Na ostrie noža

Boháč Charles Morse (Anthony Hopkins) sprevádza svoju veľmi mladú manželku, modelku Mickey (Elle Macphersonová), na Aljašku, kde má pracovať na novej kolekcii s fotografom Robertom Greenom (Alec Baldwin). Charles svoju ženu podozrieva, že ho podvádza s fotografom. Keď havaruje lietadlo, v ktorom je Charles, Bob a asistent Stephen, muži zostanú v divočine bez možnosti vonkajšej záchrany. Dokonca ich prenasleduje aj ľudožravý medveď, ktorý zabije Stephena (Harold Perrineau). Hoci sa ho podarí zabiť, Charlesovo podozrenie o manželkinej nevere sa potvrdí. Od tejto chvíle ide Charlesovi o život, pretože zistí, že ho chce Bob zabiť... (TV JOJ)

swamp

Komentář obsahuje miniSPOILERy! Nadprůměrný thriller s výborným ústředním duem (Baldwina sice moc nemusím, ale svině mu jdou:)). Škoda jen těch některých hloupostí a nelogičností - o určování severu pomocí jehly Charles ví, ale že Slunce vychází na východě ne? A pár dalších takových blbostí (kabátek z medvěda), které mi trochu kazí dojem z jinak velice dobrého filmu. Ovšem scény s medvědem (Bart je nejlepší) jsou na jedničku! ()

Lima

Škoda, že naše filmové distributory nenapadlo tento film nasadit k nám do kin. Krásná aljašská příroda by se na velkém plátně dobře vyjímala. Scéna, kdy Hopkins s Baldwinem bojují s grizzlym, je fakt skvělá a velmi věrohodná. ()

Gemini

První film od Tamahoriho, který jsem měl to pochybné potěšení vidět, byl Along Came A Spider, a to je běs...ale zřejmě je to jen důkaz toho jak producenti a zkrat v mysli kvalitního herce (Morgan Freeman) dokážou zprasit scénář a tím i celý film. Proč? Protože Sopranovi, Once Were Warriors, Boss nebo Die Another Day patří když ne mezi AAA, tak alespoň mezi AA tituly. A do téhle kategorie přináleží i The Edge. Až nečekaně dobrý Alec Baldwin ve společnosti extrovního (rozuměj v dost zvláštní roli:)) Anthonyho Hopkinse svádějí boj s přírodou (medvídek Bart:)) i se sebou samými v nádherných exteriérech Aljašky, které jsou zaplaťpámbu plameny na hony vzdálené:) A když mám vzít v úvahu ty elementy krásy, Elle Macpherson v majestátních horách přes jejichž štíty se line monumentální hudba Jerryho Goldsmithe prostě nemá chybu. Povedené od úvodních po závěrečné titulky. ()

Matty

Nevýrazný a nevyrovnaný žánrový mišmaš. Nejnapínavější scénou je Hopkinsova příprava sendvičů se salámem. Trochu to připomíná Annaudovy Medvědy, akorát z opačného úhlu pohledu. 65% Zajímavé komentáře: tron, Dr.film ()

Cervenak

Jeden z mojich najobľúbenejších dobrodružákov vôbec. Rýchle tempo od začiatku do konca, napätie, výborní herci (toto je asi jediný film, v ktorom znesiem nejakého Baldwina), skvelá Goldsmithova hudba, panoramatická McAlpinova kamera - jednoducho prvotriedny žánrový kúsok. Samozrejme najväčšou atrakciou filmu je maco Bart, ktorý tu podáva ďalší zo svojich fascinujúcich výkonov ;-) ()

Radyo

Nadstandartní dobrodružné drama s dostatečnou dávkou napětí a vydařenými "medvědími" scénami. Souboj člověka s divočinou je tady ztvárněn poutavě a podepřen výbornou hudební složkou. Maličko mě zklamalo jen vyvrcholení filmu, myslím si, že závěr se dal zinscenovat jinak. ()

Malarkey

Poctivý americký devadesátkový thriller s vším všudy. Zde s tradičně kvalitním Anthony Hopkinsem, Alecem Baldwinem. A navíc s medvědem, který byl ve skutečnosti obrovské zlatíčko. Byť tady by Vás to za boha nenapadlo. ()

T2

Rozpočet $-miliónovTržby USA $27,873,386Tržby Celosvetovo $43,312,294 ║ Vyhrotené strhujúce dobrodružstvo v náručí prírody a hladného medveďa. /80%/ ()

Djkoma

Anthony Hopkins je herecky v jiném světe než Alec Baldwin. Bohužel film je jen velká konverzace a boj v mysli mezi muži a medvědem. ()

gouryella

Skoda tohoto filmu jen ne videu - nechapu, ze nebezel v kinech - hodne nadpeumerny dobrodruzny pribeh a k dokonalemu hereckemu vykony Anthony Hopkinse se kupodivu pridal i nemene dobry A. Baldwin ()

Anthony

To, že to nešlo do kin, je zločin! Jak by ta příroda a medvídek vynikli na velkém plátně! Ani malá obrazovka ale neutlumí výborné výkony Hopkinse (nejlepšího herce vůbec) a Baldwina a krásnou hudbu Jerryho Goldsmithe. Nejlepším hercem je ale stejně medvídek Bart (Anthony promiň), hvězda z Medvědů a Legendy o vášni. ()

Superpero

Líběj se mi "lesní" filmy. Ten souboj s medvědem jsem hrdinům moc nežral, ale filmy kde člověk je v přírodě odkázán sám na sebe a vyjde najevo jeho opravdová povaha já prostě můžu. ()

Dever

Soundtrack Jerry Goldsmith: 1. Lost In The Wind [3:01] ,2. The Ravine [4:38] ,3. Birds [2:24] ,4. Mighty Hunter [1:34] ,5. Bitter Coffee [3:03] ,6. Stalking [5:47] ,7. Deadfall [6:15] ,8. The River [2:21] ,9. Rescued [6:04] ,10. The Edge [2:57] ()

EvilPhoEniX

Excelentní, napínavý, chytrý a drsný Survival s inteligentní lidožroutskou sviňí! A. Hopkins si krade celý film pro sebe( Inteligentní, vypočítavý a vynalézavý jako vždy) potěší také jeho moudra a nápady, které jsou mnohem zajímavější než příručka "jak přežít v přírodě". Baldwin je mu sice dobrým parťákem, ale herecky pouze stínem. Dobré to je. 80% ()

tron

„Nikdy neľutuj chlapa s lietadlom.“ Zbožňujem tento film. Čím častejšie ho vidím, tým je lepší. Veľmi dobrá a nedocenená záležitosť. Novozélanďan Lee Tamahori sa s ničím nezdržuje (a už tobôž sa s tým nemaže). Razantná, čistá, príjemne neambiciózna, sympaticky priamočiara a rázne jednoduchá dobrodružná trilerová jazda s miestami až hororovými čeľusťovskými motívmi. Akurát s tým drobným rozdielom, že nemilosrdného a extrémne krutého žraloka vystriedal rovnako drsný grizly a zlovestnú plutvu mrazivé ručanie naprieč gigantickými lesmi. Tie sú JEHO teritóriom a človek v nich nemá čo hľadať. A ak predsa len niečo hľadá, bude brutálne, drasticky a nekompromisne potrestaný. Okrem samotného medveďa podstatnú časť vnútorného napätia vytvára otvorená nenávisť medzi povýšeneckým, sčítaným Hopkinsom a presvedčivým metrosexuálom Baldwinom, ktorý si chce len trochu užiť a tak nejak z princípu odnepamäti nenávidí každého, kto sa má lepšie ako on. Aj to treba vedieť zahrať a Alec to dal na pána. K tomu krásna, majestátna Aljaška (ktorú McAlpine brutálne dobre kameramansky predáva... a rázny skladateľ Goldsmith mu to rozhodne nekazí) a skvelý, zjazvený kovboj L.Q. Jones. Keď som to videl kedysi s rodičmi, obaja boli zhrození z príšerného "vtípku", ktorý na Hopkinsa ušili uprostred noci... a čím som starší, tým musím dať viac a viac rodičom za pravdu. To ozaj nebolo vtipné. Jeden z najväčších amerických prepadákov roka (30 miliónov rozpočet, celosvetová tržba ani len 7), ale to o kvalitách nič nevypovedá, v tomto prípade skôr presne naopak. ()

B!shop

Poctive natocenej dobrodruznej film, kde nejsou zadny moderni vychytavky a podobny kokotiny, ktery by tady rusily. Jedinej problem je, ze vrchol filmu, souboj s medvedem, pride uz nekdy pul hodky pred koncem. Nicmene ten medved je fakt perfektni, nechapu, jak to zvladli natocit. Jinak herci jsou slusny, hlavne samozrejme Hopkins, i kdyz misty precejen to co dokaze uz je prehnany. Navic se to vse odehrava v moc peknym prostredi, takze celkove napinava a zabavna dobrodruzna podivana. ()

Slasher

Podle mě se nejedná o žádný béčko a tenhle dobrodružný survival vyniká nejen herci, divočinou a napětím s medvědem, ale i mezi samotnou hlavní dvojicí. Ušlechtilý charisma versus závistivý okno do duše, břímě bohatství, prkotiny tváří v tvář s přírodou. Kam se hrabe REVENANT, tohle bylo dějově i psychologicky zajímavejší a nějak mi doteď unikalo. Obrázky jedna radost. "Never feel sorry for a man who owns a plane." ()

RHK

Krásný fim o přežití v divočině - po havárii malého letadla v horách na Aljašce. Chvílemi jsem si připadal, jako kdybych znovu četl Setonovy Dva divochy - lidé bez civilzačních vymožeností musejí najít cestu do civilizace a nenechat se sežrat dotírajícím medvědem, nezmrznout, nezabloudit a neumřít hlady. Vůdcem téhle party je výtečný Anthony Hopkins v roli vysoce inteligentního milionáře, v záporné roli mu zdatně sekunduje Alec Baldwin coby fotograf a milenec Hopkinsovy ženy. Ale nejlepším hercem je medvěd Bart - dlouhé scény soubojů s medvědem jsou prostě dechberoucí a vůbec netuším, jak to takhle skvěle mohli natočit. Trailer:http://www.youtube.com/watch?v=ZDTtUSI_CGg ()

Pacino, Mortensen a Travolta v jednom filmu

Pacino, Mortensen a Travolta v jednom filmu

16.05.2023

Oznamování velkých projektů těsně před začátkem festivalu v Cannes pokračuje a po novince Rona Howarda tak dostáváme zprávy také o chystaném a poměrně unikátním filmu amerického režiséra a dramatika… (viac)

Výpravě v doubravě lidožravý grizzly ukáže se...

Výpravě v doubravě lidožravý grizzly ukáže se...

23.01.2012

Souboj civilizovaného člověka s divokou přírodou je vděčný námět. Je fajn, když se občas přehází pořadí v potravním řetězci. Byli jsme toho svědky v dnes už klasickém dobrodružství Na ostří nože, se… (viac)

Bradley Cooper je k sežrání

Bradley Cooper je k sežrání

15.02.2010

Každý druhý producent v Hollywoodu chce do svého filmu Sama Worthingtona... a ti ostatní chtějí Bradleyho Coopera. Po tomhle víkendu, kdy Na sv. Valentýna utržilo 52 milionů dolarů a připsalo si tak… (viac)