Na samém konci druhé světové války nechce německý dezertér už nic jiného než být doma. Místo toho se ale musí postavit esesákům, kteří pasou po ukrytém zlatém pokladu. (Netflix)

Claw

"Krev a zlato" je solidní zábavný válečný film, který napodobuje exploitation filmy sedmdesátých let. Zápletku sice nelze označit za kdovíjak originální, což ovšem v tomto případě pokládám za naprosto nepodstatný fakt, jelikož pro mě je daleko důležitější, že film má vážně parádní spád, nabízí zvraty, disponuje emocemi, a i když v závěru nepřekvapí, tak ani to vůbec nevadí, jelikož obě ústřední postavy jsou natolik sympatické, že kdyby to nedopadlo tak, jak to dopadlo, tak by mě to pořádně nasralo :-). Překvapily mě kontaktní souboje, které jsou dynamické, drsné, mají skvělou kameru a vidět fighty s náckama je zkrátka radost. Přestřelky jsou taky hezky dynamické, pěkně ozvučené i realistické a je jich dost. Vizuálně je "Krev a zlato" na slušné úrovni, má to příjemný "western feeling" a Tarantino tu je místy vskutku cítit, občas si tvůrci vypomůžou černým humorem. Některé pasáže jsou pozoruhodně kruté a neštítí se zabíjet sympatické vedlejší postavy. Zkrátka velmi zábavný film plný brutálního masakrování nácků sekerami, kulomety i vidlemi. Jak se neusmívat, když nacistickému násilníkovi někdo lije do rozkroku horkou kávu? /70%/ ()

dopitak

Na Netflix dobrý. Inspirace Tarantinem je dost cítit nejen hudebně, ale tím lépe. Nebylo to nudné, docela mě to bavilo (jako obvykle bych si ty krvákové detaily odpustil). Kyanidová kapsle rulez! A vzít kněze po palici lopatou, to může jen německá Gilda! :-) ()

Chrustyn

Krev a zlato není další Sisu, přestože je spojuje žánr a téma. Kde byl Sisu akční fantasy divočina je Krev a zlato pomalu plynoucí vyprávění, které občas vytasí slušnou akci ale více se soustředí na postavy, budování příběhu a hlavního hrdinu v poslední třetině dokonce nechá odstavit. V rámci Netflixu nadprůměr ale jinak trestuhodně nevyužité. ()

Flego

Že sa Nemci vysporiadali z nacistickej traumy a vzniku svetovej vojny dokázali aj týmto snímkom. Síce je vojnový, ale úplne inak ako by sme očakávali. Ide o brutálnu jazdu plnú násilia a extrémnych situácií pri tejto honbe za židovským zlatom, ale čo je podstatné je to, že má film nadsádzku a jemný humor. Nič netreba brať vážne, len sa treba na tejto "tarantinovke" baviť. Filmová hudba je perfektná a nemecké dobové pesničky film ozvláštňujú. ()

Ivoshek

Nějak mi v Netflixovskych filmech chybí něco navíc, něco originálního a zajímavého. Skoro vždy mám pocit, ze to vše jsem už někde viděl a lepší. ()

TheEvilTwin

Původně jsem se těšil, že půjde o fajn německého sourozence letošního SISU, který se bude držet více mainstreamu bez parodických odboček a bude se brát vážněji, ale výsledek je teda neskutečná slabota, která mu nesahá ani po kotníky a já se ptám, nad čím tady všichni tak jásají. Největší "velký špatný", je totiž vlastně celkem střídmá akce a gore - kde se SISU řezal hlava nehlava, tak tady jsou všehovšudy 3 akce, z nichž žádná vyloženě nerve koule, gore je hodně obyčejné a i akce se zmůže na celkem obyčejné přestřelky, jednou nůž a jednou vidle. Na to, že mělo jít o guilty pleasure v action/gore žánru mě film nechal chladným a až tak štěstím neskáču, ale takový jakžtakž (pod)průměr si film asi i tak vyslouží... ()

Necrotongue

Kdyby se děj neodehrával v Evropě a kdyby zrovna nekončila druhá světová válka, byl by to jasný western. Tvůrci této záležitosti to plně přiznávali a mně se to líbilo, dojem mi ale silně pokazila místy opravdu westernová hudba. Ta tu byla pro diváky, kterým by to nedocvaklo? Takové polopatismy mě fakt vytáčejí. Přitom úvodní Auf Wiedersehen mě přímo nadchlo, protože dokonale doplnilo děj. Škoda, že to v podobném stylu nepokračovalo. Děj mě i přes svou jednoduchost bavil, nebylo třeba nic komplikovat, šlo přece o oddechovou záležitost, s postupujícím časem na mě ale přestávala ta až přehnaná jednoduchost fungovat. Taky mě už unavuje to neustálé karikování příslušníků SS. Ta hrůza, kterou šířili, přece nespočívala v tom, že by se chovali jako naprostí šílenci (vyjma takových oddílů jakým bylo například komando a později brigáda Dirlewanger), nebo v neúplných obličejích. Tu přece způsoboval fakt, že se laskavý tatínek nebo skvělý, sympatický kluk ze sousedství dokázali během okamžiku přepnout do chladnokrevné, bezcitné bestie. A ne, tyto schopnosti s koncem války nikam nevymizely, jsou tady stále a disponují jimi všechny národy, jen musí přijít ta správná příležitost. Proto s každou válkou přicházejí ruku v ruce válečné zločiny. / Poučení: Filmy přinášejí spoustu nových možností. I panzerfaust může mít tříštivo- trhavou hlavici. ()

Morholt

Tarantinovská řežba, v níž si to na konci války rozdá dezertér wehrmachtu s jednotkou SS, která jde po ukrytém zlatu. Co film sliboval, to jsem dostal. Vedle obligátních samopalů, pušek a pistolí tu jako zbraň slouží všechno co je po ruce od vidlí až po pánvičku, gore je na slušné úrovni a neupadající tempo poporuje fajn muzika. Příběh, byť nijak objevný, neurazí, protože o něm to zase tolik není a co se herců týče, nemám nejmenších námitek. Potěší i výrazný český podpis a člověk si chtě nechtě musí položit otázku, proč něco podobného neumíme u nás. Lidské zdroje na to evidentně máme. 75% ()

Lacike

Prakticky to isté čo Sisu. Len menej absurdné jak dejovo, tak aj akcia sa viac drží pri zemi. Ale mňa už tieto príbehy o nasratom maníkovi, ktorý komediálne brutálnym štýlom kántri jedného nácka za druhým, nejak nebavia. 5/10. ()

GeusX

Hanebný pancharti s westernovými tóny v německé režii. Inspirace Tarantinem je tu velice zjevná. Jen se tu tolik nevykecávají. Tak se taky nebudu vykecávat, co a jak by se dalo vylepšit a bla bla bla. Příjemné akční překvapení pro fandy žánru. 80% (viděl jsem: 1x cz) PS: Často zmiňovaného podobného Sisu jsem v této chvíli ještě neviděl. ()

ledzepfan

Je to vlastně pozdní příspěvek do Tarantinem inspirované vlny neo-grindhousů, kdy to vrství prvky různých žánrů přes sebe ve zdánlivě brakoidním celku. Druhoválečný western je tady moc hezky usazen do válečného bezčasí, kdy je pro nacistickou jednotku válka už sice prohraná, ale na toto místo jejich prohra ještě fyzicky nedoputovala, takže mají poslední okamžiky na to vyždímat z jedné vesnice pár cihel zlata. To je krásně tenzní vymezení časoprostorul pro děj plný překvapivě funkční (a choreograficky kvalitní) akce, zajímavých scén a sympaticky neprofláknutých herců. Bohužel, i na takhle jednoduchou zápletku je těch 100minut docela dost a i když mě to v jednotlivých aspektech zaujalo a nerad bych od toho někoho odrazoval, jako celek jsem to měl problém ukoukat. ()

Trevor

Sisu pod réžiou Nemecka, v podobnej réžii sa teraz nesie celý svet, či už povinnosť všetkých dodávať zbrane a uťahovať si opasky, či už majstrovstvá sveta v hokeji a celkový trend elého sveta klanať sa Amíkom a fašounom. Spracovanie príbehu nie je úplne zlé, pochopiteľne je to pod taktovkou Netflixu, tak sa dočkáme bububu bieleho uja kňaza, mladých sebavedomých klitorisáčiek odpaľujúcich jednu rpg za druhou, zničeného, podotýkam kresťanského kostola, ešte aby tak strieľali JUWE na svoju synagógu, to by im súdruhovia rabíni neodpustili a priškrtili by chechtáky už aj tak upadajúcemu Netflixu. Ale celkovo film ubieha celkom svižne, síce pred bránami Berlína sú Sovieti ale Nemecko kapituluje nie kvôli spojencom ale kvôli súdruhom boľševikom z USA, aby tupuťké mozočky pochopili ako si to majú myslieť a nie ako to bolo naozaj. Treba pochváliť pomerne dobrú kameru, v poslednej dobe tradične výborný výber piesní a celkovo ozvučenie a síce jednoduchý avšak pomerne zaujímavý príbeh, vďaka ktorému film ubieha vo svižnom tempe a našťastie nemá 120 minút, ako je u Netflixu v poslednej dobre zvykom. 3*+, no tých takmer 70% je celkom objektívne hodnotenie zdejších filmových expertov. ()

dyfur

.....mix skoro všetkého :koniec 2.svetovej vojny, dezercia, zlato, humor, akcia, sentiment......pozrieť sa dalo, ale nič extra..... ()

M.i.k.e

žánrový eintopf, který úplně neví čím by chtěl a tak je chvilku strašně vážný, chvilku zase nešetří černým humorem a jako bonus je prošpikovaný solidní akcí  ovšem dohromady to jako celek překvapivě slušně funguje. Režisér má evidentně hodně rád Tarantina a westerny a na atmosféře filmu včetně velmi dobrého soundtracku je to dost znát. Není to sice úplně dokonalé a hlavně dialogová stránka má do Hanebných panchartů hodně daleko, ovšem v tomhle případě to ničemu nevadí. Žádná žánrová klasika ze Zlata a Krve nejspíš nebude a spadat bude spíš do ranku jednohubek, nicméně na Netflix (s jeho mnoha filmovými přešlapy) jde o nad očekávání povedený kousek...70% ()

bourec

Poměrně slušná německá válečná groteska, se spoustou krve a střílení. Je to mix všeho možnýho, ale kouká se na to dobře. 60%. ()

C0r0ner

Kdyby se podobných filmů točilo víc, tak bych určitě proti nebyl. Co se týče námětu a scénáře, tak žádná hitparáda, ale o to v tomhle případě nešlo. Kdo si přišel pro jednoduchou zábavu spojenou s řežbou a sem tam dobrým fórem, bude naprosto spokojený. 80% ()

Lenka.Vilka

Vlastně moc fajn film, kde je hodně krve. A jo, zlato, to tam je taky. Skvělá zábava jak po příběhové, tak po akční stránce, kde jsou ty špatný, tak špatný, až jim budete přát jenom to nejhorší, a ty dobrý, jsou tak dobrý, že jim budete přát jenom to nejlepší. Celkově se na to dobře kouká a díky nepřepálené stopáži si to celou dobu udrží skvělý tempo. A co si budeme, příjezd amerických vojáků byl taková třešnička na dortu  ;)  4,5/5 :) ()

Juto

Tento film má veľa Tarantinových vibrácií, ktoré tu môžete cítiť. Je to evidentne, že režisér je veľkým fanúšikom. Dialógové scény nie sú úplne, tak dokonalé, ale stále sú dobré. Akčné scény nie sú príliš prehnané a dosť ma bavili. Film obsahuje veľa klišé a je celkom predvídateľný. Ale je to dobrý žánrový kúsok, ktorý by si fanúšikovia Tarantina mali pozrieť. 7/10 ()