Břichomluvec Šálek je génius, který si své loutky vyrábí sám. Když ho však po školním představení uškrtí jeho vlastní loutka, vyšetřovatelé z ústavu se dostávají před složité otázky. Dokázal břichomluvec Šálek vytvořit umělého člověka podobného golemovi? A není to začátek procesu, na jehož konci nás všechny ovládne umělá inteligence? A dá se vůbec věřit vlastním smyslům? (Česká televize)

v.indruchova

Možná takovéto podivné jevy nesedí pro toto histocké období ale na to jsou spisy že opravdu byla organizace pro vyšetřování tresných činů nejen klasickými metodami. Spíše se ale využívalo mimosmyslové vnímání určitých "nadanných lidí." Zjednodušeně řečeno často se využívalo jasnovidectví.  /Je to originální, a ani mi nevadí že žádné opravdové bytosti z jiných světů nenajdeme, o kterých je zde řeč. V naší zemi kdy lidé hlavně věří tomu co vidí a co si mohou osahat je toto opravdu odvážný počin. A mě to začíná bavit. :) není to "normální" a většinou uznávané, přesto tu nemávájí kouzelnými hůlkami. To oceňuju. Na hlavní postavy si začínám zvykat a chápat je. Česká Adamsnovic rodina XD takovej úlet může být jen u nás. ()

Ivoshek

Asi to samé, co minule. Forma jw docela hezká, ne reálná, stylizovana, ale hezky. Jenže obsah je nezajímavý, není ani vtipný ani napínavý. ()

honajz

I tentokrát u mne vládl velmi ambivalentní, rozporuplný postoj. Parodie na Addamsovy, potažmo Munsterovy, za mne vcelku zdařilá a povedená, maňáskové provedení rekonstrukce činu dokonalé, Pavlovičová, Macháček a paní Termerová pochopili snad jediní, co a jak hrát, Cina zato přehrává jak o život a celou svou postavu tak vede nikoliv k úsměvné naivnosti, ale natvrdlé debilitě. Říkal jsem si, že stačilo, kdyby párkrát dal poker face nebo na to šel přes suchý anglický humor, ale on je spíš jak bavič Petr Novotný, když vyprávěl vtipy. Dále mi přijde dost mizerně vytuněný samotný příběh, který je strašně jednoduchý, až si člověk říká, jako to je konec? A co jako? Na konci jsem čekal nějaký twist, že třeba břichomluvkyně je maminka či sestra, případně obě a navíc jsou to sériové vražedkyně, ale ono nic. A jinak to levitování začíná být už poněkud otravné, protože odnikud nikam nejde a je to pokaždé na jedno brdo. A taky ty úvodní rádoby haha veselé historky z ústavu v každém díle jsou leda tak pěkně trapné. ()

GeusX

Nejlepší díl! ... tedy z těch prvních dvou ;-) Odlišný díl ve stylu Addamsovy rodiny s mysteriózním motivem. Ač správné rozřešení případu mne napadlo ještě dříve než ke zločinu vůbec došlo, to bylo o několik úrovní lepší než první díl. Rozuzlení skoro mysteriózního thrilleru se otočilo do parodicky humorné formy, která však postrádala pořádný zátah na bránici, takže jsem z toho opět trochu v rozpacích. Tak snad příště... Tomuto dílu bych dal pěkné tři hvězdy. ()

rt12

Ani ryba, ani rak. Ve snaze narvat do toho od každého žánru kousek vznikla hloupá slátanina. Krimi, komedie, horor a na konci pohádka o neviditelném nanovláknu (Císarovi nové šaty ?). Scénáristům i režisérovi teče námět a zpracování mezi prsty a to co pomyslně zbyde v dlani stojí za prd a vořech. Herci dělají co mohou (kromě Ciny ten je jedna křeč), ale z vody neuvaříš víc než vodu. Tak doufejme, že se všichni zúčastnění na tomto podniku, dobře baví při samotném natáčení. Nám u obrazovek je smutně a trapně za ně. ()

honajz2

Když já nevím. Já bych si tak moc přál, aby to bylo povedené, protože pár dobrých nápadů zde je a překvapivě fungují (maňásková rekonstrukce, výprava parodie na Addamsovu rodinu), jenže na jeden dobrý prvek či fór jsou dva tři trapné a celkový dojem mám tak stále podprůměrný. A u filmařské stránky a výkonů herců to tak moc lavíruje, že nevím, co tvůrci vyváděli - mimo výše zmíněné bych dodal (a vše se to týká herců), že Macháček hraje svůj standart, což na jeho roli někdy stačí a někdy ne, Cina je někdy přesvědčivý a jindy strašně přehrává a jediné stabilní výkony podává Anna Fialová, která je skvělá a Darija Pavlovičová, která je naopak hrozná. A teď co s tím... Lepší 2* ()

rakovnik

Tento díl byl opět zajímavý. Případ mě dokázal vtáhnout do děje, Addams Family se povedla. Ale pořád si nemohu zvyknout na formu vyprávění. Vtipné chvíle se střídaly s napětím, ale celek na mě stále působí příliš parodicky. ()

otík

Břichomluvec zardoušen vlastní loutkou? Případ pro magory s Addamsovou rodinou. A naši krimi magoři pravdu nakonec najdou, protože jsou to socialističtí borci. V minulém díle jsem si zvykl na ponurou atmosféru a podivné barvy, proto už mě spíše začínají bavit vztahy postav, především Pavlovičová - Cina moc fajn. Bavil jsem se. ()

fabecc1222

O trošku lepší než první díl, ale pořád hodně špatný, v první řadě díky tomu, že tvůrci viditelně neví, jak to celé směřovat a stylizovat, a tak berou od všeho trochu, a v druhé řadě k tomu ještě přidávají spoustu popkulturních odkazů, s kterými ale neumí pracovat, a tak prostě jen kupí jeden za druhým, aniž by to dávalo větší logiku. Zkusim ještě třetí díl, ale pokud se to nezlepší (jakože asi ne), tak dám tomuto seriálu sbohem. ()

DocBrown

O fous lepsi nez prvni dil, ale stale jen tesne nad 50%. Stylizace do milovane Addamsovy rodiny byla zprvu prijemna, postupne ale az moc okata, ale finale se docela povedlo i s manasky. Na druhou stranu tokani Ciny dost nudi, resp zacina byt trapny. ()

mira007

Pokles 400 000 diváků mezi prvním a tímto druhým dílem, má to poloviční sledovanost než Polda s Matáskem, dokonce i Policie Hvar má větší sledovanost ... matematická jistota, která mluví za vše. Jedna hvězda za obsazení a vizuální stylizaci, jinak tam nefunguje lautr nic. A takové to trapný haló , že to je první seriál, kde hraje Macháček, tak myslím, že je to přestane bavit křičet do světa a Macháček na tohle radši zapomene. ()

Chudobka odpad!

Totální odpad. Za celý život jsem neviděla větší blbost. Říkala jsem si, že se mi to snad jen zdá. Addamsova rodina v českém prostředí? Mám ráda Jana Cinu, ale ani kvůli němu nemůžu dát ani jednu hvězdičku. ()

bidja

Mě to snad začne i bavit. Je zajímavé (i u jiných seriálů) jak se mění režiséři, scénáristi. Jak přistupují k tomu vypsanému příběhu čí se drží téma. Pak tu budou situace s vlivem vstupu známějších herců coby epizodní hlavní postavy. Jinak tento díl v pop odkazech docela dobrý. S herci docela bojuji, ale Macháček ten svůj styl v poslední době posunul k lepšímu, skoro bych řekl, že obrátil. ()

nonick1

Po katastrofickém propadu sledovanosti mají soudruzi opravdu co vysvětlovat, neboť po Primě má už i ČT svou Elišku a Damiána. Jelikož však České televizi nejde o příjmy z reklam (koncesionářské výpalné musí platit každý, kdo kolem sebe neťuká slepeckou holí), je jí to úplně jedno; hlavně, že se kouří z hlavně. ()

bratr.Milan

První díl se mi nijak zvlášť nelíbil, ale zaujala mě hravost a možnost vývoje ústřední dvojice, kteří jediní budou mít asi vývojový oblouk. Ostatní postavy jsou jen karikatury, které jim mají nahrávat a od začátku do konce zůstanou pravděpodobně stejné. Posun hlavní dvojice stejně nejspíš dopadne jenom tak, že David (J. Macháček) se z cynika promění v lidštější bytost a Vojta (J. Cina) přestane naivně věřit všem úkazům a stane se použitelnější pro běžný život. Přesto jsem dal šanci druhému dílu. První půlka mi ještě dávala naději. Když ale vyšetřovatelé vstoupili za hradby domu české Addamsovi rodiny, pochopil jsem, že to není seriál pro mě a vypnul ho. Tvůrci mají problém, že vytvořili filmový ekvivalent dortu pejska s kočičkou. Naházeli do svého díla vše, co jim chutnalo na jiných filmech (inspirace u Vorlíčka s Macourkem, parodie na Addamsovu rodinu, citace či variace na Akta X, horor Shining atd...), upekli s toho seriál a začali nám krájet jednotlivé epizody. Vy nevíte, do čeho kousnete. Chvíli to chutná cukrkandlově, v dalším soustu ucítíte krvavý biftek, následně chleba s máslem, hned na to lentilky. Z venku je to vše polité barevnou polevou a ozdobeno šlehačkou (stylizovaný barevný vizuál). Tvůrcům to asi všechno chutnalo, ale já nerad jím cukrkandl s biftekem. Slyšel jsem rozhovor s Jiřím Macháčkem, který říkal, že na prvním společném čtení scénáře se v všichni herci ptali tvůrců, co je to vlastně za žánr, ze scénáře to nepochopili. Macháček pak tvrdil, že se to během natáčení snažili objevovat. Protože nechci čekat, jestli se jim to v závěru seriálu podařilo, dál už se na něj dívat nebudu. ()

Brtniik

Moje nejmilejší z tohoto seroše padá do mdlob, ale kvůli mě se dívá. Já to docela zvládám ač asi jen kvůli p. Macháčkovi. Údajně nejlepší tanečnice roku 2023 mě nebere (spíš naopak) a p. Cinu, zvláště pak s účesem ala Albert Einstein, také moc nemusím. **** Vždy se bavím zobrazením vědeckých pracovišť. Rekvizitáři si obvykle vystačí s NF generátorem, zde VF selektivním milivoltmetrem od RFT z NDR a nezbytným osciloskopem - má obrazovku, čili scifi jako prase, že ano... Abych nezapomněl na všudypřítomné světýlka a to nejsou ani LED. Zde mj. např. na přílbě a docela komické je, když pan Cina "kalibroval", makal na ně jako by mu ušlo, že ono světlo je jen indikací něčeho nikoli čidlem čehokoli. No nic, divák chce být klamán a umělci, jak o sobě rádi tvrdí, fyziku, matiku a s tím související techniku, nezvládali. Uvidíme kterak se bude seroš vyvíjet. Přínosem by bylo navázat spojení s panem Vorlíčkem a trochu si nechat poradit. Edit: Žena jako vyšetřovatelka STB v oněch dobách, asi těžko. Leda by byl kolega afročech. Edit po šestém dílu: toto byl snad nejpropracovanější a parádně temný díl.. ()

animario

Lepší a atmosféričtější než první díl, snad i trochu suverénnějsí (ačkoli žánrová rozpačitost tam pořád je, toho se asi seriál nezbaví). Tvůrci slibovali vzestupnou tendenci, snad to tak bude. PS.: Finále s nanovláknem bylo přitažený za vlasy už hodně, resp. ta část, kdy si ho Cina (ne)odnáší.. ()