Profesionální zloděj a jeho tým expertů chystají obří akci – loupež půl miliardy dolarů ve zlatě z trezoru na palubě letadla 12 kilometrů nad zemí. (Netflix)

M.i.k.e

Zázrak sem nečekal a zázrak se taky nestal. Neoriginální oddechovka, která se i přes normální stopáž chvílemi celkem vleče, ale jako celek mě to nakonec nes*alo a pořád je to snesitelnější (a lepší) film než třeba Red Notice. F. Gary Gray má kliku že u mě bude mít vždy velké plus za Vyjednavače a Straight Outta Compton a byl bych rád kdyby se někdy vrátil k točení podobných filmů…50% ()

bourec

Tři s odřenýma ušima. F.Gary Gray natočil kdysi několik pecek. Tady ovšem Netflus zafungoval se svou tvorbou bez zápachu. Unylá první hodina, která třeba v přípravách na loupež nemá co nabídnout. Navíc spíš průměrné obsazení, kterýmu kraluje rádoby herec Hart, kterej povětšinou svou rolí pokazí úplně vše. Navíc to vypadá, že mezi partu přišel jako návštěva na kukandu. Takže při oslovení "Yes, boss" jsem měl smích na krajíčku. Druhá půlka už se trochu podobá zábavnýmu filmu. Nějaká akce, trochu podvádění a technickejch hračiček.Jen to rozzuzlení je takový přízemní. Celkové zklamání. 50%. ()

cariada

Další akční podívaná, která neurazí ani nenadchne. Dobře se na to dívá a akce střídá akci. Samozřejmě že je tam mnoho přehnaných věcí, ale to k tomu prostě patří. Já mám k filmu dvě výtky mohlo to být o 30 minut, aby se mohl děj víc vyšperkovat a pak postava hlavního záporáka mě přišla spíš k smíchu než aby působil jako pořádný mafián. ()

Juto

,,Lift" sám o sebe nebol až taký zlý, ale jeho najväčším hriechom je, že som túto zápletku videl už 1 000 000-krát, až ma to začalo nudiť. Tento film nič nové do tohto žánru neprináša. Pravdepodobne na film do konca týždňa zabudnem. 4,5/10 ()

c.tucker

Akční komedie o profesionálním zloději a jeho týmu expertů, kteří plánují loupež půl miliardy dolarů ve zlatě z trezoru na palubě letadla 12 kilometrů nad zemí. Film režíroval F. Gary Gray, známý z filmů jako Loupež po italsku nebo Rychle a zběsile 8. Hlavní roli zloděje hraje Kevin Hart, který se tentokrát snaží být vážnější než obvykle. Po jeho boku se objevují Gugu Mbatha-Raw jako agentka Interpolu, Vincent D’Onofrio jako mistr převleků, Sam Worthington jako agent Interpolu a další známé tváře. Film nabízí několik napínavých a nápaditých akčních scén, které využívají moderní technologie a triky. Některé z nich jsou však poněkud nerealistické a porušují fyzikální zákony. Humor je spíše sporadický a není tak vtipný, jak by se od komediálního žánru čekalo. Příběh je plný klišé a předvídatelných zvratů, které nejsou dostatečně originální nebo překvapivé. Postavy jsou povrchní a stereotypní, bez hlubšího charakteru nebo motivace. Herci sice dělají, co mohou, ale nejsou schopni vytvořit silnou chemii nebo sympatie. Lift je film, který se dá sledovat jako oddechová zábava, ale nezanechá trvalý dojem. Je to průměrný heist movie, který se snaží být cool a napínavý, ale nedosahuje úrovně podobných filmů jako Dannyho parťáci nebo Podfukáři. Pokud máte rádi akční filmy s Kevinem Hartem, možná vás film pobaví, ale pokud hledáte něco víc, budete zklamáni. ()

majo0007

Dať tomuto nálepku komédia chcelo teda poriadne GULE! Nie je tu totiž vtipné jediné slovo, nebodaj veta. Kevin Hart akoby bol na sedatívach, no a rolu Worthingtona radšej komentovať nebudem. Zlaté 80tkové heist filmy, kde nebol preplácaný dej a na nič sa to nehralo. Tieto súčasné rádoby-sofistikované HI-TECH  lúpeže sú děs-bes. ()

Johnny.ARN

Pane bože, to bola taká kokotina. Heist film, kde sme všetky fintičky už niekde videli, kde tomu velí stand up zberač, kde musia byť zastúpené všetky rasy a kde nefunguje fyzika a ani zákony. Och, ja sa tak rád pozerám, ako Shitflix dokáže topiť vaše peniaze. 2 z 5 ()

Jizni Tlapa

Hart by se měl držet komedie! Názorná ukázka, že vážná poloha mu nejde a nesedií. Dobrej digital! Sem tam hláška a skvělý osvědčený námět. Oteklej Reno a čůza s Papír housu uz to taky nevytahnou vic nez na 3. Ve vysledku jde ale jen o další Netflix zklamání a důkaz, že takhle platforma umí "jen" seriály!! ()

JohnSmith

Začátek v Benátkách byl slibný a říkal jsem si, že jediná vada bude příšerný Kevin Hart, který hrát opravdu neumí a hlavně se do té role ale vůbec nehodí. Pak klasická zápletka, buď vás všechny zavřu nebo mi pomůžete dostat lumpa a pak to šlo všechno do háje, jak dějem, triky tak herci. ()

sedm.1

V případě tohoto snímku je snad úplně všechno špatně, a ve výčtu všech těch negativ nemohu začít ničím jiným, než složením týmu, jelikož se v první řadě jedná právě o týmovku. Jeho složení je v tomto filmu totiž doslova podprůměrné, a to dokonce v obou ohledech, tedy jak co se týče postav, tak i castingu, samozřejmě na čele s Kevinem Hartem, což je tedy především tajtrlík, občas vtipný, většinou ale trapný, každopádně ve vážnější poloze je to z jeho strany vždy katastrofa a pokud se má chovat seriózně a dokonce jako ústřední akční hrdina po celou dobu, tak jako pardon, to je ale dokonalá tvůrčí sebevražda, která celý film posílá rovnou do sebeparodických vod, a už jen z tohoto pohledu nelze brát Lift prostě vůbec vážně. Gugu Mbatha-Raw jako jeho společnice je pak stejně jako v naprosté většině svých filmů i zde naprosto nevýrazná a nezajímavá, dále Vincent D´Onofrio nevyužitý, Jean Reno jako ústřední záporák nudný, Sam Worthington úspěšně pokračuje ve strmém kariérním pádu, no a zbytek nestojí radši ani za zmínku, zkrátka banda absolutně o ničem. Dalším znehodnocujícím prvkem je zápletka, ze které když vyjmu neuvěřitelnou hromadu fakt naivních nesmyslů, tak zbývá už jen sled tuctovosti, předvídatelnosti, hlouposti, otravnosti a vyvrcholením je pak úplný závěr, ve kterém se protne vše výše zmíněné do jedné velké žumpy a je to skutečně už tak akorát na hození šavle. Atmosféra, napětí, emoce, nic z toho se tu pak pro jistotu nevyskytuje vůbec, což se ovšem překvapivě týká i humoru, který jsem přeci jen právě minimálně vzhledem k účasti Harta očekával, každopádně ani nic vyloženě vtipného se tu i přes neoddiskutovatelnou odlehčenost celého filmu skutečně nevyskytovalo, takže žánrové zařazení komedie je též vyloženě zavádějící. A jelikož mě ani trochu neoslovila ani akce a ani efekty, tak já v této podívané nenacházím opravdu ani jedno jediné pozitivum, které bych tu mohl zmínit, což ve výsledku znamená jediné. Každý se tomuto filmu vyhněte velkým obloukem. ()

kenkaku

Neběželo to ani 3 minuty a na obrazovce se už vystřídaly všechny rasy, pohlaví, náboženství a na beton i sexuální orientace. Pokaždé, když vidím takhle krečovitou snahu o povinnou diverzitu je mi jasné, že se role vybíraly podle všeho možného, jen ne podle toho jestli má někdo talent a schopnost hrát/psát/režírovat. No nespletl jsem se. Přestože film je o třídu méně debilní než třeba Argylle, člověk nestíhá zírat na tu haldu logických nesmyslů (zlato neutronu akrobatické kousky, ale drcnutí při přistání okamžitě… aby odlehčil letadlo pro náklad 10 tun, nechá zabit chlapa co má max 90kg… a to je jen špička ledovce) v už tak debilním scénáři (zatčení Jorgensena mě vyloženě rozesmálo). Samozřejmě ten tabulkový casting… Některé postavy jsou vyloženě otřesné (Leviatan). A závěrečný twist? Ten stál film jednu hvězdičku. ()

iXtr3m3

Nie moc invenčný, skôr súčasne politicky korektný pokus o návrat ku kúskom ála Ocean Oleven, ktoré ale od tohoto boli aj technicky, aj štýlom, aj castingovo vzdialení tak pár svetelných rokov. Kevin Hart nie je zlý, ale ostatní boli skôr len do počtu, aby si Netflix odškrtol ďalšie "mená" vo svojom zozname angažmá, scenár a ostatné veci šli na rad až potom, čo je poznať. Koniec si predstavil každý už vopred, to sa inak ani nedalo, takže prekvapenie nula bodov, chémia medzi postavami slabučká. Kasting bol síce vzhľadovo fajnový, ale fakt maximálne politická, rasová či gender korektnosť sa u Netflixu nezaprie, čo je škoda. Od toho bol aj Way Down omnoho ale fakt omnoho omnoho lepší, či už heist spracovaním, štýlovosťou, jednoducho všetkým, v podstate ten mal najbližšie k sérii Ocean´s Eleven, dokonca viac ako ženská týmovka, ktorá tiež vyšla len tak napoly. ()

Prochy38

Vcelku milá zlodějský záležitost. K. Hart táhne celý film, sedí mu i tato role. Moc potěšila krásná Úrsula Corberó. Prima kamera, natočeno fakt dobře. Po technické stránce není moc co vytknout. Ale!!! Ničím, ale naprosto ničím to prostě nevyčnívá. Ale tolik, že to je fakt velmi brzy zapomenutelný film. A to se i stane. ()

filipvrbik

Sice naprosto neoriginální, ale díky skvělým letadlům a docela velké plejádě hereckých hvězd, celkem koukatelná krimi komedie... Jen mi trošku nesedělo, že Jean Reno hraje vrchního padoucha, to nebyl šťastný výběr. Ale docela rád bych se proletěl v první třídě. Taky je to celkem krátké a pořád se něco děje, takže to rychle uteče. Za pár týdnu si na to asi už ani nevzpomenu,ale jinak celkem průměr...50% ()

bobstock

Fádní a generovaná banda nezajímavých zlodějských postaviček, pokolikáté už sme to někde viděli. Hodinu se dává dokupy parta kolem vážně nudného trpaslíka Harta a další hodinu sleduju ledabyle odfláknutou trikovou pasáž v nebesích. Ono co čekat, Gray od dob Fast 8 zakysnul v akčních blbostech a bohužel už v tom bahně zůstal. 30% ()

Massaro74

Nebylo to špatné, ale bohužel to ani nenadchlo.. Kevin Hart patří za mě do komedií, a tohle mu opravdu nesedělo. Celkově to mělo spád i děj, pokud u toho moc nechceš přemýšlet... ()

Flopik

Vynikajúce obsadenie vo veci, ktorú sme tu už mali tisíc krát. Osobne by mi to nevadilo, keby skoro úplne neabsentovala komédia. Mať vo filme Harta a nedať mu vtipnú rolu je fakt na škodu. Chápem, že troška zmena ale mne sa proste hodí na toho vtipného týpka čo sa stará o zábavu. Team má zbytočne veľa postáv, kde je zopár dosť k ničomu. Na druhú stranu, odsýpa to pomerne rýchlo, nenudilo ma to a pozerá sa nato dobre. Ako písali kolegovia, je to taká tá rutina od netflixu. Škoda. ()

molcan2

Zdalo sa mi to nudné. Nudné dialógy, nudná akcia, v mnohých ohľadoch veľmi nízky rozpočet, od kamery cez osvetlenie, hudbu až po scenár a réžiu. Napriek nízkej akcii to bolo natočené v 24p( štandardne strašným spôsobom), ale spôsobom, ktorý vniesol veľa rozmazania) opäť pekné pokusy o panorámu, ale zlyhali na strihu alebo správnych kamerách alebo na oboch. Scenár je dosť nevýrazný. Predvídateľný príbeh, ktorý sme už 100x videli v seriáloch a filmoch. Niektoré časti scenára nedávali vôbec zmysel. Pripadá mi to ako nejaký scenárista telenovely, ktorý sa rozhodol vytvoriť akciu, ale nedokázal si všetko overiť. Pripadalo mi to ako epizóda televízneho seriálu, ktorá trvala 45minút príliš dlho... Keby teraz odstránili 45minút zbytočného obsahu, bol by z toho ok 6,3/10 seriál. ()