Liberec, 20:00. Na vrcholu radnice se zatřepotá plášť superhrdiny Libermana, který sleduje skupinu veksláků na noční procházce. Superhrdina seskočí a unese jejich šéfa, jistého Huberta Vratimova, jehož bezvládné tělo se o necelé dvě minuty později objeví na vrcholu Ještědu. Dokáže superhrdina létat rychlostí až 200 km/h? Nebo použil k přesunu těla nám neznámou technologii? A proč se to všechno stalo zrovna tehdy, když se v televizi vysílala chvilka poezie? (Česká televize)

honajz2

Vlastně už mě na tom zajímají jen dvě věci - 1. Co z toho vypadne, 2. Jak se jednotlivé případy vyřeší. Bohužel už mě přestává zajímat i možnost č.2, protože co díl, to stále blbější vypointování a já nevím, jestli je to fór, nebo neschopnost být kreativnější. V obou případech to ale neznamená nic dobrého, tudíž žádné změny k lepšímu se (stále) nekonají. A mě je toho furt líto a furt bych tomu přál pozvednutí a úspěch a furt chci vidět další epizody... a to jen proto, že je to první český seriál za x let, co má šanci přinést sem něco nového. A ani to není kopírka příliš slavné předlohy jako Svět pod hlavou, ale jen kopírka nějaké předlohy. Btw, když už tak chce být tak dobové, bylo by fajn, kdyby tvůrci příště předem zjistili počet obyvatel v Liberci v osmdesátých letech. Nejen že by to působilo líp (když už se zmiňuje Chvilka poezie, která tu jinak nemá žádnou roli), ale líp by vynikly i ty (pro mě okoukané) fóry "vše mimo Prahu je vesnice". Nechci přehnaně rýt, ale na tohle su prostě háklivý. 2* ()

pirduch

No já nevím, jestli od toho někdo čekal 1.oddělení nebo předDevadesátky,případně nějaké Vorlíčkoviny,tak asi ne...Já očekával parodii,která se nebere vážně,a jsem spokojen. Ano,něco by mohlo být krapet jinak, jako u všeho,co člověk, to názor, ale odpad to určitě není, a srovnávat s ordinací...Hejtři,kteří rozcupujou vše od ČT jen proto,že chudáci musej platit konces.poplatky, se mnou samozřejmě souhlasit nebudou,ale propadák bych viděl úplně jinak. ()

Stejšn

Vydržel jsem to tři díly. Tři celé hodinové díly. V naději, že se to třeba zlepší. Ale nestalo se, nemůžu prostě dál. Až ten seriál skončí, někdo mi napište, proč ta holka lítá, protože dalších pět hodin budu určitě dělat něco zajímavějšího, než sledovat tenhle seriál. Třeba si kousat nehty na noze. ()

MPzDC

Zatím asi nejslabší díl, ale nebylo to zlé. Zápletka a záhada stále na dobré úrovni, ačkoli téma superhrdinů mi do celkového záběru seriálu moc dobře nezapadá. Díl se ale posouval dost skokově a zaregistroval jsem dost hluchých míst. Humor byl tentokrát až příliš okatý, možná s tím souvisí fakt, že je toto první díl, na němž se nepodílelo více scénáristů. Vedlejší linie a epilog byly super, ale hlavas mohl být lepší. ()

honajz odpad!

Prý se v osmém díle vše vysvětlí jinak, divák uvidí, čeho si nevšiml... Spíš si myslím, že divák uvidí to, co mu tvůrci celou dobu tajili a pokládají to za řachandu. Tady bylo všechno špatně už od začátku, Cina opět strašně přehrává, humor je opět jak ze záchodků chlapců na základce, ten úvodní tanec Macháčka s Termerovou byl otřesný (byli pod drogama oni, nebo tvůrci?), dcerka furt jen levituje, až to začíná být otravné a nijak nosné, veksláci jsou podáni jako hodné, citlivé a veganské duše (asi to měl být vtip či co) a vůbec je nepřekvapí výbuch v jejich baráku, bo estébačka a Cina vylezou z okna a povídají si s kámošema, a oni nevystrčí za celou dobu ani nos z domu, aby se s pistolí v ruce koukli, co že se to děje. Navíc odkazuji na komentář honajz2, neb můj syn si všiml, že tvůrci vycházejí z počtu obyvatel Liberce dnes, ne v 80. letech. Jako drobně jsem se pousmál u asi dvou fórků, ale jinak ten dnešní díl trapností jen přetékal. A fakt nevěřím, že v osmém dílu dostanu tak sofistikovaný a do detailů promyšlený nářez, až mi spadne čelist příjemným překvapením. ()