Trampská osada již dlouhou dobu trpí útoky záhadného monstra Kozlopíra. Trochu upír, trochu kozel ale až nyní za sebou zanechal svou první oběť. Přestala fungovat magická táboráková píseň, která dokázala Kozlopíra odstrašit od útoků? A proč vůbec Kozlopír útočí? Je i jemu trapné, že si dospělí chlapi hrají v lese na kovboje? (Česká televize)

Chudobka odpad!

Neviděla jsem to celé, ale to, co jsem zvládla v  ivysílání,  mi stačilo. Nemůžu na tento seriál změnit názor. Nezasmála  (ani neusmála) jsem se ani jednou, pouze u mě převládal pocit trapnosti. Jednou z nejhorších postav je ta, kterou ztvárňuje Anna Fialová. Kladu si otázku, proč  Leoš Noha působí v jeho roli normálně lidsky a ona tak odpudivě. Že by se zrovna do takové ženy někdo mohl zamilovat? Nemožné. Koktání šerifa, Cinova vyrážka a další "vtipné" momenty byly nesnesitelné. Stejně jako vsuvky o manželce hlavního hrdiny. Co si myslím o Macháčkově herectví, jsem  už psala. ()

jungewolf

Zas dobré fóry : estébák Hora(L.Noha)hrající na ukulele, šerif zpívající výpověď, Ind Šušrut převlečený za indiána ... . A překvápko na konec : Kozlopír skutečně existuje ... . Šerifa hrál M.Pechlát, jeho zástupce S.Rašilov, rýžovníka zlata, vydávajícího se za trampa J.Gottwald. Natáčelo se taky v jeskyni Pusté kostely, v trampské osadě Měsíční údolí v Mrači a u rybníka Buková Lhota. Název dílu odkazuje na film Balada pro banditu(1978). ***6.díl je na webu Č.televize : ČT 1, neděle 7.4.2024, 20.10 . ()

Berta

Tato epizoda mne velmi pobavila. Ale to nebylo zásluhou děje. Ten je tak splácaný že to snad je až hezký. Ale já se bavím při představě jak se musí herci neskutečně smát než v rámci natáčení, než  nahodí ten požadovaný vážným ba přímo zoufalý výraz obličeje. Celou dobu hledám stopy smíchu a plácání do stehen,  nad blbinami, které musí po spadnutí klapky s vážnou tváří odříkat a hrát. ()

honajz2

Začne to solidně, ale pak to zase vrcholí tak nějak... nijak a je to zase na úrovni "jak co, jak kdy".  Třeba parodie na Sedm statečných se Snížkovou v pionýrském je něco úžasného, zatímco celý závěr s pátráním v lese je vyloženě slabý a někde to překračuje tu hranici geniality a trapnosti výrazně na tu druhou stranu. Ono to na té hranici stojí dost často a to je asi největší brzda v cestě ke zlepšením, ale zase na druhou stranu - nespadlo by to pak moc do té příliš trapné podoby? Slabé 3* ()

honajz

S tímhle seriálem je to fakt jak na horské dráze, chvilku nahoře, chvilku dole. Už jsem se chtěl radovat, že zde zase máme díl, který se povedl, protože zpívaný výslech je skvělá bžunda, ale pak přijde to session v trampské osadě, a je to jedna trapná scéna za druhou. Navíc také netuším, proč se seriál navezl zrovna do trampů a udělal z nich buď buzny, nebo mladíčky s pisklavým hláskem, případně zlatokopy. Když někdo natočí parodický film, že Samir a Šifra jsou buzny, bude to vtipné? Jo, a chápu dobře, že Cinova postava bude mít podíl na polidštění estébačky, aby už nehonila a nebila lidi z politických důvodů a nezpívala Kupředu levá? A jinak nechápu, proč tvůrci dělají z diváků blbce, když mu dají indicie typu "matka dělala v tajné továrně - zdrhla - levitovala - zmizela", a holka pak vymyslí, že ji maminka neměla ráda a chtěla se utopit kvůli ní? Že za celou dobu nikoho nenapadlo, že za zmizením matky stojí nějaká tajná organizace? ()