David (Jiří Macháček) má jediný úkol: vyšetřovat paranormální případy. Jenže jemu se nechce. Tam venku jsou 80. léta a spousta otravných lidí, kteří jeden druhého oslovují „soudruhu“. A on stejně na žádné paranormálno nevěří. Raději sedí v pohodlí své kanceláře, tváří se, že pracuje na výzkumu satanistických odkazů v západní hudbě a užívá si poslechu elpíček, která nikdo jiný v republice nemá. Svět by byl krásný, ale ředitel Ústavu paranormálních jevů, jeho nadřízený, mu do kanceláře nasadí nového kolegu Vojtu (Jan Cina). A tento přemotivovaný nováček má mnoho řečí: jak je potřeba posouvat hranice lidského poznání, bla bla, věda prý ještě nemá odpovědi na všechny záhady světa, bla bla, a jak ho hrozně inspiruje nejnovější výzkum profesora Kogana s hypnotizéry na leningradské univerzitě. Tato nesourodá dvojice nemá na výběr a musí spolupracovat při vyšetřování bizarních případů, na které jsou všechny ostatní bezpečnostní složky ve státě krátké. A aby to neměla zbytečně lehké, na záda jí neustále dýchá dvojice agentů StB – drsná agentka Snížková (Anna Fialová) a zlatíčko Hora (Leoš Noha). (Česká televize)

Recenzie používateľa mira007 k tomuto seriálu (4)

To se vysvětlí, soudruzi! (2024)

To je asi poprvé, co škodolibě mám jakési vnitřní potěšení, že nějaký seriál je průser a z hlediska úspěchu u diváků jeden z největších debaklů vysílání ČT v hlavním vysílacím čase. Pýcha předchází pád - já totiž extrémně nesnáším, když se tvůrci snaží divákům před premiérou vnutit, jaká to bude pecka, že Macháček poprvé v seriálu , mezinárodní projekt a trousí při tom (tak jako vetšina zoufalců u zoufalých projektů) jména jako Macourek Vorlíček jakože na ně navazují a pak odvysílají první díl a diváci prchají na ostatní kanály jak sprinteři na Olympiádě. Jedna hvězda za námět a obsazení, jinak tohle křečovité nevtipné nic je dle mne vzhledem k vynaloženým prostředkům naprosto trapné. PS: A to ředitel ČT něco o šetření, že už žádné Devadesátky, tak hlavně, že na takový bejkárny ještě zbylo. ()

Jak uškrtit mistra Šálka (2024) (E02)

Pokles 400 000 diváků mezi prvním a tímto druhým dílem, má to poloviční sledovanost než Polda s Matáskem, dokonce i Policie Hvar má větší sledovanost ... matematická jistota, která mluví za vše. Jedna hvězda za obsazení a vizuální stylizaci, jinak tam nefunguje lautr nic. A takové to trapný haló , že to je první seriál, kde hraje Macháček, tak myslím, že je to přestane bavit křičet do světa a Macháček na tohle radši zapomene. ()

Copak je to za veksláka (2024) (E03)

Jedna hvězda za Ještěd a název epizody ... sledovanost už pod půl milionu diváků. ()