História násilia

• Česko Dějiny násilí (viac)

Tom Stall (Viggo Mortensen) žije šťastný a pokojný život so svojou ženou Edie (Maria Bello) a ich dvoma deťmi v malom mestečku v Indiane. Jedného dňa Tom vo svojej reštaurácii prekazí pokus o lúpež, v sebaobrane zabije dvoch hľadaných zločincov a jeho idylický život sa od základov otrasie. Tomovo hrdinstvo priláka médiá a on sa ocitne vo svetlách reflektorov. Snaží sa vrátiť späť k svojmu jednoduchému a obyčajnému životu, no márne... Navyše sa objaví záhadný muž (Ed Harris), ktorý tvrdí, že mu Tom v minulosti ublížil. Okrem tajomného muža sa musia Stallovci vysporiadať aj so svojím vzájomným vzťahom, ktorý sa pod vplyvom okolností začne pomaly rúcať... (oficiálny text distribútora)

Anticque

Cronenberg opět v plné formě. Nenápadný film, který není ničím výjimečný, ale děj mě se dostal. V. Mortensen ač na začátku jsem mu zrovna nevěřil mě uchvátil svou zabijáckou postavou a brilantním instinktem. Oproti Pánu prstenu, kde Mortensen vypadal tak maximálně na 30, ale v tomto filmu vypadal opravdu jak vyslouželej voják, ale zpět k filmu. Způsoby jak Mortensen likvidoval soupeře byly už podle stylu režiséra brutální a detailně vychytané, krása hlavní herečky stojí také za opomenutí.. Dávám 90%. ()

Smileface

Velmi pomalé tempo a kulinářsky drastické záběry. Rozhodně však nečekejte sondu do lidského vědomí o podstatě násilí, jak by mohl napovídat název. Děj je velmi jedoduchý, až prázdný a stává se tak nejslabším článkem jinak zajímavého filmu.70% ()

sedm.1

Takový malý rodinný film s jednoduchou zápletkou a se spoustou absurdních krvavých a brutálních scén.Parádní nevšední záležitost,díky pan Cronenberg :)! ()

lskala

Zajímavý film, kde se toho příliš nenamluví. V hlavních rolích jsou moji tři oblíbení herci (Mortensen, Bello, Harris), takže z téhle stránky jsem byl už dopředu spokojený. Cronenberg zase umí udělat skvělou atmosféru. Výsledek nemohl být špatný. 85% - 4**** ()

ZkuKol

Cronenbergh je můj oblíbenec a jeho umění točit působivé a zajímavé filmy se zlepšuje stále jako dobré víno. Velice perfekcionistický přístup, řemeslná zručnost, vždy zajímavý příběh a skvělý herci (možná Ashton na to ještě neměl). Opravdu těžko hledám ějaké slabiny - asi prostě nejsou. Tempo je až metronomické, vizuál velice nenápadně ctí komiksovou předlohu a občas opravdu hezky odkazuje a hudba je nenápadným hákem, jenž tahá diváka ze sedadla přímo do Milbrooku mezi místní komunitu. Viggo má rodinu, bistro a schopnosti zabijáka první ligy a věřte mi, není to žádná výhoda, jak to na první pohled vypadá... 100% ()

femme fatale

O filmu jsem si dopředu nic nezjistila a udělala jsem dobře. Bylo zajímavější sledovat jestli Viggo je nebo není Joey a můžu se přiznat, že mě kolikrát i zamrazilo, když přepínal mezi svými osobnostmi z milujícího manžela a otce na nelítostnou vraždící mašinu. A jenom k fackující scéně Mortensena s Marií Bello na schodech - oba herci se dohodli na co největší autentičnosti a na modřiny, které jsou na M.B vidět v další scéně nebyl maskér zapotřebí. ()

BMAJTZ

Samotný film je poměrně zajímavě natočen, akční pasáže střídají ty spíše dialogové a napětí tady rozhodně graduje. Samotný příběh mě dokázal vtáhnout a i překvapit. V prvních minutách byl naznačen příběh a nakonec se dělo něco úplně jiného. Nicméně to je asi tak vše, jinak jde o poměrně obyčejnou podívanou, která se i přes svou stopáž docela vleče. ()

herr_carter

Skvělý, jednoduchý a na nic si hrající thriller, Viggo Mortensen tu exceluje a v roli "nalezeného" bývalého zabijáka se cítí jak ryba ve vodě. Z Eda Harrise a jeho jednookého gangstera jde taky solidní strach. Obecně tu všechny postavy mají respekt a film je zdravě napínavý. Jediné, co bych filmu vytknul (a co mě také vedlo dát nakonec místo plné palby jen 4* je obsazení Marie Bello, tohle to je jedna z řady lidí, u kterých absolutně nechápu, kde se ve filmu vzali, to je její přehrávaní je až katastrofické. Nicméně celkový dojem z filmu mi moc nezkazila, takže nakonec opravdu hodnotím jako velice solidní nadprůměr............moje hodnocení = 8,5 z 10. ()

The Viper

Film začal opravdu parádně a zaujal mě a nechal mě v očekávání co příjde dál a o co vůbec jde. Bohužel rozuzlení není tak okouzlující ( i když zabití kořena ranami pod rypák bylo fakt úžasný ) a samotný závěr vyšumí jaksi do prázdna. ()

SG-1

"Takže ty jsi tajnej mafianskej táta? Vykradu drogerii a dostanu potom zaracha, když ti nedám tvůj podíl?" -Jack Stall- ()

Maynard.

Už je to sice trošku dýl, kdy sem tohle viděl naposledy, ale říkal sem si, kže když komentuju jeden film s Aragornem (jinak mu asi nikdy neřeknu), tak to vezmu i přes tenhle, kterej sem viděl před pár měsícema, ale nějak sem pozapomněl na koment. Jo, i tuhle roli neviňátka zvládnul bravůrně. Týpek, kterej za mlada hodně zlobil se chce ukrýt a zapomenout na všechny svoje hříchy. Ale je víc než jistý, že tohle se mu prostě nemůže povíst. Celou dobu je to spíš poklidný tempo, ale na závěr, kdy se rozhodne skoncovat s celou jednou mafiánskou famílií, se to rozjede do plnejch. Pár vostřejších záběru ano, ale už sem asi trochu otupěl, takže né každá otevřená zlomenina mě rozhodí :o)) ()

coscarelli

Krištáľovo čistá, minimalistická, ale pritom veľkolepá precízna režisérska epopeja. Zožral som aj s navijákom a celou rybárskou loďou. Písmená ma donútil naškriabať donut, ktorý chcel definovať "dokonalosť" . Zmrzlina Trio : David, Viggo, Howard ! ()

!Borec!

Začátek se slibně rozjíždí...jede jede...a najednou bác a zastaví se. Celou dobu jsem doufal, že film bude mít alespoň větší zápletku,která se tam jaksi ani neocitla (nebo snad ano?). Vcelku očekávaný děj, který mě i přes některé povedené scény nenadchnul. ()

Frankie

Opět u Cronenberga typický motiv proměny, tentokrát té vnitřní. Ale zdá se, že kam němůže David strčit čumák kamery a ukázat to pěkně transparentně, tak tam ztrácí na sebejistotě. Dějiny násilí jsou utahané, vláčí se, ale bohužel uplně zbytečně. Kde scénář není ani smrt nebere a ani Cronenberg na tom v tomto případě nic nezměnil. A na konci během hrdinovi "resocializace" je míra primitivní názornosti už takřka nestravitelná. ()

bari68

Celkom kvalitne natočený krimi-thriller s priemernými výkonmi hercov a vážne až trápne naivným a miestami nezmyselným dejom. Ako Tv film na štvrtkové večerné kriminálky na Prime ,,sehr gut,,. ()

Rudinsky

Veľmi dobrý film z dielne kanadského úchyláka Cronenberga. Umiernený, no stále necháva kameru tam, kde ju iní odmietajú mať. Nenápadný snímok, ktorý sa svojím neuveriteľné nedôverčivým presladeným začiatkom poriadne rozbehne tým správnym smerom. Mortensen dokazuje, že nie je Aragorn, a v podstate sa jedna o nadpriemer v žánri a začínam mať toho chlapa skutočne rád ()

Tjaden

Excelentní. Už mám nakoukáno hodně, ale realističtější vykreslení násilí jsem ještě neviděl. Všechny průstřely a proražené krkavice působí tak opravdově, že si člověk kolikrát myslí, že se nejedná o filmové triky. Duo Cronenberg-Mortensen funguje stejně skvěle jako u Východních příslibů. ()

Zemřel herec William Hurt

Zemřel herec William Hurt

13.03.2022

David Cronenberg plánuje seriál

David Cronenberg plánuje seriál

02.09.2018

Režisér Východních příslibů nebo Dějin násilí David Cronenberg si poprvé vyzkouší televizní formát. Na festivalu v Benátkách to oznámil novinářům, podle jeho vlastních slov se pak jedná dlouhodobě o… (viac)

Verbinski a doktor Bucky

Verbinski a doktor Bucky

03.04.2018

Gore Verbinski (Kruh) se loňským Lékem na život konečně vrátil k hororům. Dlouho to vypadalo, že bude jeho dalším filmem comicsovka Gambit. Od té však v lednu utekl a nyní by se měl vrhnout na akční… (viac)

Comicsové Mýty mají scenáristku

Comicsové Mýty mají scenáristku

20.01.2015

Stříbrnému plátnu střídavě kralují comicsové adaptace od Marvelu a DC, neměli bychom ale zapomínat ani na Vertigo. Dospělácká odnož DC nám dala filmy jako Constantine, Dějiny násilí, V jako Vendeta… (viac)