David (Jiří Macháček) má jediný úkol: vyšetřovat paranormální případy. Jenže jemu se nechce. Tam venku jsou 80. léta a spousta otravných lidí, kteří jeden druhého oslovují „soudruhu“. A on stejně na žádné paranormálno nevěří. Raději sedí v pohodlí své kanceláře, tváří se, že pracuje na výzkumu satanistických odkazů v západní hudbě a užívá si poslechu elpíček, která nikdo jiný v republice nemá. Svět by byl krásný, ale ředitel Ústavu paranormálních jevů, jeho nadřízený, mu do kanceláře nasadí nového kolegu Vojtu (Jan Cina). A tento přemotivovaný nováček má mnoho řečí: jak je potřeba posouvat hranice lidského poznání, bla bla, věda prý ještě nemá odpovědi na všechny záhady světa, bla bla, a jak ho hrozně inspiruje nejnovější výzkum profesora Kogana s hypnotizéry na leningradské univerzitě. Tato nesourodá dvojice nemá na výběr a musí spolupracovat při vyšetřování bizarních případů, na které jsou všechny ostatní bezpečnostní složky ve státě krátké. A aby to neměla zbytečně lehké, na záda jí neustále dýchá dvojice agentů StB – drsná agentka Snížková (Anna Fialová) a zlatíčko Hora (Leoš Noha). (Česká televize)

Recenzie používateľa Chudobka k tomuto seriálu (5)

Ostře sledované UFO (2024) (E01)

Tušila jsem, že to nebude seriál pro mě. Jméno režiséra ve mně vyvolalo nedůvěru. Dvacet minut a pak jsem na chvilku odešla. Sice jsem se pak dodívala, ale žádné zlepšení nenastalo. Špatný scénář i režie. Macháčka v oblibě nemám, ale nakonec se na něj dalo dívat, Cinova postava je příšerně napsaná, líbila se mi jen Termerová. Podivné barvy, spousta zbytečného žvanění, úsměv (natož smích) ani náhodou. Slovo soudruzi v názvu mělo být  lákadlo. Ale to je fakt trochu málo. ()

Jak uškrtit mistra Šálka (2024) (E02) odpad!

Totální odpad. Za celý život jsem neviděla větší blbost. Říkala jsem si, že se mi to snad jen zdá. Addamsova rodina v českém prostředí? Mám ráda Jana Cinu, ale ani kvůli němu nemůžu dát ani jednu hvězdičku. ()

Paní, vy jste vdova! (2024) (E05)

Nebylo na co se dívat, tak jsem to chvilku zkusila. Jednou jsem se i zasmála. Scéna vraždy a odklízení mrtvého mě pobavila. Ale prkenný výkon Macháčka mě odrazuje. A ten závěr mi připadal velmi trapný. Do té parodie se nehodil. ()

Balada pro Kozlopíra (2024) (E06) odpad!

Neviděla jsem to celé, ale to, co jsem zvládla v  ivysílání,  mi stačilo. Nemůžu na tento seriál změnit názor. Nezasmála  (ani neusmála) jsem se ani jednou, pouze u mě převládal pocit trapnosti. Jednou z nejhorších postav je ta, kterou ztvárňuje Anna Fialová. Kladu si otázku, proč  Leoš Noha působí v jeho roli normálně lidsky a ona tak odpudivě. Že by se zrovna do takové ženy někdo mohl zamilovat? Nemožné. Koktání šerifa, Cinova vyrážka a další "vtipné" momenty byly nesnesitelné. Stejně jako vsuvky o manželce hlavního hrdiny. Co si myslím o Macháčkově herectví, jsem  už psala. ()

Lada Lazarová (2024) (E08)

Za tu radost, že už s tím seriálem nebudou kazit nedělní večery, jsem dala jednu hvězdičku. A teď tady čtu v komentářích něco o druhé sérii. To ne, prosím! Termerová s Pavlovičovou byly ve svých rolích docela uvěřitelné, ale Macháček - hotová tragédie. Pokud mluvil o své ženě, působilo to na mě jako trapná parodie. Ono to vlastně celé bylo jako trapná parodie. ()