z už jednou vyzvracený písmenkový polívky, dialogy poskládaný v poztráceným Scrabblu, ten děsivej žánrovej hermafrodit se smrtelným přetlakem cringesteronu, nebo snad všechno přebíjí finální epická akční scéna, která vypadá jak když chlupatej Troška po obrně mozku nakládá zezadu nahýho kvadruplegika Magnuska bez lubrikantu na vozíčku. Je to zkrátka nebývale harmonická konstelace toho nejhoršího řemesla v dějinách kinematografie a jen těžko se vybírá, z čeho si vystřelit mozek primárně. Cílovku si to jistě najde, všichni ti hluší nevidomí, doživotní ležáci v kómatu i obstarožní panny se čtyřpatrovými podbradky a hutnými kníry už žhaví dálkové ovladače a týden co týden budou u obrazovek slastně vzdychat, jak to s tou Degeškou a Tymiánem asi dopadne. Já už se toho s dovolením účastnit nehodlám, to si raději budu každou sobotu hodinu v kuse s gustem a teatralním pomlaskáváním mazat průjem po obličeji, děkuji. ()

Radek99 odpad!

Tak tohle je zřejmě český televizní historický milník - ne/kvalitou seriálové produkce našich komerčních televizí jsme dohnali latinskoamerickou a tureckou seriálovou tvorbu! Děkujeme, opravdu ,,Prima" zábava... :-( ()

hirnlego

Polštář trapnosti mohl kupodivu zůstat nerozkousán, jelikož celé osazenstvo si je víceméně vědomo, v jakém materiálu na chlastací hru to vystupuje. Akorát že skoro. Vlastně mi je jí skoro líto, málokomu se povede být bolestně nesnesitelný v libovolné životní poloze. sad-smetana-notre-dame.jpg ()

choze

Dalo by se to jednoduše odmáznout tím, že Prima kvalitní seriály nedělala nikdy a shitové seriály jsou de facto její značka (jako má HBO motto "Nejsme televize, jsme HBO", Prima zjevně funguje podle motta "Nejsme HBO, jsme Prima"), takže proč jí to vyčítat teď. Jako seriál na dopoledne k žehlení nebo i na úterní večer českého dělňase/důchodce utahaného/senilního tak, že je mu všechno jedno, popř. se dožadujícího svého "hezky česky", asi ok. Jako tahák do sobotního prime time, no nevím. Jediným pozitivem, co mě napadá, je, že to není papundeklové úplně, ale jen z poloviny - máme tu pár exteriérů a máme tu autentické interiéry zámku. Scénář by byl ok jako první verze, po které přijde ještě několik dalších, ve kterých se odstraní tupé vysvětlovačky backgroundu postav, ukážou se věci, o kterých se jen mluví, celé se to víc vyhrotí, aby měl člověk pocit, že tam opravdu o něco jde a dopíšou se opravdu vtipné dialogy. A vyškrtne se ten totálně zbytečný vypravěč, proboha. Co se herců týče, všechny bych vyházel a začal s castingem od znova. Konkrétně u mdlé Emmy Smetany bych vypíchl totální absenci jiskry a citu pro komedii, které jsou u představitelek dobrých romcomů základ - představte si v její roli třeba její téměř jmenovkyni Emmu Stone a hned máte úplně jiný level herecké energie. Smetana si svou roli tak nějak odmluví, ale to fakt nestačí. Chemie mezi hlavními dvěma představiteli veskrze žádná, neutrálnější než Švýcarsko. A co se slavné bitky týče, v tomhle žánru a primáckém provedení snad nikdo nečekal propracovanou akční scénu, ale snadno to mohla být aspoň jednoduchá vtipná (a ne směšná) etuda založená na kontrastu úsporných elegantních pohybů šlechtice s kordem a medvědovitých pohybů tupého násilníka. Tady to ale natočili bez nápadu a z nejhoršího možného úhlu. Kamerově a hudebně obvyklá nuda, kostýmy neevokují historii, ale pohádku, což byl zřejmě záměr (romance pohádkových rozměrů), ale nevypadá to dobře. Celkově je pilot vyváženě matný a špatný po všech stránkách, ale kdovíjaká bizarnost to není - na to už je divák příliš vycepovaný předchozími primáckými seroši a nekončící záplavou současných českých pseudokomedií. ()

NinadeL

Na Primě si dopřáli další seriálovou harlekýnku. Lenka Hornová mluvila o banální vizi prince na bílém koni, od které se produkce odpíchla. Bohužel toho moc dalšího nevymysleli. Ale nějaké trauma z toho určitě nemám, první díl prozrazuje primácký standard přesně takový, jaký vyrábějí už od Rodinných pout. Diváci globální quality TV se sice nechytají, ale nikdo po nich přece nechce, aby posuzovali, co jim není vlastní. Pro představu, jak tenhle žánr funguje, může cosi vysvětlit půvabná parodie The Lost City. ()

Jezinka.Jezinka

Je poslední den prázdnin a jsem nostalgicky laděná. Navíc mám zásadu, že pohádkám odpady nedávám. Kdo tuto zásadu nemá, ať dvě tři hvězdy od té mé odečte a je na objektivním výsledku. Emma Smetana je nádherná žena, která oslnění vzniklé zjevem zabije v okamžiku, kdy otevře pusu (ke zpěvu či mluvení, doufám, že u stolu se projevuje snesitelněji než v modu audio). Ostatní herci se pak už mohou snažit jako o život, tohle už se zachránit nedá. Paní Syslová i Jasněnka Kuklová jsou civilně přijemně a skvělé (u nich standard), Damiánova sestra je nádherná, tato herecká debutantka vplula na obrazovky s mnohem větším darem talentu a osobního kouzla než představitelka ústřední role, princezna Frederika je sympatická. Damián potom, dle vlastních slov, je dotčen, když byl označen co kůl, neb není dřevo ... ovšem z toho, co předvedl, dřevo je a ne-li kůl, tak pařez. ()

Ampi

Se seriálem Eliška a Damián chtěla Prima upoutat pozornost, ale ne takovou jak by jsi představovala. Herectví Emmy Smetany převyšuje většina herců. Nevím jestli to není vinou režiséra, a scénáře. Možná kombinace obou faktorů s zmíněným herectvím. Potom je však záhadou výborný herecký výkon Dany Syslové. Jednooký mezi slepými králem, dvojoký císařem.  Uváděný sňatek měl zabránit sedmileté válce, problém je, že v roce 1758 válka už dva roky probíhala. I chybné detaily dělají celek. ()

Big Bear odpad!

Uh. Tomuhle říkám dostat flakem na kabinu. Už samotné ukázky slibovaly nechtěně mnohé a vskutku mne přilákaly ke sledování prvního dílu :-). Ale samozřejmě si za to mohu sám! :-). Pochybuji, že se zde najde jediný divák, který do tohoto zvěrstva šel s očekáváním něčeho jiného než se očekává od žánru quilty pleasure. Seriály TV Prima již léta hledají své pomyslné dno. To je hlubší než je Mariánský příkop. Měl jsem dojem, že se seriálem 1 . Mise divák tak nějak zahlédl jeho banité kontury, nicméně to byl jen klam, protože dno je ještě dál a hlouběji. Tohle je další meta. další mezník kam až může dnes filmařina a neherectví zajít. Sledovat je zajímavé z čistě studijních důvodů. Některým hereckým jménům se divím. A kladu si otázku. Máte to fakt za potřebí? To vážně bez honoráře za tuhle kostýmní šaškárnu nemáte na rohlík s paštikou? Emma Smetana ačkoliv je velmi vzdělaná žena s klidem Angličana ,,hraje'' ač neherečka hlavní roli v téhleté přeslazené rozvařené zavařenině a já prostě nechápu proč. To ti lidé nemají nějakou základní sebeúctu? Nějakou sebekontrolu? Hranici za níž už si prostě i oni sami řeknou NE? --- Asi NE. Být Marií  Terezií a Štěpánem, straším po nocích za trest celý štáb i herce celou dobu co poběží tohle zvěrstvo. A kdyby k tomu přihodili programového ředitele, nic tím nezkazí!   - ODPAD ()

salahadin odpad!

Tož řykal sem si, Jeňo, esi se nieco betálně nepossere, bude to takové ten sympaticke gulášek s pichlavým vocasem, co mu dáš "odpad", ale taky sympatický odpad, víš jak, něco jako dyž ochotníci ze Lhoty u Trboušova zkóší mekbeta a vyleze jim z teho zdenda troška. Čoveče, jenže vono se to betálně possralo a já hledal ten gardyostimulator, bych nahodil hercnu do tepu, páč hoši a hošky, to sa nedálo vyderžať, bo scenár psal ten hoch, co vcil šéfuje angrofertu či čemu a hérečky by se maly držať temu, co im ide najlepší, totiž selfý klacku v pozadí s fajrující katedrálou. No nechcel sem byť zlé, ale keby se emmča chcela prosadit aj pred čumbednou, povydal mi jeden známý cyp, že by vo nějakým iným žánru jako vedel. No nic, tag jyndy. ()

666teen odpad!

Rok 2001. Kate a Leopold. Veskrze průměrná romantika. Po dvaadvaceti letech na Primě někomu jeblo (a to teda fest!) a rozhodl se téma střetu galána v krajkách s ludrou v mikině rozředit na dvanáct (!!!!) dílů a řádně vytrapit. Bravo. Povedlo se. Další díly vynechám, protože míra ubohosti atakuje Soukupova Premiéra. ()

Foox

Necelých 5 minut krásného bizáru a cringe, který se po právu zapíše do análů české filmové tvorby. Bohužel zbytek stopáže nudná podprůměrná nuda. ()

Allien.9

První díl byl i můj poslední - stejně všichni víme, jak to skončí, jen to bude natažené na bambilion dílů (pokud to tedy po pár týdnech mizerné sledovanosti nenápadně nestáhnou z programu a nepřijdou s další "peckou"). Pozitiva: Hezké kostýmy, Robert Urban, na kterého se docela dobře kouká, pár úsměvných vtípků. Zápory: Prkenná Emma Smetana, song a vše ostatní. Druhá hvězda je jen a pouze za snahu. ()

Peytl odpad!

Ano, jsem masochista, ano, jsem zvrácený nečlověk z Pluta, ano, mohu si za to sám... ta zvědavost mě málem stála život. V půlce jsem se zvedl a šel to zachlastat na country akci, podotýkám, že kántry nenávidím víc, než Babišův průjem, ale tam jsem seděl s blaženým úsměvem a dával se psychicky dohromady. Děkuji transgender Smetaně a gay bezďákovi za příjemné zakončení prázdnin. Před pár lety by vás za tohle upálili. Pan obráběč kovů Buchar na sebe musí být taky převelice hrd. Tvl...  jo, ještě se omlouvám recenzentovi, lukastronovi, který se vyjádřil "cituji"  Kostými Damiána a ostatních z jeho doby byly fakt hezký , že s ním názor nesdílím. Bože, tohle s náma dýchá vzduch, začínám se děsit. EDIT: 11.9. Koukám, že díky fejkovým profilům a vtipným recesistům vystoupá Cigoška a Tymián na kurevských 9%, gratuluji celé nearogantní a pokorné tlupě debilních pratvůrců. Opravdu originální majstrštyk a ještě o chlup z prdele vygenerované genitální porno, oprava... geniální promo. Musím hodnotit i další díly, nelze mi jinak, lide, prosím o prominutí. ()

kingik

Byl to ten nejvoňavější člověk, se kterým jsem natáčela. Takto se Emma Smetana vyjádřila po výtěru stolice na adresu Roberta Urbana. Paruka za 600 tisíc naražená na Urbanově palici a přilepená Kanagomem možná nedělala natáčení tím nejpříjemnějším, rozhodně se ale stvořilo bizarně pozoruhodné dílo, pohádkové, růžově roztomilé, s náznaky cudné erotiky. Lenka Hornová, autorka seriálu, musela zadržovat orgasmy, protože při pohledu na hlavní mužskou hvězdu zažívala osvětu v této oblasti. Nápad spojit dva sexuálně strádající lidi, kteří jsou každý z jiného století, sice není z nejoriginálnějších. Ovšem po dvanáct večerů, co s námi seriál bude, můžeme dospět k překrásným zážitkům. Už jen ty interiéry, ve kterých jistě po natáčení vznikne nějaká pěkná a narychlo natočená kriminálka s Janem Komínkem v roli mladého Hercula Poirota,  který bude vyšetřovat smrt kastelána, který týden ležel na prostěradle s podezřele velkým výskytem biologických skvrn neznámého původu, to je příslib zářných seriálových zítřků. Povedly se též exteriéry, ve kterých vynikly kostýmy z vetešnictví Theodora Pištěka. A úžasný vypravěč Jiřího Dvořáka objasňoval to, co by náhodou jasné nebylo. Tomu říkám seriálový komfort. Nemohu dát tomuto seriálu odpad, protože mě zbavil fobie z marmelád. Hlavní hrdinka provozuje firmu na marmelády, a když se přišlo s novou příchutí, byl to rachytník, tak můj dávivý reflex zafungoval skvěle. Doba mého zvracení se z hodiny zkrátila na slabou půlhodinu. A ještě  jsem se v nastalém deliriu a s rozmazaným zrakem dostal do pokušení svádět přes obrazovku pruskou princeznu. Po pečlivém uvážení jsem došel ke zjištění, že tenhle seriál je unikátní v tom, jak je neodhalitelný. 11 zbývajících epizod je svým dalším obsahem natolik záhadných, až ve mně vzklíčila zvědavost to zjistit. 4/10 ()

Crocuta odpad!

Tak jo, shlédl jsem po té reklamní megamasírce alespoň jeden díl, abych mohl s klidným svědomím ohodnotit něco, čeho jsem se popravdě dopředu hrozil. Oprávněně, jak se dalo čekat. Emmino herectví působí asi stejně světově jako její nepřechýlené příjmení (a to ještě nehraje v rámci této bídy zdaleka nejhůř), scénář jako by vypadl z dílny TV Barrandov a celé to působí tak papundeklově lacině, až se vtírá myšlenka, že většina rozpočtu padla na reklamu (a že jí má "Eliška" i s "Damiánem" sakra zapotřebí!). Buď jak buď, můj život je přece jen příliš krátký na to, abych i sebemenší jeho část promrhal dalším sledováním podobných srágor. ()

Ivoshek odpad!

Nejsilnější pocit z toho celého je stud. Příště by mohla Prima zkusit udělat seriál s opravdovým scenáristou a opravdovým herci. Zejména obě hlavní postavy jsou tragické, afektovaně přehrávající. Produkcí to vypadá jako pohádka z 80. let, natočená brněnským nebo ostravských studiem, jenže tehdy tam pořád ještě byli schopni dát pár lidí, co uměli hrát. Tohle bohužel není vtipný ani jako giulty pleasure. Je to prostě jenom strašně amatérský. Zajímavý je, že Dana Syslová, v zásadě průměrná herečka, tu působí jako zjevení, své kolegy tu převyšuje o dvě až tři ligy. ()