Keby sa narodili v rovnakom storočí, bol by z nich dokonalý pár... V roku 1876  je mladý a atraktívny Leopold, vojvoda z Albany, jedným z najžiadanejších ženíchov v New Yorku. Strýko Henry sa snaží mladíka výhodne oženiť, pretože po smrti rodičov prišiel o veľký majetok. Okrem obdivných pohľadov dievčat ho prenasleduje aj neznámy mladý muž, vďaka ktorému sa Leopold presunie v čase do budúcnosti a ocitne sa v New Yorku na začiatku 21. storočia. Píše sa rok 2001 a šľachtic z 19. storočia spoznáva nielen autá, telefóny a televíziu, ale ak krásnu a sympatickú Kate. Ich spoločná cesta je plná nedorozumení, komických situácií a prekvapujúcich zvratov. Leopold sa ľahšie vyrovnáva s modernými technickými vymoženosťami ako s názormi a životným štýlom modernej ženy. Kate dlho odmieta uveriť, že Leopold skutočne pochádza z dávnych čias, a považuje ho za čudáka či vtipkára so špecifickým zmyslom pre humor. Cíti však k nemu čoraz pevnejšie puto a hoci je rozvážna a racionálna, z lásky k nemu sa rozhodne urobiť riskantný krok do neznáma. (TV JOJ)

strelenaL

Čekala jsme podobně našlápnutou love-story jako láska přes internet. Dostalo se mi však jeho průměrnější stránce, ale i přesto mile vypadající a zábavné. ()

Roseinka

Náhodou je to velmi dobrá romantická komedie. Viděla jsem to už tak 4x a nepřestalo mě to ještě bavit. Akorát si čím dál víc uvědomuju, že původně nenáviděného Jackmana začínám mít fakt nějak ráda (kvůli všem filmům). No, jaké slečně by se nelíbil romantický gentleman/vévoda, který zná Vaše nejtajnější přání? :D Moc milý film. ()

Autogram

Romatika v trochu inteligentnejšej forme bez potreby bláznivých prejavov a namiesto nich prináša zamyslenie nad vzťahom mužov k ženám z pohľadu devätnásteho storočia. Na konci to trochu vo filme viazlo, asi kvôli jemne prehnanej dĺzke. –––– Ženy se od vašich časů změnily, Leo. Teď jsou... nebezpečné. –––– Obrusuješ lži, až se podobají pravdě? ()

Madlene

Ale to bylo milé a pěkné, byť tam ta rádoby historická přesnost v lecčems dosti pokulhávala přesto nemohu jinak, než za 4. ()

Styxos

Nuda bez emocí a jakéhokoliv napětí. Od opadu zachraňuje jen skvělý romantik Hugh "Wolverin" Jackman, kterého bych nikdy na takovou roli netipl... ()

Pecival

Jackman se na roli škrobeného gentlemana výborně hodí, Meg mám rád (přecijen hraje v minimálně dvou dokonalých romantikách), ale zdá se mi že hraje pořád stejně. Film jako takový není žádný zázrak, zasmál jsem se pořádně jednou a tak velmi slabé tři dávám za názornou ukázku toho co jsme za posledních 150 let ztratili. ()

sedm.1

Hrátky s časem jsou pro každý film skutečně ošidné a není vůbec těžké sklouznout k naprostému chaosu a vršícím se hloupostem.Tomu se bohužel nevyhnuli ani autoři této jinak povedené romance.Logiku zde musí divák skutečně hodit za hlavu již po pár minutách,ale pokud se mu to podaří,může si zbytek docela užít.Herci jsou příjemní,dějová linka nenudící,romantiky akorát,humoru taktéž.Celé to ubíhá k předvídatelnému konci,ale to u tohoto typu filmu vůbec nevadí.Slušná žánrová zábava. ()

LadyVader

Romantické komedie nejsou můj šálek kávy. Přesto mi tahle přirostla k srdci. Tady je ta romantika opravdu romantická, žádný streštěnosti doplňující děj. Všechno v tomhle filmu dopadne přesně tak, jak jsem chtěla. Což se mi zas tak často nestává :-). ()

Lukoboss

Teda jestli má tohle Jackman zapotřebí?! Je to stejný jako tisíc dalších romantických komedií, který se snaží hrát na city, ale moc se to nedaří. Nebo na mě to aspoň nepůsobí. ()

uzzi

Jsou tu chvilky kdy je chování postav tak stupidní a přeslazeně patetické, kdy jim přejete, aby tam vběhl magor s motorovou pilou, zahnal Meg do rohu a zeptal se zda tohle myslet slečna vážně. Pak už jen kouř oleje, krvavý oblak a poletující zlaté vlásky, občas zoubek. Mám Meg rád (no fakt), ale zde to byla sázka na už moc provařenou notu. Jestli je Hugh Jackman tak toporný jako v tomto filmu i v posteli, je bůh. ()

Testament

Klasická, standardně průměrná romantická komedie, která nijak neurazí, současně ale nijak nepřekvapí. Podpořená slušnými hereckými výkony, to podotýkám. ()

MARTIN*I

Taková hezká romantická komedie, ničim extra nepřekvapí (kromě cestování časem, to je trochu netradiční pro tohle téma :) ), ale ani ničim nezklame. Narážka na charakter moderních lidí, na jejich hodnoty, rozdílnost pohledů.. Já byl spokojen - 3+ ()

Seti

Druhá romantika, která to zkouší s cestováním v čase, a vychází jí to o něco lépe než The Time Traveler's Wife. Hlavní zásluhu na tom má sympatická ústřední dvojice, v níž se v té době potkala jedna pohasínající s jednou nastupující hvězdou, a celkem solidně jim to funguje. Pro Meg Ryan se staly podobné role v průběhu kariéry rutinou, takže opět nezklamává, a Hugh Jackman v jedné ze svých prvních známějších rolí naplno rozbaluje svoje charismatické sympaťáctví. Navrch několik žánrových klišé, pár úsměvných scének, prostě taková jednorázovka, která neurazí ani nenadchne. ()

klukluka

Ale tak dobře, no. Celý to jakž takž chápu, někdo se u podobných filmů dokáže dojímat, někomu to přijde ohromně romantický a proto snad jaksi podivně půvabný nebo snad dokonce krásný. Mně teda ne. Čemu ale nerozumím vůbec, je, že si roli holky na vdávání střihne koc, která má to nejlepší poměrně dlouho za sebou a už nějakou dobu se to snaží neúspěšně maskovat botoxem a plastikama. ()

iXtr3m3

Hodnotím s obrovským odstupom času, ale tento film bol fakt príjemný. Dokonca je to až na neuverenie, nakoľko tam hrala kedysi dobrá, ale už v danej dobe otravná Meg Ryanová. Samozrejme ďalšie obsadenie to povýšilo na iný level a tak skvelý Hugh Jackman a Liev Schreiber to potiahli. Milé, romantické, rozprávkové, vtipné, fakt príjemné. Nič svetoborné, ale určite človek neľutuje, keď to zhliadne. Sílné tri hviezdy. ()

WathanajX

Na romantické filmy moc nejsem a popravdě nehrát tady Hugh Jackman asi o film ani nezavadím. Ale říkala jsem si, že se jedná prakticky už o "klasiku" tak co… Klady: K mému překvapení se mi film fakt líbil. Žádná přehnaná slaďárna, přecukrovaný lovestory ani přiblblý kecy okolo… Prostě milá, hezká a vážně odpočinková komedie/romantický film. I herecky jsem mile překvapena hlavně Liev tu hrát skvěle! Zápory: Vlastně abych řekla pravdu, já jsem po zhlédnutí byla fakt spokojená a až na drobnosti jsem ve filmu nenašla nic, co by mě vytočilo nebo tak něco. Hodnocení: 85 % / 8 z 10 – Tohle musí vidět každý, kdo si chce odpočinout u velmi milého filmu, který si určitě znovu pustím. (3.) ()