Klasické spracovanie príbehu šerifa Wyatta Earpa, jeho priateľa Doca Hollidaya a ich legendárnej prestrelky s gangom Clantonovcov v meste Tombstone. Wyatt Earp (Burt Lancaster) je zástupca zákona, Doc Holliday (Kirk Douglas) je bývalý zubár, teraz hazardný hráč s povesťou zabijaka. Napriek tomu sú priatelia, ktorí si navzájom v minulosti zachránili životy. Jedného dňa dostane Wyatt telegram od svojho brata Virgila, ktorý je šerifom v meste Tombstone. Má veľké problémy s rančerom Ikeom Clantonom, zlodejom dobytka, ktorý si však dokáže zaplatiť, aby bol zákon na jeho strane. Ale nie všetci muži zákona sa dajú kúpiť a tak všetko speje k situácii, kedy sa proti sebe postavia na jednej strane bratia Earpovci a Doc Holliday a na druhej strane Clantonovský gang. Ich legendárna prestrelka bola predobrazom mnohých filmov, medzi nimi napríklad Wyatt Earp s Kevinom Costnerom v hlavne úlohe, či Tombstone, kde ústrednú dvojicu stvárnili Kurt Russell a Val Kilmer. (STV)

reich

Klasický western natočený Johnem Sturgesem a v hlavních rolích se nám představí herecká dvojice Burt Lancaster jako Wyatt Earp a Kirk Douglas jako Doc Holliday. Bohužel se jedná o dvouhodinovou nudu, kdy k pořádné akci dojde až na konci filmu. Lancaster mi do role Earpa neseděl a Kirk Douglas si jel to svoje. Oba herci se snaží sice postavám dodat psychologický profil a zlepši už tak hrozný scénář, ale ve výsledku, je to stejně k ničemu. Jelikož už zmiňovaná délka filmu je dlouhá a podhodnocuje celý film. Stačilo by 90 minut a soustředit se na samotnou Přestřelku a ne se před hodinu a půl babrat někde, než dojde na hlavní přestřelku. 50% a to jsem ještě mírný, ale jednu hvězdu jsem dal za Douglase a jednu za krásnou Rhodnu Fleming. ()

strikeman

Je samozřejmě znát, že tento westernový snímek vznikl v padesátých letech - v barech je uklizeno, kovbojové chodí výhradně v nažehlených a čisťounkých košilích, Wyatt Earp coby šerif je vzorem všech ctností a ztělesněním dobra. Nicméně já mám slabost pro westerny, mám slabost pro Kirka Douglase a také pro látku, kterou film zpracovává. Sice novější verze stejného příběhu - Tombstone (Russell) nebo Wyatt Earp (Costner) - se mi líbily snad i kvůli silnější dynamice vyprávění trošku víc, ale i Přestřelka u O.K.Corralu má svou kvalitu a je velmi dobře stravitelná i pro současného diváka... ()

Andronikos

Nie je to príliš vynikajúci western a nie je to ani film, ktorý by nad rámec westernu niečím obzvlášť vyčnieval. Herecké obsadenie je samozrejme vďaka Douglasovi a Lancasterovi prvotriedne, mne osobne ale práve Lancaster do roly Wyatta Earpa, ktorého mám zafixovaného ako pomerne územčistého chlapíka, nesedel (Douglas ako Holliday je skvelý, to zase nepopieram). Motív problematického Hollidayovho vzťahu a vášnivej, ale "odloženej" lásky Wyatta Earpa ma skôr otravoval než upútaval, predstaviteľky príslušných ženských úloh neboli dvakrát príťažlivé - takže všetko, čo z tejto línie nakoniec na mňa zapôsobilo, bola iba scéna, keď sa Hollidayova partnerka k hazardnému hráčovi zrazenému na zem záchvatom TBC kašľa napokon vráti a nekompromisne v noci vyzve Earpa, ktorý prišiel naliehavo žiadať o pomoc, aby ho nechal na pokoji, pretože predsa umiera (scéna, ktorú som si ako jedinú po celé tie roky až do nedávneho opakovaného zhliadnutia pamätal). - Inak film nemá žiadnu výraznú atmosféru a aj herecké výkony sú rozpačité (obzvlášť scéna, keď bratia Earpovci sedia po smrti jedného z nich mlčky za stolom, má nepresvedčila). Kultivovane a hlavne realisticky (čo u westernov nie je úplne samozrejmé) je natočených pár posledných minút, tj. prestrelka, po ktorej je film pomenovaný, ale na viac ako lepšie 3 či dosť slabé 4 hviezdičky ani táto záverečná odmena pre trpezlivého diváka nestačí. ()

MickeyStuma

Přestřelka u O. K. Corralu byl půlminutový pistolnický souboj mezi skupinou psanců a zástupci zákona, obecně považovaný za nejslavnější přestřelku v historii amerického Divokého západu. Takto o této události hovoří Wikipedie a tento snímek vypráví jak vlastně k tomu došlo. Nejedná se tedy o typický Rodokapsový western, ale o rekonstrukci události, která se skutečně stala. Herecké hvězdy jako jsou Burt Lancaster a Kirk Douglas již byli v těchto vodách jako doma a tak jejich volba na post nejslavnějších jmen byla trefou do černého. Nebylo snad nikoho, kdo by nevěděl kdo byli Wyatt Earp a John "Doc" Holliday. Filmový příběh je tedy převážně konverzační a plynule se vyvíjející až do oné události. Tvůrci se nesnažili nic nijak uspěchat a naopak se pokusili se vše pojmout tak, jak to všechno asi tak mohlo být. Ryzí realismus z tohoto díla tedy velice tkví a je to dobře. Tento snímek se právem řadí mezi klasiky svého žánru. ()

GMVajgl

Je to takový invertovaný Limonádový Joe - hlavní hrdinové chlastají jak prokopnutý kýble a na konci se všichni postřílejí. Zbytečně dlouhý a zastaralý. ()

-soch-

Slovenský dabing vyrobilo bystrické dabingové štúdio STV. V slovenskom znení: JÁN KOŽUCH, MICHAL GAZDÍK a iní. Réžia slovenských dialógov: DUŠAN KYZEK ()

stanyslaw

Postavy stojí a deklamují, v noci má každý čtyři stíny, jedna petrolejka osvítí celý plac. No a co. Tento film stárne vznešeně. ()

Theker

Jeden z klasických westernov, navyše natočených na základe skutočných udalostí zo skvelým Kirkom Douglasom. Jednoznačne 4* ()

waska

Výtečně zfilmovaný příběh dle skutečnosti. Pár skutečností je tam sice maličko upravený, pro děj filmu jedině dobře a skutečnosti asi nijak neublíží. Výborní herci v čele s Kirkem Douglasem, který dle mého předvádí jeden ze svých nejlepších výkonů. ()

Adiemus

Navzdory obsazení hlavní dvojice hluboké zklamání. Kirk Douglas na jedničku, ale Burt Landcaster v tomto případě ničím nevybočil z průměru. Otřesná byla Jo Van Fleet, která jakoby právě opustila amatérskou divadelní scénu. Snad její role byla špatně napsaná (obvyklý nešvar ženských postav z westernů padesátých let), snad byl špatný casting, kdoví. Každopádně Tombstone i Whyatt Earp se v jiných westernech předvádějí daleko líp. ()

mira.l

Ač je to dá se říct jedna z klasik žánru, nějak mě to někde od poloviny přestalo bavit. Proč? No možná proto, že se tam dvě hodiny schyluje k přestřelce, o které nevím, proč a mezi kým k ní vlastně došlo (či mě spíš v průběhu těch skoro dvou hodin přestalo bavit to tak napjatě sledovat) a při níž ani nejsou pistolníci schopný se navzájem postřílet všichni. ()

helrohir

Príbeh Wyatta Earpa, respektíve slávna prestrelka v O. K. Corral, je udalosť, ktorá bola vo svete filmu spracovaná už viac krát. O to viac je prekvapujúce, že v tomto filme nebolo všetko podľa skutočných udalostí, ale tvorcovia si dej čiastočne prispôsobili. Zmena je viditeľná hlavne pri záverčnej prestrelke, ktorú oproti skutočnej poriadne natiahli. Ale aj keby som to nebral do úvahy, stále je to jeden z tých slabších westernov, kde sa hlavne dosť kecá a nejaká vybrúsenejšia scéna príde len ojedinele. Pozitívom je však účasť Kirka Douglasa, ktorý úplne zatieňuje aj nevýrazného Lancastrovho Earpa (prekvapujúco bez fúzov), celkom ma nadchla aj muzička a viac menej sa príbeh známej udalosti z divokého západu dal zniesť. ()

johnny01

Doc Holliday je skvěle zahraný a představuje zajímavou postavu, dobrý je i Wyatt Earp. Ostatní jsou spíše průměrní a totéž platí i o filmu, který je místy nudný a rozvláčný nebo odbíhá od tématu (hádky s ženami). ()

ostravak30

O Wyattu Earpovi bylo natočeno mnoho filmů. Já mám za sebou tento jediný, takže žádné srovnání. Kirk Douglas se do westernů hodil, už od pohledu na mě působil jako typický drsňák divokého západu. Burt Lancaster si mě ani zde nezískal, já prostě nemůžu najít jeho charisma. Od Johna Sturgese jsem viděl jeho neslavnější Sedm statečných. Tento film je také založen na obraně jednoho města před řádící bandou, ale tentokrát se na ní podílí zákon sám. Ten zastupuje právě slavný střelec. A uplatňuje ho zpočátku hodně zajímavě. Na jednu stranu zatkne ženu za to, že hraje karty. Kvůli ní se pak chce s W. E. rvát jeden muž, ale zatčena je ona za výtržnost. Za to klidně smlouvá s Docem Hollidayem. Pak dlouho nesledujeme nic až tak zajímavého, na pořádnou přestřelku si divák musí počkat do konce. Sám Kirk Douglas tady ztvárňuje tentokrát zvláštního hrdinu. Ten je výborný pistolník a hráč karet, ale též pijan s dost podlomeným zdravím. Závěrečná přestřelka pak sice nesplňuje historické parametry, ale je to opravdu to nejzajímavější na celém filmu a vlastně přesně na tohle divák po celou dobu čeká. ()

Zemřela herečka Rhonda Fleming

Zemřela herečka Rhonda Fleming

17.10.2020

Ve věku 97 let zemřela v kalifornské Santa Monice herečka Rhonda Fleming. Zprávu médiím předala její asistentka Carla Sapon. Hvězda Hollywoodu 40. a 50. let, později filantropka a výrazná tvář boje… (viac)