Krtko a tranzistor

• Československo Krtek a tranzistor (viac)
všetky plagáty
Animovaný / Rodinný / Krátkometrážny
Československo, 1968, 8 min

Tentokrát je Krteček nadšen tranzistorem, který ale svým hlukem ruší ostatní obyvatele lesa. Až když se rozbije, zjistí Krtek, že zůstal sám. Tranzistor symbolicky pohřbí a pláče, ale zvířátka se naštěstí brzy vrací zpět. (mau)

duddek

Pěkné momenty, kdy se krtek snaží odkvákat žabám nebo kdy žáby seznají, že všeho moc škodí, a odkvačí i se svou tůňkou, opět trochu shazuje pofidérní děj. Krtek si najde novou hračku, a jak to tak bývá, nedokáže se od ní odpoutat a zůstane u ní až do rána, do té doby, než se zdánlivě rozbije a začne chrčet. Až teď, když mu rádio vypoví službu, mu zase začnou být dost dobří všichni sousedi, které rámusem z transistoru vyhnal. Hledat vinu u sebe? To krtka přece nemůže napadnout... On má jasno: viníkem neutěšené situace je rádio. Jako by to snad nebyl on, kdo ho pustil a nechal vyřvávat celou noc. Dorazí tedy rádio přesně mířeným kopancem a bezostyšně je pohřbí. A když se následně zvířata sama začnou vracet, nemá pražádný důvod se nad svým chováním konečně zamyslet... (Třetí hvězda je za působivě dlouhý záběr na krtka v bezvýchodné situaci, kdy se zmůže jen na těkot očima.) ()

LachtanShows

Na příběh s rádiem si pamatuju trochu matněji, ale už teď se těším, až si budu tahle animovaná dobrodružství jednou připomínat s vlastními dětmi a budu seriál sledovat bedlivěji než ony samy. ()

JoSte

Moje domněnka z minulého dílu se potvrdila – Krteček opravdu občas šilhá. Tentokrát se u něj naplno projevila již dříve viditelná bezohlednost. Scénář vyloženě strohý a nepříliš zajímavý. Zajímavé komentáře: Andreas, Jeanne ()

ostravak30

Neviděl jsem všechny filmečky s Krtkem, ale moc jich nebude, kde jsme mohli slyšet normální řeč. V tomto případě se jednalo o moderátora v rádiu při hlášení počasí. Krteček pohřbí elektroniku do země, a všichni zakladatelé skládek se teď na něj budou odkazovat, popláče si, ale naštěstí má kolem sebe spoustu přátel. ()

Kontryhelka

Pro Krtka mám slabost,na Krtečkovi jsem vyrostla a stal se součástí mého dětství. Krtek to pěkně roztočí s tranzistorákem v lese a poštve proti sobě všechny kamarády. Naštěstí si to uvědomí, rádio pohřbí a kamarádi se mu vrátí zpět. ()