Polda

TV spot 4
Česko, (2016–2024), 59 h 7 min (Minutáž: 54–59 min)

Réžia:

Jaroslav Fuit

Kamera:

Aleš Hart

David Matásek, Igor Orozovič, Vladimír Polívka, Ondřej Pavelka, Lenka Vlasáková, Jiří Vyorálek, Jana Kolesárová, Mário Kubec, Zdeněk Vencl, Jan Chudý (viac)

Kriminální seriál vycházející z žánru buddy movie, jehož hlavními postavami jsou dva naprosto rozdílní hrdinové – komisař Michal Bříza (David Matásek) a jeho parťák, absolvent policejní akademie Andrej (Igor Orozovič). (oficiálny text distribútora)

TV spot 4

Ajfist odpad!

Bože takovou blbost,aby člověk pohledal.Matásek musí být hodně zoufalý,když roli v takové hovadině vzal.Po dvaceti létech v komatu by měl ten zoufalec tak atrofované svalstvo,že by se musel zgruntu znovu všechno učit i chodit,mimo to,že by si zřejmě nepamatoval ani jak se jmenuje,natož svou minulost.Že tak hloupé sci-fi předloží divákovi tv Prima a bude naivně doufat v ohromující úspěch,to bych nečekal.Režisér tohohle braku musí být naprosto slabomyslný a scénáristé na tom budou s inteligencí hůř,než zmrzlá makrela.Ještě,že to dávali dohromady tři.Jeden by snad takovou koninu snad ani zvládnout nemohl. ()

Olafson

V seriálech obecně platí, že jednotlivé díly mají velice kolísavou kvalitu a o tomto seriálu to platí dvojnásob. Já osobně tomu seriálu říkám "Hulvát Bříza" a dost si ho užívám. Postava Davida Matáska se nechová, jako člověk, který by byl v kómatu 20 let, ale spíš tak, jako by se probral z pravěku, ale ty hlášky! Poněkud ošizené je možná povstání z kómatu do normálního života, tak alespoň do sebe mohl zapíchat ty vonné tyčinky jako Steven Seagal, když byl v podobné situaci, no ne. Největší sranda jsou bezesporu dialogy mezi Matáskem a Vyorálkem (" Tak, co to tu máš, Mrázi ") a moc se mi líbí i poněkud humpolácky zařazený hudební doprovod (Offspring, Guns n´ roses apod.). Pokud od toho někdo čeká kriminálku, tak to asi bude muset jinam, ale jako konverzační komedie je to super. Navíc je seriál nositelem myšlenky, že chlap se má chovat jako neandrtálec, koupit si pokud možno starou Volhu a bude z něj pak největší buldozer ženských srdcí, což je v dnešní hyperkorektní době osvěžující. Až teprve, když jsem viděl díly s Polívkou místo Orozoviče, jsem pochopil, že ten seriál vlastně celou dobu stál na nenápadném výkonu Igora Orozoviče, ten Polívka ho úplně zničil. ()

DAPDO

Nápad možná dobrej, pokus o udělání českýho Schimanskiho, kterej se probudil po několika letech z komatu. Jako komedie se na to dá i koukat, některý hlášky Matáska jsou dobrý, jako krimi bych to ale vůbec nenazval. Jestli se někomu zdá, že tady všichni vypadaj opravdu jako policajti a vyšetřování má řád (zase zdravím pana Ozzy2), tak to chce hodně slušnej matroš...Hodnotit celkově zatím nebudu, počkám si, co nám z toho TV Prima udělá dál, ale nečekám zázraky, co se týká nějáký dobrý zápletky, nebo že bych byl napnutej. ()

dragon94

"Taky bys něco mohl nýst ty, ne?" "Já nesu odpovědnost." Po třetí sérii zvedám na maximální počet hvězdiček. Seriál si né jenom drží svou velmi dobrou kvalitu, ale dokonce ji i velice slušně zvedá dál nahoru. Třetí série nemá ani jeden slabší díl nebo nevýrazný případ. Všechny případy se jim povedlo udělat velice zajímavě a dokonce i se slušným morálním zamyšlením. Co se osobních dějových linií týče, tak ty se taktéž povedli velice dobře. David Matásek je v té roli opravdu vynikající. Igor Orozovič mu výborně sekunduje a zbytek týmu v podání Kolesárová, Pavelka a Vyorálek jsou taktéž skvělí. Celý seriál je prošpikovaný výtečnými humornými scénkami. Některé hlášky jsou vážně velice dobré a v některých konkrétních situacích až smrtící. To vše dokresluje naprosto perfektní soundtrack s fantastickým výběrem písní, který celý seriál povyšuje na úplně jinou úroveň. Je to sice stále jen "česká produkce," ovšem to nic nemění na tom, že se seriál snaží, i přes omezené zdroje vytáhnout z toho maximum a co nejvíce se přiblížit úspěšným západním kolegům, ale zároveň se mu daří zachovat si svou vlastní tvář. Asi nikdy nic mě z české seriálové produkce neoslovilo a nebavilo tak hodně jako právě Polda(možná leda comeback), takže nemůžu jinak než dát 5* 91% PS: Úvodní znělka je boží. ♥   EDIT: 1. Série  4*,  2. Série 4,5*,  3. Série 5*,  4. Série 4*, 5. Série 3*,  6. Série 4* ()

Deimos

TV/// Obsazení 6/10 Děj 5/10 Hudba 6/10 Scénář 4/10/// PLUS: hláškující David Matásek, námět, některé vtipné situace vyplývající z námětu, občas potěší hudba MÍNUS: detektivní případy jsou velice průměrné, potenciál, který sliboval námět nebyl úplně využit, rodinné vztahy sráží seriál do podprůměru a nudí./// Shrnutí: Mojí chybou je, že jsem očekával seriál Polda (z Marsu), až později jsem zjistil, že vyhlížím seriál Svět pod hlavou (2017). Díky očekávání mě z počátku seriál moc nezaujal. Bohužel mě moc nebavil ani po té, co už jsem věděl, co mám očekávat. Scénář, dialogy, řešení případů a rodinné vztahy to vše je průměrné. Jediné co pobaví je ta humornější stránka vyplývající z některých hlášek, situací a občas dialogů. Určitě se jedná v rámci primácké televizní produkce o kvalitnější seriálovou tvorbu, ale v rámci konkurence seriálové tvorby jiných televizních stanic, které přinášejí lepší seriály, tento spadá do průměru./// Celkem 51%/// ()

• Premiéru si nenechalo ujít 1,03 milionu diváků starších 15 let, což z něj činí nejsledovanější pořad v sobotním hlavním vysílacím čase. (rublik05)
  • Scény v hotelu se natáčely v TOP HOTELu v Praze na Chodově. (Ezis)