mira007

Šestá série překvapivě lepší než předchozí tři řady, což je možná dáno tou chudou konkurenční nabídkou ve stejném čase. Krimi případy jsou na okrasu do počtu, hlavní je veterán Bříza. Kolektiv tentokrát doplnila sympaťanda Barbora Bezáková, kterou registruju spíš ze slovenských seriálů, ale hádám, že tahle role patoložky ji posune dál. Přesto má duše romantika spíš fandila Kolesárové, ale co naplat, tahle moje srdcová oddechovka fungovala dobře a myslím, že po osmi letech Břízy si už nikdo nevzpomene na Kendyho. ()

DD

Uz pata rada byla dost nahoru-dolu. Lehkost, humor, schopnost prekvapit tech prvnich tri, ctyr chvilemi pryc. Ale porad jeste celkem fajn. Jenze tahle sesta... Asi uz to nikoho nebavilo, protoze propad to byl znacny. Pripady o nicem, ty vztahy a veci kolem naprosto nesmyslny, bez napadu, jak z rychliku... Tohle bylo moc, moc spatny. Bohuzel. ()

rakovnik

Tři a půl. Kvalita dílů byla kolísavá, kriminální složka spíše slabší, ale hlavní hrdinové a jejich životní peripetie mě vždy bavily. Hudební doprovod byl trefný a mě ty staré pecky sedly. Chválím původní obsazení. Rád někdy tento seriál zhlédnu znovu. ()

otík

Příjemná připomínka, že Polda ještě nepatří do starého železa. Matásek s Polívkou dobří, skvělý Vyorálek, zcela podprůměrný Orozovič, k ničemu Kolesárová, osvěžením je milá a příjemná Bezáková. Krimi případy průměrné, občas lepší, občas průměrný díl. Celkově ale rozhodně spokojenost. Retro jak má být. ()

William_

Kdo to dosledoval až sem, určitě to nesleduje kvůli krimi stránce ale kvůli hrdinům, kteří jsou dobře napsáni a ještě lépe zahráni. Casting se zde opravdu povedl a ten retro styl do dnešní moderní doby seriálu neskutečně sluší. Po technické stránce také není co vytknout - kouká se na to dobře, lokality jsou pestré a stejně tak i případy, jejichž kvalita už není tou nejsilnější stránkou. Seriál (respektive 6. řada) měl vysokou sledovanost, tak uvidíme, zda to byla opravdu poslední řada. Osobně si myslím že ne. ()

• Golfové hřiště se nachází v obci Slapy u stejnojmenné přehrady. (rakovnik)
  • Píseň, kterou na konci hraje Polda (David Matásek) s kapelou Podlažní krytiny, je „Bigbítový dunění“ od kapely Vítkovo kvarteto. (a-ja)
  • Tato epizoda se natáčela v ateliérech seriálu Zoo (od r. 2022). (Teres)