Dva a pol chlapa

• Česko Dva a půl chlapa (viac)
Ukážka z filmu 62
USA, (2003–2015), 91 h 41 min (Minutáž: 19–42 min)

Charlie Sheen, Jon Cryer, Angus T. Jones, Holland Taylor, Marin Hinkle, Conchata Ferrell, Ryan Stiles, Jennifer Taylor, Ashton Kutcher, Jane Lynch (viac)

Nezávislému mužovi do života nečakane vstúpi jeho brat a 10-ročný synovec... Charlie (Charlie Sheen) je slobodný muž, ktorý má dom na pobreží, jaguára v garáži a priťahuje pozornosť krásnych žien, ktoré sa nepýtajú na cit. Jeho ľahkovážny a neformálny životný štýl je však narušený, keď sa k nemu nasťahuje jeho brat Alan (Jon Cryer) so svojím synom Jakeom (Angus T.Jones). Spolu títo dva a pol chlapi konfrontujú rôzne životné princípy a stoja pred mnohými životnými výzvami. A to im ustavične dýcha na krk ich večne kontrolujúca matka Evelyn (Holland Taylorová), Alanova odcudzená manželka Judith (Marin Hinkleová) a nemožno zabudnúť ani na Rose (Melanie Lynskeyová), ženu jednej noci a súčasnú susedku Charlieho, ktorá sa chce stať súčasťou jeho života a je ochotná pre to urobiť naozaj čokoľvek... (oficiálny text distribútora)

Recenzie používateľa Sany33 k tomuto seriálu (88)

Můžu čůrat venku potmě (2004) (S01E20)

Príbeh: Jake sa správa podivne a celá rodina chce prísť na to, čo mu je. Doženú to až k podivnej psychiatričke ale aj tá je v koncoch. Nakoniec všetko vyrieši Berta so svojou medicínou. Prevedenie: Jakove problémy sú veľmi zábavné a prechod k následnému obdivovaniu je grom celej premysy. 90% ()

Žádný čichání ani balení (2004) (S01E21)

Príbeh: Alan platí nekresťanské peniaze za rozvodovú advokátku. Všetko ide ako po másle až do doby, kým sa charlei nezačne posteľovo angažovať s advokátkou a jej mladou asistentkou. Tento ťah môže Alana zrujnovať. Prevedenie: Toto je jedna z najlepších častí. Ponúka presne tie vtipy, ktoré by som od seriálu čakal a dá sa na nich dokonalo pobaviť. 99%  ()

Moje doktorka má plyšovou krávu (2004) (S01E22)

Príbeh: Alan je námesačný, čo značne deprimuje jeho brata. Postupne zisťuje, že za to môže nahromadený hnev z rozvodu a aj z rúcajúceho sa života. Prevedenie: Opäť jedna z tých lepších častí kde vystupuje sarkastická terapeutka, ktorá to hrá dokonalo. Alan dostane do rúk zbraň a vybije si zlosť na bratovi. 90% ()

Jako bizoni (2004) (S01E23)

Príbeh: Charlie použije svoju charizmu aby zapôsobil na ženský klub ex manželky svojho brata. Ten nechápe čo sa okolo neho deje ale vo finále musí byť bratovi zaviazaný. Prevedenie: Vtipná časť ktorá je na pomedzí grotesky a gagu. Pozerať sa na zúfalú Judit je celkom zaujímavé nakoľko je skoro vždy chladná a sebaistá. 90% ()

Cítíte můj prst? (2004) (S01E24)

Príbeh: Charlie je konfrontovaný jednou z jeho nočných známostí ako potencionálny otec. Poplach je síce planý ale aj napriek tomu sa rozhodne urobiť razantný krok smerom k sterilizácií. To sa mu jeho okolie a nakoniec aj okolnosti snažia vyhovoriť. Prevedenie: S týmto neštandardným rozhodnutím sa spája mnoho zábavného pozlátka okolo. Alan hláškuje v jednom kuse a už sa mi nejaví až tak otravný. Vlastne on ma vytáča iba v interakcií so ženami. 92% ()

Dej pokoj, Mary Poppinsová (2004) (S02E01)

Príbeh: Charlie organizuje skupinovú terapiu ktorú ale on volá posedenie pri škótskej a cigarách. Všetko sa zmení, keď sa do tejto skupiny votrie Alan z jeho životnými problémami za ktoré evidentne do vysokej miery môže jeho brat. Prevedenie: Vzťah bratov je vyostrený ale Charlie z toho opäť vykľučkuje grandiózne a Alan s natiahnutými trenkami. 92% ()

Dej si česnekové kuličky (2004) (S02E02)

Príbeh: Všetky ženy v Charleiho živote sa proti nemu spiknú a dochádza na úprimnosť k matke. Alan je zdrvený, že si jeho ex začala s Jakeovým pediatrom.  Všetko ale uvidím v novom svetle ak by sa zbavil alimentov. Prevedenie: Prvé stretnutie s Dr. Melnickom, ktorého humor mám ja osobne na tomto seriály naozaj veľmi rád. 91% ()

Sacajawea není motorka (2004) (S02E03)

Príbeh: Jake je v škole drzí a tak musia ísť rodičia na koberček, zatiaľ čo sa hádajú strýko Charlie zbalí učiteľku, ktorá sa do neho zamiluje. Čo je vzhľadom na Charieho veľmi nepraktické. Ale čo by neurobil pre synovcov prospech? Prevedenie: Charlie mal mnoho žien naprieč seriálom ale táto bola zo všetkých najuletenejšia. 90% ()

Vrať mamince podprsenku (2004) (S02E04)

Prevedenie: Charlie je donútený matke požičať Jaguár a tak si berie jej autíčko aby Jaka naučili šoférovať na parkovisku. Alan sa cíti ohrozený novým nápadníkom svojej ex. Prevedenie: Doktor Malnik rozdáva karty a Alan sa musí sakramentsky snažiť to iba nahráva humoru. Mamina podprsenka na zadnom sedadle požičaného auta je iba čerešnička na torte. 93% ()

Špatné zprávy z nemocnice (2004) (S02E05)

Príbeh: Charlie sa dostáva do zvláštneho vzťahu s podobne egoistickou a excentrickou ženou ako je aj on sám. Ale nastavené zrkadlo sa mu ani trocha nepáči. Prevedenie: Čakal som väčšie vyťaženie potenciálu tej divožienky ale tvorcovia sa zaoberali skôr Charliem čo bolo celkovo na škodu. Rose ako mozgová lektorka v celkom novej polohe. 79% ()

Cenou za zdravé dásně je věčná bdělost (2004) (S02E06)

Príbeh: Na rodinnej večeri vyjdú na povrch veci z minulosti za ktoré Charlieho zhrýza svedomie. Nakoniec sa rozhodne Alanovi všetko priznať ale potom uvažuje či to nebola chyba. Prevedenie: V Jakeových očiach je Alan stále väčší úbožiak čo je smutné ale môže za to jeho brat čo je zas na popukanie. Nové priznanie s pomočovaním stálo tiež za to. 90% ()

Jatka ve Fontaně (2004) (S02E07)

Príbeh: Ewelyn poprosí Charlieho aby sa oslava na jej počesť mohla konať v jeho dome v Malibu. On aby dal dobrý príklad malému synovcovi súhlasí. Aby toho nebolo málo katering zabezpečuje Bertina sestra, ktorá k tomu evidentne nemá vzťah. Prevedenie: Sesterské doťahovačky ťahajú diel v nemalej miere ako Alanove naloženie Ewelyn. Bavil som sa. 92% ()

Frankenstein a nadržený kovboj (2004) (S02E08)

Príbeh: Alan po dlhej dobe nadviaže sexuálnu známosť a dočista mu z toho hrabne. Kým on prežíva ošiaľ, Charlie sa musí starať o jeho syna a všetky jeho povinnosti. Všetko sa skomplikuje, keď si tajomnú milenku bude chcieť vziať za ženu. Prevedenie: Charlieho výchova v praxi môže Jaka nadobro poznačiť. 90% ()

Ano, Monsiňore (2004) (S02E09)

Príbeh: Charlie sa náhodou stretáva so svojou starou láskou, ktorá sa rozvádza. Navyše už vlastní príspevok v podobe dieťaťa a Charlie sa snaží presvedčiť sám seba, že mu to nevadí. Veci sa ale vyostria a nevyjdú tak ako by si želal. Prevedenie: Paradoxne najvtipnejšie je ako Charlieho napína pri plienkach. 80% ()

Losos pod svetrem (2004) (S02E10)

Príbeh: Charlie musí zložiť znelku z Ninja zabijakovi Oshikuru a poprosí o pomoc Jaka, ktorý zas bojuje z referátom o Pánovi múch. Alan sa zblíži s Rose a spozná aj jej odlišnú stránku. Prevedenie: O-o-o-o Oshikuru je brutálne chytľavá znelka, ktorá mi zostala v hlave ešte dva dni po do pozeraní epizódy.   91% ()

Chcete vidět tetování (2004) (S02E11)

Príbeh: Charlie nadobúda zlý pocit zo žien a právom, niekto totiž na webe dopodrobna popísal všetky jeho baliace taktiky a teraz je bezmocný. Musí nájsť autora tajomnej stránky a ospravedlniť sa mu tak ako to iba on vie. Alan cez webkameru omylom sleduje svoju ex. Prevedenie: Nádherný dôkaz toho, že Charlie dokáže osloviť ozaj iba tupé sliepky ale však aj o tie niekto musí zakopnúť. Na slovensku an to máme Borisa Kollára. 92% ()

Dárek k narozeninám (2005) (S02E12)

Príbeh: Alan je dohodnutý so starou kamarátkou, že sa u nich zastaví. Charlie sa mu posmieva, lebo ide o veľmi škaredú známu. Na och prekvapenie sa vo dverách domu zjaví veľmi atraktívna žena. Alan má o ňu záujem ale ona má oči iba pre Charliho. Prečo asi? Prevedenie: Boj o jednu ženu bola logická postupka, ktorá musela v seriály nastať a tvorcovia sa toho zhostili celkom dobre a vtipne. 90% ()

Lekce polštiny (2005) (S02E13)

Príbeh: Malibu zasiahlo zemetrasenie a Alanova ex má problém s vodovodom. Alan je navrhne aby bývala u Charlieho kým sa problém neodstráni. To nevyhovuje ani Charliemu ani Jakeovi. Judit počas pobytu randí s inými čo prekvapivo začína vadiť aj Alanovi. Prevedenie: Až v tejto časti som si uvedomil, že Judit nie je len ukvákaná sufražetka ale má aj celkom dobré telo. A Ďalej som zistil, že mám asi dosť ploché názory na žena :) 92% ()

Takové ty velké růžové věci s kokosem (2005) (S02E14)

Príbeh: Jake sa dlho učí na test z dejín. Nakoniec z neho dostane jednotku ktorú ale jeho babička znehodnotí tým, že test bol prehnane ľahký. To naštve Charlieho aj Alana a vykopnú ju z domu na čo ona reaguje predstieraním srdcovej choroby. Prekuknú ju a začína sa hra. Prevedenie: Tieto časti s Ewelyn ma nijako nedokážu vyzdvihnúť zo stoličky. Ale Charlie s kolom poliatym svätenou vodou to zachránil. 90% ()

Čichni si ke stojanu na deštníky (2005) (S02E15)

Príbeh: Alana čaká kolonoskopické vyšetrenie z ktorého má neskutočné nervy. Charlie sa rozhodne ho priviesť na nové myšlienky výletom do Las Vegas. Všetko je ale proti tomu. Vracajúci Jake, hysterická Judit a Chharlieho svedomie. Prevedenie: Alan v retro kostýme. Charlieho nervy na nedochvíľnosť a Jake vracajúci do stojana na dáždniky. Bertina party čerešnička na torte. 92% ()

Sprostý méďa Ted se dočká seriálu

Sprostý méďa Ted se dočká seriálu

11.06.2021

Užili jste si sprosťáka Teda v jeho prozatím dvou celovečerních filmech? Pak vám jistě udělá radost, že se populární postava dočká také televizního zpracování. Streamovací služba stanice NBC Peacock… (viac)

Zemřela oscarová herečka Cloris Leachman

30.06.2020

Supergirl obsadila Lexe Luthora

Supergirl obsadila Lexe Luthora

17.11.2018

Supermanův nejslavnější záporák míří do seriálové Supergirl od CW. Ikonického Lexe Luthora v seriálu ztvární Jon Cryer, jehož bude asi většina diváků znát jako Alana ze seriálu Dva a půl chlapa.… (viac)