Krtko záhradníkom

• Československo Krtek zahradníkem
Animovaný / Krátkometrážny / Rodinný
Československo, 1969, 8 min

Příběh o krtečkovi, který se snažil ucpat díru v hadici. Když z ní vyskočila žabka, voda přestala téct a květiny začaly schnout. Tak ho napadlo, že by kolem nich mohl vytvořit potůček, který by jim dodával dostatek vody. (Lenarek)

LachtanShows

Krtkovo zahradničení jsem kdysi vyloženě hltal, po předchozích dvou méně oblíbených dílech lze tady tedy mluvit o jednom z těch legendárních. ()

orkadimenza

Nemohl jsem si pomoct, ale to zatracené plýtvání vody mi bránilo v tom si Krtka užít. Co by za tu vodu daly děti v Africe? Nic, protože nic nemají. A ať se nediví, že se kytky nezvedaj, když je zalívají špatně a ne u kořínků. To bych chtěl vidět ty mokré domy po zalívání kytek dětmi. ()

spiritus

Vodu, vodu, vodu...na tenhle zvuk snad nikdy nezapomenu :-)....krtek se umí postarat nejen o sebe, ale i o vadnoucí kytičky, kterým zlotřilá žabka zničila přívod vody. ()

zdeny99

Krtkův zápas s rozbitou hadicí na vodu a následná záchrana vadnoucích květin. Nejroztomilejší tentokrát nebyl krtek, nýbrž kytky přející si vodu. Jejich hlas byl líbezný jako lesních víl: "Vodu, vodu, vodu!" [3391. hodnocení, 40. komentář, 92%] ()

ostravak30

V jedné epizodě se zahradníkem bojoval, tady se jím sám stává. A jde mu to celkem dobře, když se jezírko naplní a voda už dále nestoupá, přestože květiny asi tolik vody nepojmou. A neříká se náhodou, že se nemají kytky přelívat? To jsou ovšem jen banální problémy. Krtek děti učí, že o kytičky je nutné se starat a že je nenechá jen tak bez boje zahynout. ()

Kontryhelka

Krtečka miluju, nostalgie a moje dětství. Dnešním dětem asi nic moc neřekne, ty mají raději americké trháky, ale pro Husákovy děti to byl malý zázrak. Na každý díl Krtečka jsme se těšili. Když nás mamka vzala do kina na Pásmo krátkých filmů a my se ségrou viděly Krtečka na velkém plátně a v barvě, to teprve bylo něco. Oproti tenkrát černobílé televizi pro nás malý zázrak a osmý div světa.Je pravda, že někdy Krtek vymýšlí ptákoviny,ale to je právě to kouzlo. Malým dětem se to líbí ()