Akční thriller přináší apokalyptickou vizi USA. V roce 1998 kriminalita v L.A. stoupá natolik, že musí být použité speciální jednotky. Prezident předpovídá obrovské zemětřasení, které zničí město. Jeho předpověď se vyplní, otřasy půdy o síle 9,6 Richterovy stupnice srovnají město se zemí a oddělí ho pásem oceánu od pevniny. Je rok 2013. USA už dávno není demokratickou krajinou, ale impériem prezidenta s neomezenou mocí. Na ostrov LA jsou deportovaní zločinci a nepohodlní lidé. Mezi nimi je i bývalý voják a hledaný zločinec Plisker, jehož despotická vláda pod hrozbou smrti pověří nebezpečným úkolem. Má najít vzbouřence a černou skříňku, která skrývá důležité tajemství. (oficiálny text distribútora)

waltosin

Nechápu tady tohle hodnocení, já osobně byl nadšený. Akce byla od začátku až do konce, vynikající Kult Russell a brilantní příběh a z toho vznikl skvělý apokalyptický sci-fi film!!! ()

Psychotic17

Zpětně jsem přišel na to, že je to prachsprostá kopie Útěku z NY. Ale nehorázná. Ale protože jsem tento díl viděl jako první, holt mi přirostl k srdci víc. Mimochodem... to že hlavní postavou těchto dvou snímků byl inspirován můj nejoblíbenější herní hrdina - tedy Solid Snake, taky nezůstalo bez odezvy. 70%. ()

nikkittka

Proti Útěku z New Yorku to je zkrátka neskutečná slabota,ve které se Carpenter ve snaze o tvrdou nekorektnost stal spíše trapným,stejně jako Kurt Russell,z jehož ikonického projevu v prvním filmu zbylo jen velmi málo.Někdo v tom jistě může vidět dokonalou reflexi již mrtvé brakové estetiky 80. let,ale pro mě to zůstává jen a pouze brak bez nápadů a jakýchkoliv objektivně uznatelných kvalit. ()

kubilov

Post-apokalyptické brakové sci-fi od Johna Carpentera a Kurta Russella. Už od začátku jsem věděl, že to bude hroznej průser, ve kterým těch 50 milionů dolarů z rozpočtu nebude šance nikde vidět. Díky tomu, že se v pár scénách objeví Steve Buscemi, a že ty triky jsou tak špatný, až jsou vtipný, si ode mě Útěková dvojka 1* zaslouží. ()

Aywes

Ve filmu Kurt Russel střílí z rogala padouchy. Ve filmu Kurt Russel surfuje na tsunami a skáče na auto projíždějícího Steva Buscemiho. Vážně chcete u tohoto filmu hodnotit efekty a jak je blbý? Bože, bože... ()

wallax

Po 15 rokoch sa vraciame k lacným kulisám, sadrokartónu a polystyrénu, najčistejším kanálom aké možno vo filme o najšpinavšom meste vidieť a k hrdinovi, ktorý je sám nesmrteľný, ale zato pre všetkých ostatných smrteľný ako Had - Snake sa vrátil (dúfam, že naposledy) a s ním najlepší a jediný režisér, scenárista, hudobný skladateľ a herec (tento krát už vo svojom počine nehral) a to všetko v jednej osobe menom John Carpenter. ()

saladín.

Svizny, jemne ironicky popcorn s dobrou atmosferou ktory sa na nic nehra a hezky odsejpa (az na par totalnych nepravdepodobnosti), s kopou vtipkov i v podobe snad az umyselne B-ckovych trikov a la 80s a ucasti Fondu a Buscemiho a na zaver so zabavnymi anarchistickymi hlaskami. Carpentera na tento sposob mozem. "So retro...irgendwie 20tes Jahrhundert" ()

E.T.Martin

Vůbec se nedivím tak rozporuplnému hodnocení tohohle filmu. Útěk z L. A. je prostě film pro fanoušky, který si na nic nehraje, je natočený s radostí a s nadhledem, a chutí se bavit. Snake Plissken se vrací coby staromódní tvrďák, který jakoby utekl z 80. let. Vleze do každé pasti, pokaždé, kdy to jde, se nechá chytit, a kupodivu - pokaždé mu to jaksi vyjde dostat se z okovů ven. Když k tomu připočteme spoustu báječných, mírně úchylných, postav, je o zábavu postaráno. Ano, je pravda, že příběh je mírně hloupoučký, že počítačové efekty stojí za prd, atd, atd..., ale o to tady přece vůbec nejde. A nejlepší scéna vůbec je nálet na rogalech, tak radostně pojatou střílečku jsem dlouho neviděl:) ()

albiebennett

Absolutní béčko s ubohými efekty a trapným dějem, ale Kurt Russell je tak brutální frajer, že mě to bavilo až do konce.V roce 96 to musel být fakt hit. ()

LeePriest

Tady musím konstatovat, že to byla opravdu pořádná sračka. Nepovedené, chvílemi až směšné triky (hlavně scéna na chirurgii s mrzáky byla doslova katastrofální), špatná akce, nevlídné prostředí a kromě hlavního představitele velmi nesympatické postavy. Jedna hvězda za Kurta Russella a přijatelnou hudbu. ()

Delmondo

Pokračování a remake v jednom. Proč ne když je to stejně geniální a Snake Plissken je furt stejnej borec, tož i já hodnotím stejně! ()

Tomulka

Podle mně je tento snímek kultovní záležitostí, která má dosti slabý děj, ale perfektní postava Hada v podání Kurta Russela dává snímku hodně navrh. Takový hrdina nehrdina se perfektně hodil. Drsoň až do konce. ()

Kdo uteče z New Yorku?

Kdo uteče z New Yorku?

30.08.2014

Hollywood se snaží Snakea Plisskena vzkřísit už nějaký ten pátek. Slavný tvrďák z Útěku z New Yorku a Útěku z L.A. by ale nadále neměl disponovat tváří Kurta Russella. Na scénu nastoupí mladá tvář,… (viac)

Návrat Johna Carpentera

Návrat Johna Carpentera

22.01.2008

Seriál Masters of Horror vytáhl z hrobů několik žánrových mistrů a ukázal jim, že fanoušci na ně nejenže nezapomněli, ale pořád stojí i o jejich novou tvorbu. Minulý týden jsme psali, že na vlně… (viac)