Krtko a žuvačka

• Československo Krtek a žvýkačka (viac)
Ukážka z filmu
Animovaný / Rodinný / Krátkometrážny
Československo, 1969, 8 min

Krtek se zlobí kvůli nepořádku, který nechali na louce lidé, ale brzy ho zaujme neznámá věc - žvýkačka. Je sladká, ale hlavně hrozně lepí! Bezradný Krtek se jí nemůže zbavit, nepodaří se to ani ptáčkům či myšce. Až zvědavá kráva si žvýkačku odloupne a udělá z ní bublinu, která odletí a praskne. (mau)

LachtanShows

Tímhle svým zážitkem mě už jako malého caparta Krtek poučil, abych žvýkačky nikdy nepohazoval jinam než do koše. Kdo ví, jaké zvíře by se na ni mohlo nalepit. ()

Karlos80

Jeden z prvních a jeden z nejlepších. Zde přesně vidíte jak moc chudák malá by chtěl mluvit (všecky ty roztomilé zvuky), ale bohužel mu to nejde:-( ()

MM_Ramone

Hovorí sa že, najlepší je život krtka, lebo cez deň spí a v noci trtká. To však určite nie je tento prípad. Krtek a jeho zvieraci priatelia z tohoto českého, animovaného seriálu sú banda nudných slušákov. Dosť sa pozastavujem nad všeobecnou obľúbenosťou tohto produktu u našich západných susedov. V Čechách je to takmer kultová záležitosť. U nás na Slovensku sa to ani zďaleka neteší takej popularite. Priznám sa, že ani ja nepatrím medzi Krtkových obdivovateľov. Navyše nechápem načo je, tu na čsfd, možnosť hodnotiť a komentovať jednotlivé diely. Stačilo by sa vyjadriť ku tomu ako ku celku. ** ()

Ded@M@tes

Krtek a žvýkačka - Krásný animovaný večerníček, který určitě patří mezi českou klasiku a jeho příběhy ocení nejvíce mladší diváci. Krtek ( často označovaný zdrobnělinou Krteček ) je známá kreslená fiktivní postavička, kterou stvořil výtvarník Zdeněk Miler ve studiu Krátký Film Praha. Tento díl je jeden z lepších. ( Hodnocení: 8/10 ) ()

Aky

Krtek je zřejmě nesmrtelný a nadčasový. Nápad, syžet y příběhů, realizace, všechno je harmonické, originální a přitom zobecňující, zkrátka geniální. ()

Snorlax

Truchlení v podání zvídavého ptačího tria je okouzlující, už vím, kde se Lipský inspiroval pro Šest medvědů s Cibulkou. ()

boshke

Tohle je snad úplně nejdepresivnější díl, jak s tou blbou žvejkou celou dobu zápasí. Ještěže se ukázala ta kráva... 80% ()

Stanislaus

Každý z nás má určitě nějakou více či méně nepříjemnou příhodu se žvýkačkou, avšak v případě krtka to byla vážně velká polízanice. Nicméně i tak se náš malý černý hmyzožravec dokázal poprat s jakousi Hubba Bubba hmotou. Není nadto mít v záloze kámošku krávu! ()

Nancy

Nemám ráda cokoli přilepeného na žvejkačce, natož něco tak roztomilého, jako je krteček :-(. Odjakživa mi nějak nesedla žvýkačka ve filmu i když se používá běžným způsobem. Krtečku promiň, ale já opravdu jinak nemůžu. ()

IllIlIlIIl

Jedna z nejznámějších českých animovaných pohádek pro děti. Jako malý capart jsem měl Krtečka rád, ale objevily se dětské seriály, které jsem měl radši. ()