Akční thriller přináší apokalyptickou vizi USA. V roce 1998 kriminalita v L.A. stoupá natolik, že musí být použité speciální jednotky. Prezident předpovídá obrovské zemětřasení, které zničí město. Jeho předpověď se vyplní, otřasy půdy o síle 9,6 Richterovy stupnice srovnají město se zemí a oddělí ho pásem oceánu od pevniny. Je rok 2013. USA už dávno není demokratickou krajinou, ale impériem prezidenta s neomezenou mocí. Na ostrov LA jsou deportovaní zločinci a nepohodlní lidé. Mezi nimi je i bývalý voják a hledaný zločinec Plisker, jehož despotická vláda pod hrozbou smrti pověří nebezpečným úkolem. Má najít vzbouřence a černou skříňku, která skrývá důležité tajemství. (oficiálny text distribútora)

longercz

Tentokrát jde mimo mě i jakákoliv snaha o parodii, komedii nebo cokoliv zábavného. Akorát trapnost postoupila ještě o jednu či dvě třídy... ()

Hightower odpad!

Zřejmě Carpenter našel při domácím úklidu pod postelí scénář od prvního dílu. Sfouknul prach a natočil. Bohužel bez úspěchu. Velmi laciné scény, které mnohdy bijí do očí a navíc jsou k nudné. Omšelý je i děj, opět stejný problém, ale považte, za beznadějný čas. Chápu čas jsou peníze, takže když hypoteticky bude třetí díl, čas který bude mít "Had" bude 30 minut? (Smích). Jistým zábleskem je snad myšlenka dvou světů, kdy je vidět "zlé zlo" (člověk je zde permanentně v ohrožení života, ale bez výrazných striktních norem; a pociťuje svobodu) a pak "hodné zlo" - USA - a jejich doživotní prezidentský diktátor, spasitel, chtějící morální Ameriku za jakoukoliv cenu. V jistém ohledu L.A. připomíná "přirozený stav" od Hobbese...Je-li potřeba snímek na jednu noc s čipsy, pak jistě volte tento. ()

Biopler

Carpenter sa oproti Escape from NY posunul o 15 rokov vpred, no spracovanie a technická stránka hovorí akoby to bolo 15 rokov vzad. Zase je to černota, ale oveľa menej baví, lebo takýto úlet sa už nedá prežuť. Carpi sa s ničim nehrá, ak nechce mať v scéne reálnu scenériu, nahradí ju obrázkom či storyboardom, ak vôbec nejaký existoval, že? :) Kurt Russell, ktorý to má celé držať, nechutne prehráva svoje party. Naivita, hlúposť zo snímky trčí v každom zábere. Odpad! nedám, lebo aj tak sa dá zobraziť režisérska anarchia. ()

ninho

Nevím, co tohle mělo znamenat. To snad Carpenter nemohl myslet vážně. Kurt je spíš k smíchu a trapné efekty snímku taky příliš nepomohly. Po dobu celého filmu jsem se příšerně nudil, ale nějakým zázrakem jsem se dodíval do konce. Právě kvůli závěru a solidní hudbě dávám aspoň 1*. ()

Louie

Carpenter si holt umí udělat srndu nejen ze sebe a svých hrdinů, ale i z diváků. když na tu hru přistoupíte, je to skvělá zábava. ()

boaka

krásný návrat do těžce politických nekorektních 80.let ... příjemné zavzpoménání si na doby, kdy ještě hlavní hrdina nutně nepotřeboval vypadat jako manekýn a situace zvládal s přehledem i bez emanciopované padesátikilové partnerky. ()

waska

Na útěk z NY to nemá, ale i tak jsou tam docela zábavné momenty. Je třeba podoktnout, že bez Kurta Russella by to byla bezduchá slátanina. ()

Kingjiri

"Radši všichni doufejte, že to nezvládnu zpátky." Vcelku slušný béčko, který sice už nemělo tak dobrou atmosféru jako v prním díle a do jistý míry se děj dost opakoval, ale prostě mi to přišlo lepší a hlavně zábavnější, než jednička. Bylo tu více akce, slušný hlášky a bylo to správně ujetý (scéna s chirurgem a nebo s basketbalem - asi proto jsem nikdy basket moc neměl rád:)). Ani mi nepřišlo, že by tu byly vizuální triky tak špatný, jak tu pár lidí píše (samozřejmě zase nebyly uplně nejlepší), šlo o takovej solidní béčkový průměr. Občas to byl pěkný kýč, hlavně ve spojení s rádoby westernovou hudbou, ale to už k béčkům prostě patří. Slušná zábava za tři silnější hvězdy a narozdíl od jedničky si tenhle díl možná někdy pustím znovu. ()

Lorge

Jediný důvod, proč nehodnotím stejně, jako NY, jsou laciné počítačové efekty (ponorka) a to, že jde v podstatě o remake. Remake, který má k dobru černý humor a (i když minimálně) božského Bruce :-D ()

Ceberus

Post-apo filmy určitě můžu. A tenhle (byť není post-apokalyptický globálně) se tvářil velmi podobně jako jeden z mých nejoblíbenějších filmů vůbec, Vodní svět. Snake (dabingem překvapivě překládaný Had) je podobně profilovaný nekompromisní zabiják se skrytou dobráckou duší jako Costnerův Námořník (případně mírnější Washingtonův Eli z Knihy přežití) a stejně jako celý film jej nelze brát zcela vážně a je nutno si to vše užít jako oddechovou akci s vypnutým mozkem. Přestože počet bláznivých scén je možná i větší než ve Vodním světě, speciální efekty se bohužel zřejmě zasekly někde deset let před vznikem samotného filmu. ()

Psycho.R

Snake je super postavička i tady měl pár dobrejch hlášek. Tím však končí pozitiva. Carpenter se vážně seknul. 90 léta byla rozdělena na extra třídu efektů a céčkové efekty a tenhle film je v tý druhý skupině. Tři roky před Star wars a jak to vypadalo? Příběh - fraška, jelikož jen těží z prvního dílu, hudba špatná, záporák nudnej, Buscemi se tam vůbec nehodil, tsunami??? :D ()

Acrobat

Ešte o trochu horšia poviedka alebo legenda, ktorá sa hovorila aj v Tivoli. Veľa nenahovorí ale stále je to chlap, pre ktorého pošleš auto. Sám sa nezamastíš ale máš hrdinu. Scenárového. Lebo len ten ide tam a vybaví. Ide onam a vybaví. Vybavovač, ktorého scenárista vedie známymi cestami, pričom je len na Vás, či ho povediete po slušnej akcii alebo nie. Carpenter niečo vybavil niečo nie a tak síce atmosféra a kulisy fajn, ale slaboduchosť drží kartu priemeru. (videné 02.11.2O18 HDrip) ()

Likan7 odpad!

Kdyby to bylo alespoň legrační, ale ono to je jen šíleně laciný, hloupý a nudný. Kulisy hrozný, Russell taky a když nemáte na triky, tak by jste je raději ani neměli zkoušet. ()

Nix

Dlouho jsem neviděl tak poctivé ultra béčko. Špatné digitální triky, ještě horší hlášky a ultra drsný Kurt. Jako co víc si přát. V tomhle mne Kurt nezklamal zatím, užívám si jeho takový role. A na deštivé nedělní odpoledne je to naprosto vyhovující. Občas je potřeba vypnout mozek. ()

GOGO3000

Kurt Russell si zde zahrál na drsňáka, a nutno dodat že ne špatně. Scénář filmu je dost dobrý (až na malé výjimky). Zato Steve Buscemi zahrál fantasticky patolízalského křiváka - ta role musela být napsaná přímo pro něj - fakt dobrý. ()

Kdo uteče z New Yorku?

Kdo uteče z New Yorku?

30.08.2014

Hollywood se snaží Snakea Plisskena vzkřísit už nějaký ten pátek. Slavný tvrďák z Útěku z New Yorku a Útěku z L.A. by ale nadále neměl disponovat tváří Kurta Russella. Na scénu nastoupí mladá tvář,… (viac)

Návrat Johna Carpentera

Návrat Johna Carpentera

22.01.2008

Seriál Masters of Horror vytáhl z hrobů několik žánrových mistrů a ukázal jim, že fanoušci na ně nejenže nezapomněli, ale pořád stojí i o jejich novou tvorbu. Minulý týden jsme psali, že na vlně… (viac)