Každý, kto pracuje pre Organizáciu Spojených národov, je povinný zachovávať mlčanlivosť. To si veľmi dobre uvedomuje i tlmočníčka Sylvia Broomeová (Nicole Kidman). No keď sa stane náhodnou svedkyňou vražedného sprisahania, nedokáže len tak nečinne sedieť so založenými rukami, čakať na „veľký tresk“ a poslušne mlčať – rozhodne sa konať! Nie je jej totiž ľahostajné, že bezcharakterní politici bez akýchkoľvek škrupúľ plánujú vraždu vysokého afrického vládneho hodnostára a následný puč! Aj Sylviin život je v bezprostrednom ohrození, pretože o tom, čo vie, sa v relatívne krátkom čase samozrejme dozvedia i prominentní atentátnici spomedzi členov OSN. Poriadne vystrašená a šokovaná mladá žena sa preto obráti na FBI, ktorá na tento háklivý prípad nasadí agenta Tobina Kellera (Sean Penn). No ten – a nielen on – Silviin príbeh nepovažuje za práve dôveryhodný... (TV Markíza)

Grizzly

Vyborne napsane, vyborne zrezirovane a vyborne zahrane. Libilo se mi navic ze to bylo takove...realisticke. Zvlaste ty dialogy nekdy. Vyborny politicky thriller. ()

andaa

Drama je super, politické drama je ještě víc super... a když se odehrává v NY, je úplně nejvíc super!! Tohle by splňovalo všechny podmínky, ale prostě super nebylo... Na to, že to má být drama mě jeho děj chytl cca v polovině.. Ten začátek je jaksi podivně utahaný a ano, nudný... Od půlky, nebo spíš tak půl hodiny ke konci se to tak nějak začíná hýbat a děj odsýpá. Konec relativně překvapivý (pro méně pozorné diváky) a uplně zavěrečná scéna byla asi ta nejlepší. Ještě jsem neviděla film, který by byl ze začátku pomalu na odpad a na zavěr na 5 hvězd, whatever, průměr jsou tři :) ()

Narciska

Možná se mi líbil překvapivě emotivní agent a charismatičtí herci, možná jsem se viděla v odhodlané hrdince, možná mě zaujal paradox, že odhalení jednoho vraha znamená přežití druhého, možná to bylo jemnými detaily v gestech, pohledech a slovech, možná se to dobře hodilo k mé náladě a možná za to může transcendentní myšlenka, že v životě i porozumění záleží, z jakého břehu se díváme. A tak s odstupem času, po opadnutí prvotního okouzlení, dávám jednu hvězdu dolů, jak jinak než za logické chyby a scénáristické nedostatky… ()

Dement

Popravdě řečeno, velké zklamání. Hodně nelogických indicíí a chyb, nevýrazný Sean Penn, předem odhadnutelný vývoj. Co se mi naopak líbílo - Kidmanová a slušná hudba. Ne, že bych to natočil líp, ale přece jenom se mi to zdálo trochu odfláknutý a bez atmosféry. Takže dvě a půl. ()

Snape

Místy možná trochu překombinovaný, ale přesto velmi dobrý thriller. Já osobně bych ovšem místo klasického schématu zabraňování atentátu dal ještě více prostoru minulosti nejdůležitější postavy tlumočnice, takhle si na své přijdou spíše příznivci filmů z prostředí vysoké politiky. Bezesporu je, že klíčové bylo obsazení hlavní role. Nicole Kidman se tohoto úkolu zhostila výborně, posun od nevinné překladatelky k ženě s ne tak úplně nevinnou minulostí zvládla velmi věrohodně. Kvalitní herecký výkon odvedl i Sean Penn, i když takové klišé, jakým je postava policisty zahánějícího smutek prací, si tvůrci mohli odpustit. ()

Lindushka

Zo začiatku napínavé, ale potom to stráca na gradácii a vyvrcholenie je už úplne o ničom. Ale ku koncu som už ani neuvažovala nad filmom, ale nad tým čo si spravím na večeru... ()

Puol

Pomalší thriler nemoderneho typu, žiadny zbesilý strih, flasbacky a pod. Sydney Pollack dáva hercom vo svojich filmoch dost priestoru hercom a tentokrát to sú Nicole Kidman a Sean Penn. Obaja to využili a vytvorili veľmi sympatické viacrozmerné postavy. Taký pohoda film, ktorý pomaly plynie, ale vůbec nenudí s miernym politickým podtextom a vraj sa skutočne nakrúcal v budove OSN. ()

Vodny

Film působí velmi uhlazeně, bez chyb, ale zároveň tak nějak uměle, nerealisticky. Celá ta věc s atentátem a tlumočnicí s temnou minulostí moc nedává smysl - není uvěřitelná. Herecké výkony normální, žádná sláva. Seann Penn bude jen těžko překonávat svou mistrovskou roli v Mystic River. Film je bez emocí a napětí - až na tu scénu v autobuse. 50% ()

MartinX.

Určitě profesionálně bezchybně natočený film, nicméně nijak mne nestrhnul. Což je škoda, protože Sean Penn je dobrý šaman a Nicole Kidmanová velká čarodějka. ()

René

Myslím, že poctivé rozloučení Sydneyho Pollacka. Asi nejsem tak chytrý jako někteří zdejší komentátoři, protože děj tohoto politického thrilleru mi nepřišel až zas tak předvídavý a nudný. Fakt je, že např. na druhé shlédnutí bych asi už nějaké ty chyby hledal...a zdá se že i našel. I tak dobrá práce, sbohem Sidney. ()

BOURQUE

Film, ktorý je silný zo stránky hereckých výkonov a ľudských myšlienok. Dalo by sa povedať, že tempo príbehu je veľmi premenné. V určitých chvíľach je to silné a rýchle, zase niekedy máte pocit, že je to príliš pomalý. Túto nelineárnosť ale kompenzuje herecký výkon dvoch Oscarových osobností. Sean Penn a Nicole Kidman sú geniálni. Nicole náročnú úlohu zvládla na jedničku, Penn zase zaskvel ako nekompromisný agent. Čo je ale ešte dôležitejšie, je to, čo sa nám film a režisér snažia povedať. Práve myšlienky, ktoré sa objavia (hlavne v podaní Kidmana), robia z filmu nezabudnuteľný zážitok. Práve preto sa chcem na to ešte raz podívať. Osobné hodnotenie: 80% (****) ()

Wyder

Zajímavě rozplétaný příběh odehrávající se na půdě OSN. Postupné odhalování motivů jednotlivých postav udrží diváka přikovaného k obrazovce. Závěr mohl být malinko lepší, ale i tak kvalitní 4*. ()

JankaJBLK

Miestami to bolo dosť nudné, škoda, že to nebolo o pol hodinku alebo aj viac kratšie:) určite by to bolo zaujímavejšie a bolo by aj viac hviezdičiek:) ()

BeranSon

Zklamalo zejména ze strany hlavních herců. Do podobného ztvárnění bych asi neobsadil zrovna Nicole Kidman, ani Seana Penna. Režie je lehce nadstandartní, ale od Pollacka asi nenadchne, jako jiná díla.-4/10- ()

MickeyStuma

Sydney Pollack se vrátil k žánru politického thrilleru, tedy k tomu, co umí nejlépe. Nikole Kidman jsem moc nedůvěřoval, ale byl jsem mile překvapen. Svoji roli zvládla dobře. Snímek není ani tak thrillerem jako dramatem. Několik akčních scén tu sice je, ale ani to nezabrání k občasnému dojmu umělého natahování a hluchých scén. Scénář je však zpracovaný velmi dobře a tak je velká škoda, že to velmi často ztrácí rytmus. Vzniklé napětí zmizí jak pára nad hrncem a diváka v kině to nutí zajít si koupit popcorn. A tak se dostávám ke stopáži, která je zbytečně moc dlouhá. Nůžky tu jsou určitě třeba. Jinak námětem snímek není špatný a věrně se trefuje do současných činů a vlivů současného dění. ()

lemonova

Herecky veľmi solídne zahraný thriller, ktorému trochu nesvedčí dlhá minutáž. Je totiž až neuveriteľne pokojný, takmer bez akcie, zato so silnou vnútornou drámou hlavných postáv a zaujímavou témou. Niekoho môže to pomalšie tempo sklamať, mňa osobne až tak nie. ()

Politika Sydneyho Pollacka

Politika Sydneyho Pollacka

05.04.2007

Sydney Pollack se politickým thrillerům rozhodně nevyhýbá, což dokázal i jeho předposledním filmem Tlumočnice, který se odehrávala na horké půdě OSN. Po tomto snímku si odpočinul dokumentem o svém… (viac)