Uklízečka a místní vědma Margot všechno ví. Margot pije kávu a potom vidí budoucnost. A teď Margot vidí, že generál sovětské armády, pravidelný návštěvník lázní, dnes v noci zemře. Margot má pravdu. Margot je podezřelá, že generála zabila. Jenže Margot zabít nemohla, protože Margot má na čas vraždy neprůstřelné alibi. Margot nezabila? Kdo zabil, když Margot nezabila? (Česká televize)

honajz

Sice Bočková přehrává ještě víc než Cina (a ne, není to k dobru celkového pojetí - pokud tvůrci vůbec nějaké celkové pojetí sami mají), ale jde na jednu stranu o zábavný díl, na druhou trochu psychologický (až jsem si vzpomněl na Otíka z Vesničky střediskové), ale tentokrát to kupodivu funguje. Jen se bojím, že celá ta levitace bude vlastně shozena pod stůl tím, o čem jsem psal v komentáři u předchozích dílů, a to vágním "tajný sovětský výzkum - matka v hledáčku tajných služeb", to by bylo jako fakt málo, soudruzi, to by napadlo i děcko, takové jednoduché vysvětlení. ()

rakovnik

Dějová linka s Margot byla slabá a zastínily ji osobní peripetie týmu vyšetřovatelů. Semtam se objevil humor, navíc náznaky s levitujícími osobami dostaly celkem avizované obrysy. Možná. Jak vše dopadne je stále nejisté. Jsem zvědav, s čím přijdou tvůrci na konci. Nicméně nadšený nejsem. ()

honajz2

Za mě nejlepší díl (spolu se čtvrtým), ale hlavně jen kvůli tomu, že se tam záhada okolo Eviny levitace konečně někam je a že se někam vyvíjí i postava Štěpánky. Humorem to zase bylo jak co a spíš trochu slabší, jak už je u tohohle seriálu zvykem, ale snad poprvé jsem zvědavý na další epizodu a na to, jak to tvůrci uzavřou. Ať už to bude konec seriálu nebo jen konec série, tak teprve tam bude poznat, jak moc to bylo propracované a skutečně ambiciózní. 3* ()

jungewolf

Štěpánka se na konci tohoto dílu začala chovat aspoň trochu lidsky. Vědmu Margot hraje B.Bočková, vrchní sestru I.Chýlková. Servilního ředitele lázní hraje J.Jankovský, údržbáře Z.Julina. Natáčelo se v lázních Karlova Studánka. Název dílu odkazuje na film Srdečný pozdrav ze zeměkoule(1982). ***7.díl je na webu Č.televize : ČT 1, neděle 14.4.2024, 20.10 . ()

thoreau

Fakt slabý... A já se na tenhle seriál tak těšil! Každé místo i doba si žádá své. Kdyby tenhle díl l točili němečtí nacisté, byl by zabit odporný židovský keťas. Kdyby ho točili Arméni, byl by to slizký Ázerbájdžánec. V liberálně-fašistickém prostředí je nositelem odpudivých atributů hnusný, smradlavý, tlustý, poživačný ruský generál, který přivedl do jiného stavu několik sestřiček i přes svou erektilní dysfunkci, prostě strašnej guláš. Hlavně že ovcodiváci drželi nepotrestaným vrahům pěstičky, na konci zatleskali ručkama, nechali se tak ochotně zmanipulovat a pak vyrazili do světa žít své zombie životy. ()

• Po závěrečných titulcích následuje ještě jedna scéna. (griph)