Veľké problémy v Malej Číne

• Česko Velké nesnáze v Malé Číně (viac)

Hrdiny jsou sympatický řidič náklaďáku Jack Burton, jemuž v čínské čtvrti ukradnou kamión a jeho přítel Wang, kterému zase přímo před očima unesou snoubenku. Jak se brzy ukáže za vším je Lo Pan, 2258 let starý čínský démon, snažící se získat hmotné tělo a ovládnout svět. Aby toho dosáhl musí obětovat dívku se zelenýma očima. Smůlou je, že si k tomu vybere právě Wangovu snoubenku Miao Jin. Hrdinové se spojí s mágem Egg Šenem a společně s klanem Čing Singů se vydají do podzemí čínské čtvrti, aby svedli rozhodující bitvu s démonickým zlem. (oficiálny text distribútora)

Nikiko

Může některá po tomhle filmu nemilovat Kurta Russella? Zejména po jeno návštěvě nevěstince? :-) Jedna z mých oblíbených komedií. ()

Rian_witcher

Před 30 ti lety bezva sranda dělající si legraci z kung-fu akčních filmů a hlavně ze série her Mortal Combat :-) dnes už bych po shlédnutí asi tolik hvězd nedal, ale vzpomínky na hláškujícího Kurta Russela mi nedovolí ubrat. ()

Franki69

Oddychová komediální fantasy, která si nehraje na hlubokomyslnou filozofii. John Carpenter s Kurtem Russelem natočil v osmdesátkách několik nezapomenutelných filmů (The Thing, Elvis Presley, Escape from New York) a tahle honba za osvobozením dívek se zelenýma očima v lunaparkem načichlým „domem hrůzy“ podzemím China Townu k nim rozhodně patří. To záleží jen na vás. Neměl by vám ale vadit synthpopový soundtrack (citovaný třeba v Ready Player One) hodně kung-fu a jiných karatistických bojových bitek, čínské nevěsty, chlípný prastarý vychodoasijský démon, příšerky z latexu a sršící blesky bojovníků temna v rákosových kloboucích připomínajících pokojové lampy…Tedy pokud toto všechno přijmete a smíříte se s dalším, pobavíte se opakovaně. Na Kurta Russella, Kim Catrall a ostatní se opravdu dobře kouká. Hlavně Russell si roli kamioňáka Jacka, archetypa amerického klaďase, sice trochu přitroublého, ale zato statečného když je potřeba nařezat padouchům a se srdcem na správném místě, zjevně užil. Na plnej počet to rozhodně není, ale za 80% si stojím. ()

brasek

O čo tu vlastne ide? Tieto slová položil vo filme Kurt Russell keď nevedel koľká bije a ja ich opakujem po niekoľkýkrát a vždy po vzhliadnutí tohto príšerného príbehu. Príšerný preto, lebo nemá ani hlavu ani pätu, dejová línia je jedna veľká katastrofa a do finále sa divák ani nedostane, lebo znechutený vypína televíziu. ()

Sunwheel

Typický Yankee/vodič kamióna len tak náhodou zabráni starému čínskemu proroctvu v amerických uliciach. Pomôže mu starý ujo, znalý všetkých proroctiev a nový čínsky kamoš, s ktorým zapijú magický absint a nezabudnú prisahať na americkú vlajku aby na záver získali dve šťabajzne! Dej ako z automatovej arkádovky, solídne kulisy a na tie roky aj celkom slušné triky. Béčkové guilty pleasure 80. rokov! ()

Ironhead

Mé guilty pleasure už od několik dekád... film, který mě baví dodnes a jehož hlášky, převážně pronášené Kurtem Russellem, vůbec nestárnou ;) "Ty ji ani nepolíbíš na rozloučenou??? .................. Ne" :o) ()

karnifex

Tento film zraje jako víno. Nadšený jsem z něj byl, už když jsem ho viděl poprvé - a při každém dalším shlédnutí znovu. A s postupem času si uvědomuju, že v žánru "akční komedie" představuje téměř ideál (a marně vzpomínám na něco, co by se mu v posledních 20 letech aspoň přiblížilo). ()

PeteBuck

Príjemná somarinka z osemdesiatych rokov, ktorá mi pripadá žánrovo niečo medzi akčnou komédiou a paródiou. Užijeme si niečo z čínskej mytológie, niečo akcie, niečo hlášok. Žiaľ, má to zopár hluchých miest, zišlo by sa trochu viac bojov, menej kecov, lepší spád. Ale inak to bola celkom príjemná rozprávka pre dospelých. Prvýkrát som to videl asi od polovice niekde na TV Nova pred takmer 30 rokmi, a potom ... teraz. Už vtedy ma to nejako extra neohúrilo, ale povedal som si, že tomu dám šancu. Škoda. Nebolo to najhoršie, ale ani žiadny zázrak. Mám pocit, že Carpenterovi sedí žánrovo viac horor. ()

zurivymlok

Toto je snímek, který jsem měl jako dítě hrozně rád a u kterého jsem se vážně dost zasmál. Nyní, když jsem to znovu viděl s odstupem času (jsem už o patnáct let starší) mi to už tak zábavné nepřipadalo. Před patnácti lety bych dal plný počet, dneska dám 4 hvězdy. /// Přiznám se, že z některých komentářů mě přijde, že se jedná o komedii nebo spíše parodii. Čím jiným by taky mohl být film, ve kterém se padouch vzteky nafoukne tak, že praskne. :-D ()

Mildik789

Srdcová záležitost, jako malej kluk jsem na to koukal několikrát, "Nikdo se nebojte já jsem tady" Kurt Russell je tady borec nad všechny borce. ()

John Carpenter chystá návrat

John Carpenter chystá návrat

03.08.2008

Hororová legenda John Carpenter, tvůrce filmů jako Halloween, Věc nebo Velké nesnáze v Malé Číně, poslední dobou pracuje především pro televizi (jeho příspěvky do série Mistři hororu patřily k těm… (viac)