Tento Seriál vyplňuje děj mezi Epizodou II a Epizodou III kdy v galaxii zuřily Klonové Války. Armáda klonových vojáků vyslaná Republikou a vedená rytíři Jedi má za úkol zastavit útoky droidů, za kterými i nyní stojí tajemný hrabě Dooku, který má mocné spojence a společně tak představují hrozbu nejen pro Rebuliku, ale i pro celou galaxii. I nyní sledujeme osudy Mistra Obi-Wana Kenobiho a jeho učedníka Anakina Skywalkera, kteří bojují po boku ostatních rytířů Jedi a jsou tak silnou oporou jednotkám Klonů. Seriál se však nevěnuje pouze jim a setkáme se zde s celou řadou dalších významných postav (Mace Windu, Yoda, Dooku, Grievous, Padmé, Ki-Adi Mundi), se kterými jsme už měli tu čest, ale jsou tu postavy zcela nové, o kterých není ve filmech ani zmínka, avšak v příběhu hrají velice důležitou roli (Durge, Assaj Ventress). I přesto že je film hlavně o válce klonů, tím nejdůležitějším je Anakinovo pasování na rytíře Jedi, které se může označit jako jeden z mnoha milníků hexalogie hvězdných válek. Star Wars: Clone wars jsou doplňující složkou nové trilogie a vysvětlují řadu událostí, které nám pomohou lépe se orientovat v nastávající epizodě III. (HateBreeder)

Magneto

Prvá séria bola dosť nudná,samá akcia,žiadne dialógy.Síce to bolo svižné a cool,ale nič prevratné...Ale páčilo sa mi ako rozvinuli bojové schopnosti Jediov,ktoré vo filmoch nikdy neukázali v plnej sile.Napr. raký Mace Windu je čistý superman a kebyže neskončí v E3 tak blbo,Darth Sidious nikdy nevyhraje,Yoda je oproti Winduovi iba slabý odvar ;-) Takže prvá séria 40% Druhá séria je už ale o niečom inom.Staneme sa svedkom premeny Anakina na pravého rytiera Jedi,uvidíme črepiny bitiek počas klonových vojen a Anakinove zásluhy v nich...Malé otázky,ktoré som si pokladal počas E3 sa mi konečne zodpovedali,napr. Anakinovo záhodné tetovanie,kašlanie Grieviusa atd...Naozaj super prequel...80% ()

Elementál

Jediové jsou superhrdinové, animace šílená, střípky z historie doplněny, dostupnost na youtube... Na to, jak je to krátké a zdánlivě infantilní se jedná o úžasné dílo, které rozhodně "pravým" Star Wars ostudu nedělá. Spíše naopak. ()

T-pack

Uáá! Ta animace... co k ní říct. Ze začátku dosti bizarní a nezvyklá, ale... zvyknete si :D. Hudba nijak extrémně strhující, na začátku mi dosti chyběly dialogy, ale furt jsou to Star Wars. Tak proč o hvězdičku dolů? Všichni rytíři Jedi byli strašní überbohové. Přístě přistupovat méně fanaticky, více kánonicky. Ale úvodní scéna je super. ()

Maki89

celkom prijemny animak - paci sa mi ze v terajsej zaplave grafiky sa rozhodli tvorcovia ist kreslenou cestou... pribeh sice trosku pokulhaval podla mna, ale inak som bol velmi spokojny... sikovny predel medzi E2 a E3... uvidim co prinesie serial...8/10 ()

Madadajo

Dvě hodiny čistě bojových scén, jen minimum dialogů, neb kde slova jsou zbytečná, ať zazní zvuk mečů.. A když už jsou to meče světelné, to je pak pošušňáníčko:) Tenhle počin se musí brát zcela vážně a zároveň vůbec, tak nějak to je i není Star Wars... Pouze vyplnění mezery mezi dvojkou a trojkou, ale přitom to vlastně není součástí série... Animace se mi moc líbila, zvláště pak převedení podob z filmu hraného do animovaného, než si zvyknete, budete mít dojem parodie... Ale můžete a nemusíte to brát vážně, jen na dvě hodiny vypnete a sledujete pořádný fight.... ()

Beatle

Mno...ve "volume I." se vsichni akorat mlati a je to o bitvach. Takze pro fanousky "zelene (ackoli co se klonu tyce by to melo byt spise bile" mozky primo idealni. Ve "volume II." si pak konecne prijdeme na sve i my, co radeji vypravu nejaky pribeh. Takze vseho vsudy 4* nebot si zde kazdy fanousek SW najde sve :) ()

Ichabod

Rozhodne pokud jste tak jeste neucinily, tak doporucuji se porozhlendout po ucelenejsi verzi 2x cca 65 minut. Zazitek je komplexnejsi a filmovejsi. Jinak je to super dilko. Vse je malinko prehnane a hlasky jsou lepsi jak ve filmu (holt je to animak tak je vse pritazene za vlasy). Doporucuji SW fandum. Videl jsem to uz vickrat a porad to ma neco do sebe. Skoda jen ze postavy nenamlouvaji skutecni herci ze SW. ()

Ravi

Je to trochu zvláštní, ale jakmile si zvyknete, nepustí Vás tenhle animák z křesla. Není to příběhová série, jen jakási akční SW výplň mezi druhou a třetí epizodou aneb jak to vlastně probíhalo za Klonových válek. Oproti 3D animaci pozdějšího seriálu je tenhle nepatetický, s notnou dávkou vtipu a sebeironie. Některé kousky (např. zničení kladiva Macem Windu, Spec. komando klonů ve městě nebo první setkání Grievousem) jsou nezapomenutelné. Jako výplň SW nedostačující, jako akční nářez SW geniální, jako fanouškovský předkrm perfektní. 90% = 5-/5 ()

PALINO

CLONE WARS skladajúce sa z 25 kapitol v dĺžke od 3 (prvých 20 dielov) do 12 minút (posledných 5 dielov) predstavujú vynikajúce vyplnenie deja medzi EPIZÓDOU II a EPIZÓDOU III a zameriavajú sa pochopiteľne na rozsiahle klonové vojny. A preto sa ku slovu dostáva predovšetkým akcia, ktorá sa sústredí na rôzne fronty po celej galaxií, takže máme možnosť vidieť v akcií nielen Obi-Wana s Anakinom, Yodu, či Macea Windu, ale i Kit Fista, Ki-Adi-Mundiho, Saesee Tiina, Shaak Ti a ostatných významných i menej významných Jediov. Problém ale spočíva v tom, že niektorí z nich (hlavne Mace Windu) sú urobení ako neporaziteľní bojovníci schopní bez problémov zlikvidovať niekoľko desiatok (super)droidov, čím CLONE WARS trošku strácajú na reálnosti, ale zase nadobúdajú na štýlovosti. Vďaka rozsiahlosti klonových vojen sa pozrieme na niekoľko zaujímavých planét, okrem tradičného Coruscantu je to napr. Muunilinst, domovská planéta bankového klanu na čele ktorého stojí filmovo známy separatista San Hill, ďalej sú to planéty Mon Calamari, Dantooine, snehový Ilum a Nelvaan či Hypori, kde sa nám po prvýkrát predstaví obávaný generál Grievous. Z filmovo nespracovaných záporákov nám CLONE WARS ponúkajú nájomného lovca Durge, o ktorom sa špekulovalo, že by mohol vystupovať i v EPIZÓDE III a Asajj Ventress, Dookuovu učenkyňu temnej strany, ktorá zvedie zaujímavý súboj s Anakinom. Najviac sa mi páčilo posledných 5 vyše 12-minútových kapitol, ktoré bezprostredne predchádzajú deju EPIZÓDY III a ponúkajú niekoľko zaujímavých dejových prvkov, medzi ktorými patria napr. pasovanie Anakina na rytiera Jedi, či začiatok obliehania Coruscantu a s tým spojený únos Palpatina generálom Grievousom. Celkovo sú CLONE WARS zdarilým počinom a dobrým odrazovým mostíkom pre ďalšie televízne produkcie zo sveta STAR WARS. ()

Raevan

Jsem fanda SW.. a prvni co me uplne zarazilo, a to doslova, byla delka dilů.. což je z počátku neuvěřitelné 4minuty, a dokonce po shlédnutí prvních dílů zůstaval moj názor skeptický, zčásti kvůli nevyrovnané grafice, která je opravdu jednodušší, na druhou stranu některé postavy jako třeba Obiwan nebo Mace Windu se mi líbili téměř víc než ve filmech.. Dialogy jsem také shledal vtipnějšími a věcnějšími než ve filmu, a příběhy nejsou špatné a něco překvapivě zasahuje do ságy.. takže Dobre.. ()

iXtr3m3

Tri hviezdy čisto z úcty k mytológii. Ale popravde bola pre mňa animácia natoľko odpudivá, že som nezvládol ani len všetky časti, napriek tomu, že boli ultrakrátke. To nový CGI seroš bol iná liga, aj keď stále detská. ()

MossIT

Tento seriál má 25 dílů, které byly sestříhány do dvou přibližně jedno hodinových filmů. Je zvláštní, že první film tvoří 20 tříminutových dílů a druhý film ze zbylých 5 cca 15-ti miutových dílů. Děj vyplňuje období mezi epizodou 2 a 3. Seriál je plný akce, avšak bohužel pro mě váznou dialogy a konverzace celkově tu moc není, ono také od tří minutové epizodky očekávat delší smysluplné dialogy je blbost (jeden tam je a ten je skvělý, ještě teď po dvou měsících si ho pamatuju a kdykoli si na něj vzpomenu tak se minimálně pousměju), ale pokud se budete dívat na slepený film tak to hodně vadí. Vizuální stránka seriálu je výborná co také čekat od SW že? Avšak styl animace nemusí sednout každýmu. Pro mě 7/10. ()

zelvicka.

První série nic moc, animace je zvláštní a prostě tomu něco chybí, nevtáhne to do děje, sice jsem měl radost, když jsem si vzpomněl, jak se která postava jmenuje i přesto, že se neobjevila v hexalogii. Druhá série mi přišla o hodně lepší, už to není jen takové válčení pro nic, ale opravdu se něco děje, co nám mezi 2. a 3. epizodou chybělo (proč už nemá Anakin zlatou ruku, proč Grevious kašle, jak unesli Palpatina...). Otázkou je, proč republika vlastně válku nevyhrála, protože v tomto seriálu jsou Mace Windu a Yoda takoví frajeři, že jejich zapojení do boje znamená milionové ztráty na straně nepřítele během vteřin. Pro zavilé fanoušky nutnost, kdo se nepídí po osudu každé postavy z epizod a ani ho nezaujaly druhé animované Klonové války, s klidem vynechá. Na youtube najdete obě série hezky sestříhané na hodinový filmeček: http://www.youtube.com/watch?v=jYXJZCkN0Hg a http://www.youtube.com/watch?v=t3MlyOuSgaQ. ()

Const.ex

Když jsem si to pustil jako dva hodinové filmy (ne v seriálové podobě: trapně rozkouskované), tak to byl nářez!! :-) Star Wars jsou mojí krevní skupinou a tohle zpracování mě nikterak nepobouřilo.. prostě pecka :-) ()

Fajla

Velmi zajímavý přístup jak k ději, tak k provedení. Jako zarytý fanoušek SW jsem byl zpočátku skeptický, ale musím říct, že jsem se u toho skvěle bavil. A uvedení Asajj Ventress a generála Grievouse bylo prostě geniální! ()

dvd-L

Obi-Wan jako Johny Bravo (cartoon network), Jediové disponující vlastnostmi do té doby zcela nevídanými (imperátorovi by ve trojce vypadl závistí i poslední zub) a souboje světelným měčem pod vodou... co víc si fanoušek žánru může přát. (snad trochu víc konzistence?) ()

sirien

:/ tu příšernou animaci bych přežil, dokonce i ten příšernej dětinskej vizuál, ale to, že 1. hodina a něco je 100% bezduchý akce a 2. hodina je 90% bezduchý akce... efektivně tam je takřka nulovej obsah, z tý skoro hodiny a půl tam je tak 10 minut které by stálo za to vidět. ()

clump

Nejdřív mi vzhled kreslených postaviček v animovaných Clone Wars nesedl, ale po pár minutách jsem si na ně zvykl a dneska na tyhle dvě série nedám dopustit! A nemyslím, že by Clone Wars byly jen pro mladší. Oceňuju jejich specifický humor, zámerně přehnanou akčnost a hravost... Což lze nejspíš přičíst na účet režisérovi Gendy Tartakovskému (Dexterova Laboratoř, Cow and Chicken...). Nejlepší moment první sezóny: Mace Windu versus buchar. Druhé série je i díky většímu důrazu na ucelenější příběh perfektní celá. ()

Víc Terminátorů, víc Star Wars!

Víc Terminátorů, víc Star Wars!

11.05.2007

To není jen toužebný výkřik fanoušků slavných filmových sci-fi sérií, ale něco, co se zřejmě už brzy stane skutečností. Překvapením je zejména nedávné prohlášení George Lucase, že se kromě digitálně… (viac)