Na samém konci druhé světové války nechce německý dezertér už nic jiného než být doma. Místo toho se ale musí postavit esesákům, kteří pasou po ukrytém zlatém pokladu. (Netflix)

TommyC94

Začátek vypadal docela slibně, ale po chvili jsem hned věděl že se na to víckrát už nepodívám. Po scéně na konci v kostele jsem se zhrozil, že neobsadili žádného člověka tmavé pleti, ale nezklamali a nakonec dali rovnou celou jednotku tmavých američanů s vyjímkou seržanta, prostě dnešní filmaři Němci😀 ()

POMO

Film, který každou scénou, postavou, humorným momentem, bitkářskou choreografií či nečekaným zvratem ví, co dělá. A přes mix vážného tématu s komickou abstrakcí ani na vteřinu nesklouzne k lacinosti či přepálenosti. Scenáristicky tři krát propracovanější než Sisu a režijně vkusné a svěží jako málokterý film bez větších hereckých jmen. ()

Malarkey

No napadlo by Vás, že se pod filmovým názvem Krev a zlato bude skrývat naprosto parádní Tarantinovka? Mě teda rozhodně ne. Nápaditý akční nářez, který je přiměřeně akční, zábavný, efektivní a choreograficky a technicky zmáknutý na absolutní jedničku. Jen se připravte na to, že tady nejde o precizní ztvárnění války jako spíš o zábavné akční béčko. Bonusem je pak skutečnost, že film se natáčel u nás. Hanební pancharti volume 2. ()

T2

║Rozpočet $-miliónov║ Tak aj Nemčúri sa pochlapili a konečne ponúkajú spoločne s upadajúcim Netflixom poriadnú vojenskú rezbu. Pošmáklo a veľmi, podobne ako Sisu to išlo v podobných uletených kontúrach. Chytľavý krvavý masaker. Ten Tarantino ovplivnil veľa filmárov. /80%/ ()

Fr

„VÍTE, PROČ TU TI ESESÁCI JSOU? ZLATO! JSOU TU KVŮLI ZLATU…“  Hodně střelby, ale i ruční práce, padouši jsou padouchovatí a dobro… prostě další válečná „špageťárna“. Sonja má v sobě něco z Shosanny Dreyfus, ti, co dělali hudbu, měli v hlavě Ennia Morriconneho, vobčas vyplave na povrch dobrej fór… a jak už to tak na Netflixu bejvá, je to celkem výživná česko-německá spolupráce. Sisu byl syrovější, ale tohle baví podobně. 3 a 1/2! ///   -------------- POD ČAROU: ------------------------------------------------ 1.) Natáčelo se v Česku, na lokacích na Točníku, v Údolí ticha, v Králově Dvoře, v Nižboru, v Líšné, na Křivoklátě nebo na Výsluní. 2.) Na natáčení se podílela řada Čechů, například zvukař Viktor Prášil (nominace na Oscara za Na západní frontě klid). Menší roli má mmj. Josef Trojan. 3.) Thx za titule „Drahomíra Rezková“. ///                         PŘÍBĚH  ***  HUMOR  *  AKCE  ***  NAPĚTÍ  * ()

EvilPhoEniX

Netflix doručil nečekané překvápko s náckama z Německa. Blood and Gold dalo by se říct, že je bratříčkem nedávného Sisu. I zde máme poklad, po kterém náckové prahnou a sympatického hlavního hrdinu, který si to tady s němi rozdá, jen s tím rozdílem,že zatímco Sisu představil téměř nesmrtelného hrdinu v God módu, tak zde se sází více na realističnost a autentičnost, ale je tu tímpádem i méně gore, ale já jsem spokojen s oběmi verzemi. Vizuálně je Blood and Gold na slušné úrovni, má to příjemný Western feeling a Tarantino tu je místy vskutku cítit, občas si tvůrci vypomůžou černým humorem a velmi se povedly postavy. Krom sympatického hlavního hrdiny se povedli i náckové, především Generál bez oka či ten hajzl s obvazem kolem hlavy, ten si kradl většinu scén pro sebe a bavil mě. Akční scény jsou povedené a realistické. Překvapily mě kontaktní souboje, které jsou dynamické, drsné, mají skvělou kameru a vidět fighty s náckama je zkrátka radost. Přestřelky jsou taky hezky dynamické, pěkně ozvučené i realistické a je jich dost. Zkrátka jde o příjemnou a nečekanou žánrovou jednohubku, která potěší fanoušky akce, westernů i válečných filmů. 7/10. ()

Gilmour93

Při akci to dokáže získat nějakou pozornost, ale mimo ni je to jen Doktor z hor s nacisty. Neumí se to rozhodnout mezi seriózností a nadsázkou a podobně jako v Blood Red Sky hoří Thorwarth s postavami. Ať už jde o německého Caspera Van Diena, obergruppenführerfantoma opery, nebo jeho pobočníka, co měl na konci zlata už plné zuby, všichni působí jen jako průměrní pacienti Der Bergdoktora.. Jestli mělo ode mne Helanderovo vyhlazování esesáků tři zlaté cihly, tohle nemůže dostat stejně a to nejen proto, že nějaké sisu tu měl jen ženský odboj s mysliveckými flintami.. ()

somnar

Krátce po Dungeons & Dragons zas nechápu tu potřebu cpát slzopudnou backstory naprosto prázdným a jalovým hrdinům, co si cpou zlatý cihly do chřtánu ve filmu, v němž vesnicí chodí znetvořený nácek a všude šplouchá digikrev. Přitom by se to klidně mohlo utrhnout ze řetězu - takhle je to ale moc nijaké, obyčejné, contentové, kdy to nemá nápady ani vizi, tak se to snaží klasicky netflixově utrhnout od všeho trochu, až to není nic. Proč si místo toho nepustit Hanebný pancharty, netuším. ()

2Pac

Akurat isiel v kinach "podobny zaner", film Sisu. Prekvapivo je vsak tento cesko-nemecky film lepsi. Zaujimavejsi pribeh, westernovy nadych a tarantinovska hudba... ()

Xmilden

Malý neškodný Netflix projekt, který vzniknul u našich západních sousedů. Přestože se trošku snažil hrát na Tarantina, bude brzy zapomenut. Komu stačí ke štěstí málo nechť si ráčí pochutnat, kdo potřebuje delikatesu bude muset sáhnout po něčem starším z Osmdesátek. 50% ()

darkrobyk

Jakýsi hybrid válečného dramatu, akce a westernu, ovšem ne klasického, nýbrž spaghetti. Ten připomněla nejen hudba, ale především závěrečný osud řady postav. Jenže tvůrci asi nevěděli, co točí, a tak vytvořili guláš. Nejvíce mi vadilo hovadské chování postav, kdy Elsa by musela být normálně několikrát mrtvá stejně jako Heinrich. Ten měl sice medaili za boj zblízka, v souboji s protivníkem ovšem totálně selhával. Se Sisu bych nesrovnával vůbec, páč tam filmaři jasně věděli, co točí. Škoda, že šikovní Češi nezafušovali pořádně i do scénáře...p.s. vzpomínka na Dobyvatele ztracené archy se v jistý moment vynořila okamžitě... ()

Shakers

Veľké prekvapko. Zlý Nemci s druhej svetovej, to je pre mňa vždy dobre lákadlo a Blood and Gold ma zaujal nie len postavami, ktorým som fandil ale aj príbehom, nekompromisnými úmrtiami a celkovým skoro až Tarantinovským štýlom. Bavilo ma to od začiatku, no zaver bol perfektný. 80% - 4* ()

Big Bear

Jestli tohle někdo srovnává se Sisu, tak nevím jak a s čím. Sisu je ptákovina, byť řemeslně natočená. Tohle je také řemeslně natočené, ale navíc to ptákovina nebyla. Mně se to líbilo moc. Je vidět, že v žánru válečný film se stále ještě dají dělat kouzla aby to nesmrdělo zatuchlinou a stereotypy. Do Pluku mizerů střihli tvůrci šedesátkovou hudbu  a sedlo to tam skvěle, tady pro změnu hudební podkres je celou dobu westernový. A je skvělej. Dokonce jsem si musel pořídit soundtrack. A když ho posloucháte, věru byste nehádali, že hudba patří k filmu odehrávající se na konci druhé světové války. Při poslechu si spíš představíte mexické pomezí, kde se pasou stáda hovězí, cowboye a desperáty... Jenže tady je jimi krutý (jak jinak) velitel SS se svojí jednotkou hledající židovské zlato. Hned od počátku jsem musel uznat, že to má něco do sebe. Už jen ta kamera. Třeba ten záběr z korby odjíždějícícho náklaďáku uličkou skrze dvě řady sedících vojáků vycentrovaný na oběšeného zběha houpajícího se a vzdalujícícho se od kamery... Takhle to zní jako úchylný detail na který se zaměřil úchylný Big Bear, ale já v tom vidím přemýšlení nad každým záběrem a to já rád. Film je celkem krvavý, takže nečekejte nějaké kapslíkové přestřelky. Moc potěšilo, že to bylo točeno u nás a že se na tomto filmu podílelo hodně českých jmen za což tleskám! Velká spokojenost! Dávám za 4 zlaté cihly. * * * * ()

HAL

Sisu je mnohem stylovější a dravější jízda, a nebere se ani trochu vážně, což tady trochu ruší, když to není o nic méně akční výplach. Ale postavy sympatické, příběh funguje a akce slušně natočená s nápaditými killy nácků, taky bavilo dost. Na rozdíl od svého Finského bratra ve zbrani má Heinrichův příběh blíž ke Coenovkám než k Tarantinovi. 7/10 ()

pornogrind

Tak nakonec se z toho vyklubal film na pohodu. Z větší části se to tváří spíš vážně ale tu a tam vytasí film nějakou černohumornou scénu nebo hlášku. Tvl a ta hudba. Já se bavil. ()

mzss1

[65%] Trochu mi to připomnělo nedávný film SISU. S tím rozdílem, že zde vystupovalo víc kladných postav bojujících proti hrstce nácků. No, nebudu to dopodrobna rozebírat, celkově se mi tento chvílemi s nadhledem pojatý film líbil. Najde se tu pár krvavých až ujetých zabití, takže je a co se dívat. Děj to samozřejmě ani tak moc nemá a na to, jak je to krátké to občas trochu drhlo. Né teda moc, stále se něco děje, ale tomu pocitu jsem se občas neubránil. Každopádně víc bych to nekritizoval, asi si to už nepustím, ale to 1 vidění nebylo k zahození; po delší době solidní film od netflixu. ()