Mrtvola muže hozená z mostu do řeky je samé tajemství. Teprve po odhalení jeho pravé totožnosti začínají kriminalisté objevovat stíny z minulosti a příčiny vraždy. Andrej je zklamaný, protože nikdo ze známých ani přátel s ním nechce slavit narozeniny. A Michal se musí rozhodnout, jestli vyhoví Tereze, které s ním nechce napořád bydlet v lese. (TV Prima)

honajz

Všechno nachystané na konec, na poslední díl a rozloučení, sbohem a šáteček. Co bylo na seriálu fakt dobré, tak konfrontace staromódního Břízy s novou realitou, které nerozuměl, a vznikalo z toho hodně dobrých nápadů., hlášek, ba i gagů. Teď je Bříza uvědomělý současný muž, na kterém vlastně už není nic zajímavého, ani to to auto nebo kožená bunda. Pár hlášek se tu ještě objeví (třeba ta právě na jejich kožené bundy), ale jinak pokud jde za prvé o případ, tak samozřejmě se jako divák můžu vzteknout, proč policajti nešli hned změřit a porovnat gumy taxikáře s těmi na mostu, to by napadlo i pětileté dítě.  A za druhé nechápu tu přehnanou kreaci Matonohy, která by se hodila možná do Soudruhů, ale tady to prostě vtipné nebylo. Asi by mě bavil spin off Drsná hospodská Vanda a její manžel, soukromý detektiv, nebo tak něco. Takže se netěším, až Bříza dojemně odletí v příštím dílu do Ameriky a dost možná založí časem novou rodinu. ()

otík

Krimi příběh mrtvoly spadlé z mostu celkem slušný, vtipný Matonoha s nechutným knírem a vousy, řešíme vztah Matáska s Bezákovou, Matáskova postava začíná překvapovat a díky lásce to vypadá, že vyměkne a pověsí policejní řemeslo na hřebík. Další díl ukáže. Tento díl patří do řady sice oněch průměrných, ale příjemně průměrných dílů. Více času než Matásek tu dostal Orozovič. ()

rakovnik

Misto Břízy zaujal Andrej. Za zlého byl tedy Junior. Jsem rád, že se sešla tradiční parta, ale toto schéma moc nefungovalo. Břízy prostě bylo málo. Navíc "kouzelník Žito" opět ukázal, jak moc mu hraní nejde. Případ opět slabší,  závěr byl ale milý. ()

• Při prvním rozhovoru kriminalistů s taxikářem (Tomáš Matonoha) před hotelem lze dvakrát spatřit v okně v pozadí odraz mikrofonu zvukaře. (rakovnik)