After: Navždy

• Česko After: Odloučení (viac)

Hardin a Tessa sa uberajú životom každý sám. Ich spaľujúca láska, ktorá sa zdala byť nekonečná, je v troskách. Hardin utápa svoj žiaľ v alkohole a v dôsledku Tessinho zdrvujúceho odchodu ho pri písaní druhej knihy trápi spisovateľský blok. V najtemnejších chvíľach svojho života sa rozhodne zúčtovať s minulosťou. Odchádza do Portugalska, aby našiel dievča, s ktorým kedysi chodil a ku ktorému sa zachoval hrozne. Potrebuje nájsť odpustenie aj sám seba. Potrebuje sa vyrovnať so svojimi chybami, aby sa potom mohol pokúsiť získať Tessu späť. Bude ho však Tessa ešte niekedy chcieť vidieť? A ako by takéto stretnutie mohlo dopadnúť? (Bontonfilm SK)

Arsenal83 odpad!

Alkoholik s obrnou a vizážou neprebudeného retarda síce nevie napísať ani čiarku, no nazýva sám seba spisovateľom, ale ošuká ho v pohode letuška rovno na hajzloch Boeingu, ale aj to je len jeho predstava, ďalšiu si preto pri sexe rovno natočí, aby si neskôr mal na čom honiť. Lesbické vsuvky sú tu len, aby sa ukázalo, čo je nový normál a mládež bola jasne indoktrinovaná, že len najväčšia nezriadenosť je to pravé orechové. Vlastne celá séria týchto výplachov bola len o depresívnej trtkačke a týmto spôsobom aj skončila. ()

ARI50

Poslední a za mě nejlepší díl, ukončení rychle ale za to cely film byl skvělý. Soundtrack dělo, cela série se hodně povedla,sem tam nějaká chybička ale povedena knižní série. Herci prostě byli skvělí. ()

M.i.k.e

kdysi dávno jsem z tohoto ekvivalentu Stmívání viděl první dva díly a z nějakého neznámého důvodu mě napadlo, že se podívám zda se tvůrci, herci a příběh někam posunuli. AŹ teprve v průběhu jsem pak zjistil, že nejde o uzavření trilogie, ale dokonce o pátý díl, nicméně tím že sem neviděl trojku a čtyřku sem vůbec o nic nepřišel. Příběhově je to pořád laciná červená knihovna a herecky je to pořád stejně ploché jen s tím rozdílem, že ona tady prakticky nefiguruje. On je pak stále nesympatické individuum u kterého je záhadou proč někomu připadá přitažlivý. Zapomenuto, jedeme dál...20% ()

viperDavid

U těchto filmů jediné co chce vidět je Josephine Langford a sex a tady nebylo ani jedno, takže nízkému hodnocení se ani nedivím. Za mě mírně podprůměrný film, na který rychle zapomenu. ()

Johnny.ARN odpad!

Ja viem, mnohý povedia, že je to konečne diel, kde Hardin niečo prekonal a niekam sa posunul. Ja vám len poviem, že je to najslabšie hovno a snáď už je koniec. Super ODPAD! ()

AdamesWWE

[2/10] Ostatné predošle filmy sa dali aspoň ako tak pozrieť že sa tam niečo dialo, ale toto veľké finále skončilo fiaskom na plnej čiare. Z 94 minút sa 80 nič nedeje, plytký bezemočný príbeh plný nesympatických hercov a posledných pár minút sa udeje aspoň pár svetlých chvíľ. Dúfam že séria je na konci. ()

BOURQUE

Už aj predchádzajúce dielo bolo pomerne podpriemerné, ale posledná časť „veľkolepého príbehu“ After je jedným z najslabších zo všetkých (keď nie najsalbší). Snaha Hardina zmeniť sa k lepšiemu je mnohokrát len veľmi ťažko uveriteľnou záležitosťou. Záverečné veľké umiernenie s Tessou (samozrejme len po vášnivom sexu) je pomerne unáhlené a nevypracované. Podobne ako záverečné scény z ich budúceho spoločného života. Slabé ukončenie celého príbehu. Osobné hodnotenie: 55% (*) ()

B.Wilde

Já dva dny zpět: Do kina na pětku určitě nepůjdu. Já dnes: No, takže... byla jsem v kině. Prostě se to nějak sešlo a teď jsem tady a smolím tento komentář, který se asi bude vymykat zbytku názorů na tento film. Do sálu jsem šla s nulovým očekáváním a že to nejspíš budou vyhozené peníze za lístek... ale! Tenhle díl se mi snad jako jediný ze série skutečně líbil a něčím mě zaujal. Konečně to mělo nějaký příběh, kde nebyl jen s€x v každé třetí scéně, který stejně nikdy nic nevyřešil. Portugalsko naprosto krásné, takže lokace a hudba za mě rozhodně velké plus. Linka s Natalii zajímavá a popravdě, byla mi x-krát sympatičtější než Tessa. (Spoiler část.) Takže mi vůbec nevadilo, že ve filmu téměř nebyla a jen se mi potvrdilo, že v tomhle příběhu mi vadí především ona. Hardin se přes všechny ty jeho balasty konečně dopracoval k nějakému vývoji, který ho někam posunul (i když ne úplně ve všem, bohužel). Hodně se mi líbila scéna, jak Natalii vynahradil to, co jí způsobil, že jí splnil její sen (navíc s jeho honorářem si to asi mohl dovolit) a taky, jak s ní diskutoval tu knihu. Omg, takhle přesně má vypadat nějaká komunikace dvou dospělých lidí, co neřeší vše jen přes postel. No konec trochu jako z rychlíku a trochu klišé, ale asi to zase jako chápu, i když za mě... ten vztah prostě nebyl v pořádku a byla bych úplně v pohodě s koncem, že se přes Tessu přenesl, klidně po boku Natalie a nebo někoho jiného. Ti dva si souzení fakt nebyli. Už jen na přilepšenou dávám čtyři hvězdy... oproti tomu si předchozí tři díly zaslouží tak dvě a půl... ()

John80

Konečne záver filmu ,ktorý sa naťahoval s nesympatickym hercom a krásnou herečkou. Hardin sa rozhodne zmeniť a preto absolvuje cestu do Portugalska za svojou prvou láskou, má vidiny s aktuálneho vzťahu z ktorého je sám nešťastný,keďže to naposledy nedopadlo najlepšie 3* ()

Likan7

Natočit závěrečný díl romantické ságy s tím, že jedna ze dvou hlavních postav se tu prakticky neobjevuje a celý film sledujeme jen Hardina, je fakt geniální nápad. Změním prostředí, Lisabon je krásné, romantické město. Uděláme záběry jak vyšitý pro nějaký cestovatelský pořad nebo video pro cestovku, dáme tam dojemnou hudbu a ono to nějak dopadne. Jako jo, abych byl upřímný, horší jak "Pouto" to být ani nemohlo. Nečekejte od tohohle finále (?) ale nějaký zázrak. Je to stále stejná, už i v rámci série několikrát viděná, pohádka. Tiffin mi přijde, že mu hraní jde o trochu líp než posledně, minimálně je zase o rok starší a tetování má furt cool. A Josephine Langford? Ta je tady v první hodině doslova 3 sekundy a jakmile se ke konci ukáže, líbí se mi film zase o chlup víc :) Jenže když má na konci přijít nějaký romantický vyvrcholení, tak sice vyvrcholení přijde, ale není moc romantický, spíš takový...na stole, co bych čekal spíš ve 365 dní. 5 dílů jsme čekali, až se dají v posledních 10 minutách posledního dílu dohromady.. ()

AgnesDee

Pět let úpěnlivých proseb a utrpení nad sledováním této šílené eskapády je konečně u konce! Pro mě. Tak nekonzistentní, random a mizernou filmovou sérii jsem snad za svůj život ještě neviděla - ano, je to dokonce horší než celá Twillight sága. Film, který tohle martírium ukončil, sledoval pouze našeho sad-boye místo ufňukané holčičky, což je za mě jedna z mnoha chyb, které se autor scénáře dopustil. Tou největší však je "vývoj" postavy Hardina, který měl v tomto filmu projít vykoupením a "pohnout se v životě dál". Místo toho ale pořád brečí, fňuká, lituje se a pak mu "pomůže" jedna promluva do duše od někoho, koho si ani neváží. Co ale jeho úžasná ex přítelkyně, která mu pořád opakuje, že šla v životě dál? No, jelikož ji v tomto filmu skoro vůbec nevidíme, tak to spíš vypadá, že si něco nalhává, ale nikam se v životě neposunula. Tak strašně bych chtěla vidět film o takové dvojici, která se nakonec rozejde, protože zjistí, že to nemá smysl. Ale to bych asi chtěla moc. ()

tsatsiki

Důstojné zakončení jedné série.Samozrejmě je to naivní pohádka pro dospělé a prošukali jsme se až k 5dílu a ani tady není o sex nouze, ale já mám šťastné konce rád, i jsem tušil jak to skončí. Herecké výkony velmi dobré a jsem rád, že mohu na závěr série dát 70%.Musím se přiznat, že mě After série pohltila a těšil se na každý nový díl, stejně jako na Srdcerváče. ()

Stuffa

Jednička se mi vážně líbila, milá, lehká..., korespondovala s knihou. Obsazení mě zaujalo, ale vše hezké se v dalších dílech bohužel vytratilo. Herecké výkony byly plytké, občasný humor ve dvojce mě ještě občas naladil, pak už se z celé série stal shit. Ale chtěla jsem to zakončení vidět, ať zatím mohu udělat tečku. A ono nakonec výprava, kamera, lokace, hudba nebyly v tomto díle vůbec špatné! Ale děj? Ten nejenže pokulhával, ten ani nechodil. Zaseklé momenty v minulosti, spíš mi to přišlo jako takový ten trailer na začátku každého levného seriálu, viděli jste. Dlouhé rozhovory o ničem, děj nebyl snad žádný a nebo takový hodně lehký na celý film. Tessu jsme viděli opravdu letmo, ale tak to co, happy end byl, můžu si to můžu odškrtnout. ()

blondboss

Najzbytočnejší diel celej tejto romantickej série, ktorá ešte možno v prvých dvoch dieloch spĺňala aké-také kvalitatívne kritériá, ale tie ďalšie diely už boli len varením z vody a v zásade len snahou vytĺcť nejaký ten kapitál z cieľovej skupiny. Jednu hviezdu za Josephine a za to, že to už končí, aj keď s až priveľmi predvídateľným záverom. Čo dodať, dievčatá, bežte do reálneho sveta :) 25 % ()

Bezjmena odpad!

Tento film se dá popsat jedním slovem: ODPAD. V celém filmu vidíme jenom depresivního Hardina, který se neumí přenést přes rozchod s Tess. Celý mi to přijde, jako špatně napsaný studentský film. Dívání se na Hardina, který celý film utápí své problémy v alkoholu není pěkný pohled. Celkový konec kde se na svatbě znovu setkají Tess s Hardinem a hned se dají do kupy nedává žádný smysl. Už by bylo lepší, kdyby Hardin skončil sám. Film nikomu nedoporučuji. Radši si puste film který jste viděli stokrát. ()

vavsek

Poslední díl After série stojí opravdu za starou bačkoru. Téměř celý film se nic neděje, objevují se akorát flashbacky z předešlých dílů a Hardin najednou dojde k prozření díky jeho dovolené u moře, že se změnil a je ready konfrontovat Tess. Jediný co možná stojí za zhlédnutí je konec, který taky definitivně ukončuje celou tuhle ságu. Povím vám ale teda, že zakončení je opravdu laciné. Každopádně nejedny kalhotky to asi nenechá suché. Z filmového hlediska to ale nemá snad cenu na komentář, i když jsem ho tu vlastně zanechal. Ve finále ani netuším, proč jsem celou tuhle ságu dokoukal až do posledního dílu. ()

xxxLussyxxx

Za mě zbytečný díl, stačilo v předchozím díle dát konec jako byl tady a bylo by vyřízené. Bylo to nudné, měla jsem chuť ve velkém přetáčet, ale nějak jsem to přetrpěla a nakonec se teda aspoň trošku dojala, že přece jenom... no, uvidíte/viděli jste sami jak to dopadne. Plný počet hvězd, že to herci dokázali dobře zahrát a nenatočí už další díl :D ()